Zpět na » 1. Bundesliga » Nedělní zápasy 19. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Nedělní zápasy 19. kola Bundesligy

Nedělní zápasy 19. kola Bundesligy © -

0

10.02. - V neděli se odehrály dva taháky kola. V Dortmundu se hrálo derby mezi domácí Borussiou a hostujícím Schalke a v Mnichově se hrálo o první místo. V Allianz areně se soupeři rozešli smírně, Borussia pak v přestřelce podlehla Schalke.

Borussia Dortmund - FC Schalke 04 2:3 (1:2)

Vyprodaný Signal Iduna Park se těšil derby. To bylo zajímavé a nakonec padlo pět gólů. Bohužel pro domácí více branek spadlo do jejich sítě. Po úvodním oťukávání a prvních šancí se okolo dvacáté minuty otevřelo skóre. Po přihrávce Halila Altintopa byl u míče rychleji Asamoah než gólman Borussie a vstřelil na 1:0 pro Schalke. Za dvě minuty ale Dortmund srovnal. Asi z šestnácti mestrů vystřelil Federico a rozjásal domácí publikum.

Utkání bylo vyrovnané a šlo o to, který tým udělá více chyb. A tu v 30. minutě udělal Amedick, když si po přímém kopu Rakitice dal vlastní gól. Domácí postihla ještě jedna rána. V první půli se zranil Marc Ziegler a do druhé půle nastoupil až třetí brankář Borussie Bade.

Začátek druhé pětačtyřicetiminutovky ale Borussii vyšel. Po centru Freie se hlavou prosadil Petric. Fanoušci na stadioně viděli velmi dobrý zápas, kdy se obě mužstva snažila strhnout vedení na svou stranu. Štastnějším týmem bylo Schalke. Rozhodující branka totiž padla deset minut před koncem a dal ji Ernst. Vypjaté utkání, které po červené kartě nedohrál Dede, tak vyhrálo Schalke. To má druhé vítězství za sebou. Borussia vstoupila do jara špatně. Ze dvou utkání má pouhý bod.

Branky: 21. Federico, 51. Petric - 19. Asamoah, 30. Amedick (vl.gól), 82. Ernst

Rozhodčí: Gagelmann

Dortmund: Marc Ziegler (46. Bade) - Rukavina, Amedick, Kovac, Dede - Kehl - Kringe (71. Buckley), Tinga - Federico - Klimowicz (17. Frei), Petric

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - Jones, F. Ernst - Rakitic (77. Streit), Kobiashvili - Asamoah (85. Larsen), Halil Altintop (69. Sanchez)

Diváci: 80 708 (vyprodáno)

Bayern Mnichov - Werder Brémy 1:1 (1:1)

Po podzimním vítězství Bayernu 4:0 v Brémách se nyní očekávalo mnohem vyrovnanější utkání a to se taky potvrdilo. Nejdůležitější momenty se udály v první půli. Už po šesti minutách hry otevřel skóre hostující Diego, když po přihrávce Rosenberga umístil střelu po pravé ruce bezmocného Kahna.

Bayern se tedy musel více tlačit do ofenzivy než očekával. A ihned po inkasované brance se ve slibných příležitostech ocitli Demichelis nebo van Bommel. Brémy však nehrály pasivně a aktivně napadaly rozehrávku domácích. Ve 24. minutě Bayern mohl srovnat, když mu byla nabídnuta penalta po faulu Wieseho. Italský kanonýr Toni však Wieseho nepřekonal a Brémy stále vedly. Ve 32. minutě však už Allianz arena bouřila. Úspěšnému Brazilci Zé Robertovi nahrával Toni.

Ve druhé půli to byli hlavně hráči Bayernu, kteří chtěli strhnout vedení na svou stranu. Byli aktivnější, více stříleli na branku, ale vítězný gól nedali. Tříbodový odstup tak mezi těmito soupeři zůstává i po tomto utkání.

Branky: 32. Zé Roberto - 6. Diego

Rozhodčí: Kinhofer

Bayern: Kahn - Sagnol (79. Sosa), Lucio, Demichelis, Lahm - van Bommel, Zé Roberto - Hamit Altintop, Schweinsteiger (67. Kroos) - Klose (75. Podolski), Toni

Brémy: Wiese - Pasanen (66. Owomoyela), Mertesacker, Baumann, Tosic - D. Jensen - Borowski, Hunt - Diego - Rosenberg, Harnik (60. Özil)

Diváci: 69 000 (vyprodáno)