Zpět na » 1. Bundesliga » Frankfurt těsně porazil Bielefeld

1. Bundesliga - Frankfurt těsně porazil Bielefeld

Frankfurt těsně porazil Bielefeld © kicker.de - Amanatidis vstřelil první gól zápasu

0

08.02. - Eintracht Frankfurt vyhrál i druhý jarní bundesligový zápas a pomalu se přibližuje pozicím, které zaručují evropské poháry. Utkání se opět povedlo útočníkovi Feninovi. Bývalý teplický fotbalista podal slušný výkon a dal rozhodující gól zápasu. AKTUALIZOVÁNO o VIDEOREPORTÁŽ

Frankfurt byl v utkání favoritem a očekávalo se od něho, že to budou jeho hráči, kteří budou tvořit hru. Arminia přijela alespoň pro bod. V obraně hostujícího celku nastoupili Kučera s Gabrielem.

Domácí fotbalisté vstoupili do zápasu aktivně a snažili se o rychlou branku. Obrana Bielefeldu ovšem působila jistě a Frankfurt nepouštěla do větších šancí.

Postupem času se začal osmělovat i Bielefeld a ve 14. minutě došlo k první vážněší šancí před brankou domácích. Hosté se pokoušeli i o střely z dálky, ovšem brankář Frankfurtu Nikolov byl pozorný.

O ofenzivu se více staral Frankfurt. Moc se však do šancí nedostával. Za zmínku stojí příležitost Chrise, který však v těsné blízkosti hostující brány přestřelil.

Když už to vypadalo, že Frankfurt v první půli dobrou obranu hostí nedokáže překonat, prosadil se řecký útočník Amanatidis. Na začátku akce byl Fenin, když po pravé straně vyslal Ochse, který přesným centrem našel Amanatidise. Ten už nedal Hainovi šanci. S jednogólovým vedením Eintrachtu se šlo do kabin.

Začátek druhé dokonale vyšel Eintrachtu. Ve 47.minutě při protiútoku se ke střele dostal Weissenberger, jehož střelu hostující brankář vyrazil pouze k volnému Feninovi, který míč pohodlně uklidil do sítě - 2:0. O minutu později se do vyložené šance dostal hostující Zuma, ale hlavou mířil těsně vedle.

Frankfurt byl však povzbuzen a v prvních deseti minutách druhé půle si vytvořil ještě dvě slibné šance. Při té druhé byla akce velmi podobná té gólové z první půle. Fenin vyslal napravo Ochse, jehož centr byl hostujícím obráncem lehce zblokován a přibíhající Weisenberger mířil pouze do tyče.

V dalším průběhu si domácí hlídali dvoubrankový náskok a přenechali iniciativu hostům. Těm však kombinace vázla a nejvíce na sebe upozornil Gabriel, když po odstrčení Fenina dostal žlutou kartu. O chvíli později viděl žlutý trest také Fenin, když bránil rozehrávce Arminie.

Z ničeho nic se v 74. minutě radovali hosté. Po centru do vápna sklepl Kamper míč na Wichniarka a ten snížil. Nutno podotknout, že přihrávající hráč stál v ofsajdu. Inkasovaný gól s domácími viditelně otřásl a v následujících minutách se bránil a do útoku se takřka nepouštěl.

Závěr zápasu si už ovšem svěřenci kouče Funkela pohlídali a těsné vedení uhájili.

Eintracht Frankfurt - Arminia Bielefeld 2:1 (1:0)

Branky: 37. Amanatidis, 47. Fenin - 74. Wichniarek

Rozhodčí: Schmidt

Frankfurt: Nikolov - P. Ochs (83. Mahdavikia), Galindo, Kyrgiakos (77. Russ), Spycher - Chris - M. Fink, Köhler - Fenin, Amanatidis, Weissenberger (68. Mantzios)

Bielefeld: Hain - Korzynietz, Kučera, Gabriel, Schuler - Kauf (90. Kampantais), T. Marx (46. Kamper) - Kirch, Böhme (73. Eigler) - Zuma, Wichniarek

Diváci: 44 000