Zpět na » 1. Bundesliga » Nedělní výsledky 18. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Nedělní výsledky 18. kola Bundesligy

Nedělní výsledky 18. kola Bundesligy © -

0

03.02. - Ve zbývajících dvou utkáních 18. kola si Schalke lehce poradilo se Stuttgartem a Brémy senzačně podlehly Bochumi 1:2! Za vítěze chytal český brankář Jan Laštůvka.

FC Schalke 04 - VfB Stuttgart 4:1 (1:0)

Co se týče předvedené hry, byl zápas relativně vyrovnaný. Stejný počet střel na branku, držení míče lehce pro Stuttgart. Jenže Schalke nadělilo svému soupeři lekci z produktivity a byl z toho jednoznačný výsledek. Dvěma góly rozhodl o vítězství modrých Kevin Kuranyi. Ještě v prvním poločase nejprve přeskočil Fernanda Meiru a hlavou trefil horní růžek Schaferovy branky, těsně po přestávce pak byl nejrychleji u odraženého míče po Rakitičově rohu a zvýšil na 2:0. Branku oslavil svlečením dresu, což byla velká hloupost, protože uviděl pátou žlutou v sezoně a příští zápas proti Dortmundu nebude moci nastoupit! Naději pro VfB oprášil v 61. minutě da Silva, který se povedenou střelou trefil z přímého kopu, ale v 76. minutě přetavil Heiko Westermann Raktičův přímý volný kop v třetí branku a bylo rozhodnuto. V 90. minutě se na hřiště poprvé v Bundeslize dostal Zé Roberto a hned za minutu slavil svou první branku - 4:1.

Branky: 32. a 52. Kuranyi, 76. Westermann, 90. Zé Roberto - 61. da Silva

Rozhodčí: Brych

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - Jones, F. Ernst - Rakitic (90. Zé Roberto), Kobiashvili - Asamoah (86. Sanchez), Kuranyi (77. Larsen)

Stuttgart: R. Schafer - Beck, Fernando Meira, Delpierre, Trasch (59. Magnin) - Khedira - Hilbert (46. da Silva), Hitzlsperger - Bastürk - Marica, Gomez

Diváci: 61 482 (vyprodáno)

Werder Brémy - VfL Bochum 1:2 (1:0)

Brémy vstoupily do utkání jako favorit a podle toho se i chovaly. Měly navrch, přesto se dlouho nemohly střelecky prosadit. Kýžená branka přišla až ve 44. minutě. Werder zahrál nakrátko roh, Aaron Hunt nacentroval do pokutového území a Daniel Jensen poslal Brémy do vedení. V druhé půli se ale ukázalo, že fotbal opravdu nemá logiku. Přestože Bochum dostala gól do šatny, a přestože byla opět horším týmem, dokázala vydolovat všechny tři body. Rozhodující fázi hry bylo období těsně před 70. minutou. V 67. minutě nastoupil ke svému prvnímu bundesligovému zápasu Shinji Ono a hned v další minutě vyzval Auera k vyrovnávací brance. Za další minutu nešetrně fauloval Naldo Šestáka a musel do sprch. V 84. minutě posadil Ono svůj roh na Yahiovu hlavu a stoper VfL rozhodl o nečekané výhře svého týmu.

Branky: 44. Jensen - 68. Auer, 84. Yahia

Rozhodčí: Weiner

Brémy: Wiese - Pasanen, Mertesacker, Naldo, Tosic - Baumann - D. Jensen, Borowski - Diego - Rosenberg, Hunt

Bochum: Laštůvka - Pfertzel, Maltritz, Yahia, P. Bönig (88. Drsek) - Imhof - Zdebel (75. Schröder), Dabrowski - Azaouagh (67. Ono) - Šesták, Auer

Diváci: 37 149