Zpět na » 1. Bundesliga » Sobotní zápasy 19. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Sobotní zápasy 19. kola Bundesligy

Sobotní zápasy 19. kola Bundesligy © -

0

09.02. - Sobotní šlágr mezi Leverkusen a Hamburgem skončil nerozhodně. Stuttgartu se stále nedaří a doma podlehl týmu Herthy Berlín. Mezi úspěšné střelce se zapsali Papadopulos a Koller. Jejich týmy remizovaly.

Bayer Leverkusen - Hamburger SV 1:1 (0:1)

Leverkusen měl v zápase lehce navrch, ale byl to Hamburg, komu vyšel lépe začátek. Rafael van der Vaart nejprve ve 22. minutě ztroskotal na vyběhnutém gólmanu Adlerovi, ale za šest minut už mohl slavit. Piotr Trochowski se totiž prodral po pravé straně, vyslal van der Vaarta, který využil špatného postavení stoperů Callsen-Brackera a Friedricha a špičkou kopačky usměrnil míč do sítě. Manuel Friedrich však svou chybu napravil po hodině hry, když po Barnettově rohu přeskočil Reinhardta a vyrovnal na 1:1. V 74. minutě měl ještě velkou šanci Freier, ale nedal, a tak se obě mužstva rozešla smírně 1:1.

Branky: 60. Friedrich - 28. van der Vaart

Rozhodčí: Brych

Leverkusen: R. Adler - Vidal, M. Friedrich, Callsen-Bracker, Gresko - Schwegler (46. Freier), Rolfes - B. Schneider, Barbarez (85. Bulykin), Barnetta - Kieß,,ling

Hamburg: F. Rost - Demel, B. Reinhardt, Mathijsen, Benjamin - Kompany, de Jong - Trochowski (85. Jarolím), van der Vaart, Olic (90. Fillinger) - Guerrero (69. Choupo-Moting)

Diváci: 22 500 (vyprodáno)

VfB Stuttgart - Hertha Berlín 1:3 (1:2)

Hertha i s Drobným a novicem Skácelem v základní sestavě vlítla na Stuttgart hned od úvodu. Ve třetí minutě se neprosadil Raffael, potom Ulreich fantasticky zneškodnil Ebertův přímý kop, ale třetí varování už nepřišlo. Marko Pantelič obehrál Becka a v sedmé minutě otevřel skóre. Stuttgart se po chvíli oklepal a začal hrát vyrovnanou partii. Ve 40. minutě dokonce srovnal i stav, hlavou překonal Drobného Gomez. Jenže ještě do přestávky stihli Berlíňané přidat druhý gól, konkrétně to byl Pantelič. Hned na začátku druhé půle došel míč po ose Lustenberger - Mineiro až k Raffaelovi a ten svým prvním gólem v Bundeslize definitivně rozhodl o třech bodech pro Herthu.

Branky: 40. Gomez - 7., 45. Pantelic, 49. Raffael

Rozhodčí: Fandel

Stuttgart: Ulreich - Beck (55. da Silva), Delpierre, Fernando Meira, Magnin - Khedira - Hilbert, Bastürk, Hitzlsperger (67. Farnerud) - Gomez, Cacau (67. Marica)

Hertha: Drobný - A. Friedrich, Simunic, Fathi - Chahed, Lustenberger (46. Mineiro), Kacar (67. Dardai), Skácel - Raffael, Pantelic, Ebert (85. Piszsczek)

Diváci: 48 000

VfL Bochum - Energie Cottbus 3:3 (2:1)

V zápase Bochumí s Cottbusem proti sobě nastoupili dva bývalí spoluhráči z Baníku Ostrava. Jejich přímý souboj z konce prvního poločasu vyzněl lépe pro Michala Papadopulose, který po přihrávce Angelova nedal Laštůvkovi sebemenší šanci. Tímto gólem pouze snižoval na 2:1, už před tím totiž gólmen Energie Tremmel dvakrát inkasoval. Nejprve si po rohu srazil míč do vlastní sítě Ipsa, ve 42. minutě pak Šesták přehrál Ipsu i Mitreskiho a zdvojnásobil vedení. Když v 68. minutě dorazil Auer míč do branky Cottbusu a zvýšil na 3:1, zdálo se rozhodnuto. Jenže hned za minutu srovnal Skela a vyrobil drama. Poslední branku zápasu dal po Angelově asistenci Jelic, Laštůvka neměl nárok. Bochum - Cottbus 3:3.

Branky: 7. Ipsa (vl. gól), 42. Šesták, 68. Auer - 45. Papadopulos, 69. Skela, 79. Jelic

Rozhodčí: Rafati

Bochum: Laštůvka - Pfertzel, Maltritz, Yahia, P. Bönig - Imhof - Zdebel (64. Ono), Dabrowski - Azaouagh (86. Fuchs) - Šesták (88. Byelik), Auer

Cottbus: Tremmel - Ipsa, I. Mitreski, Cvitanovic, Ziebig - Bassila - S. Angelov, T. Rost (77. Rivic) - Skela (89. Radeljic) - Papadopulos (69. Jelic), D. Sörensen

Diváci: 21 000

Hannover 96 - Karlsruher SC 2:2 (1:0)

Zasloužená remíza se zrodila i v Hannoveru, kam přijelo Karlsruhe. Ve 41. minutě byl blízko otevření skóre zápasu Mike Hanke, ale trefil pouze tyčku. O čtyři minuty později byl jeho spoluhráč Balitsch už úspěšnější, v branku proměnil Brugginkův přímý volný kop. Joshua Kennedy se trefil i v druhém utkání za KSC, hlavou vyrovnal v 61. minutě. Za tři minuty už Karlsruher vedl, Eichnerovu skvělou obrannou práci perfektně využil Tamas Hajnal. Ale spravedlné remíze učinil zadost Jan Rosenthal, který přebral míč od Christiana Schulze a svým letošní druhým gólem překonal Millera.

Branky: 44. Balitsch, 87. Rosenthal - 61. Kennedy, 64. Hajnal

Rozhodčí: Kircher

Hannover: Enke - Cherundolo, Vinicius, Fahrenhorst, Tarnat - Balitsch, Lala (68. Schulz) - Štajner (72. Hashemian), Bruggink (68. Rosenthal), Huszti - Hanke

Karlsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Eggimann, Franz, Eichner - Mutzel, Aduobe (80. Buck) - Timm, Hajnal, Iashvili - Kennedy (73. Kapllani)

Diváci: 40 112

1. FC Norimberk - Hansa Rostock 1:1 (1:1)

Norimberk nedokázal Rostock porazit, přestože měl v zápase navrch. Úvod utkání byl vyrovnaný, ale 1. FCN šel do vedení. Reinhardt vyslal napravo Kristiansena, ten centroval do středu na Kollera a český útočník hlavou otevřel skóre. Byl to jeho první gól po návratu do Bundesligy, prosadil se klasicky ze vzduchu. O necelých deset minut později využil Enrico Kern pasivity celé norimberkské obrany. Vystřelil na hranici šestnáctky a Jaromír Blažek pouze pozoroval, jak mu míč končí v síti. Čím se blížil konec zápasu, tím víc narůstal tlak Norimberku, ale gól už nedal ve velké šanci ani Koller, ani žádný z jeho spoluhráčů a museli se spokojit jen s jediným bodem.

Branky: 19. Koller - 28. Rahn

Rozhodčí: Grafe

Norimberk Blažek - D. Reinhardt, Beauchamp, Glauber (81. Abardonado), Pinola - Galásek, Kluge - Charisteas, Kristiansen (67. Adler), Misimovic (25. Saenko) - Koller

Rostock: Wachter - D. Langen (83. Lukimya), Sebastian, Orestes, M. Stein - Bartels (90. Yelen), Bülow, Rathgeb, Rahn - Kern, Shapourzadeh (70. Dorn)

Diváci: 40 000

VfL Wolfsburg - MSV Duisburg 2:1 (1:1)

Duisburg sahal po bodech, nakonec si ale z Wolfsburgu neveze žádný. Měl lehkou převahu a asi by si zasloužil minimálně bod. Jenže dal pouze jediný gól, o ten se zasloužil v 26. minutě útočník Niculescu. Benaglio nedosáhl na jeho ránu ze šestnácti metrů. Wolfsburgu se podařilo srovnat ještě do přestávky, v 36. minutě vystřelil Schafer velice tvrdě a trochu se štěstím upravil na 1:1. V desáté minutě druhého poločasu vyšla jedna z akcí útočného dua Džeko - Grafite a Vlci mohli slavit vítězství. První jmenovaný přihrával a Grafite dal už druhou branku v jarní části ligy.

Branky: 36. Schafer, 54. Grafite - 26. Niculescu

Rozhodčí: Wagner

Wolfsburg: Benaglio - Riether (56. Ricardo Costa), Šimůnek, Madlung, M. Schafer - Gentner, Hasebe, Josué (90. Quiroga) - Marcelinho (76. Dejagah) - Grafite, Džeko

Duisburg: Beuckert - Lamey (23. Veigneau), Filipescu, Schlicke, Willi - Tararache - Grlic, Georgiev (84. Vrucina) - Mölders - Lavric (46. Ishiaku), Niculescu

Diváci: 18 000