Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern na úvod jara zvítězil

1. Bundesliga - Bayern na úvod jara zvítězil

Bayern na úvod jara zvítězil © -

0

01.02. - Vedoucí celek Bundesligy Bayern Mnichov zvítězil v Rostocku 2:1, když oba své góly dal v prvním poločase. Hansa Rostock nehrála špatně hlavně v druhé půli, ovšem na německý velkoklub to nestačilo.

Vedoucí Bayern přijel na hřiště Rostocku s jednoznačným cílem - vyhrát. Kouč Hitzfeld neudělal v sestavě žádné překvapení. Kapitánskou pásku měl Kahn. Domácí Rostock bojuje o záchranu a proti Bayernu nasadil Pagelsdorf logicky defenzivní sestavu.

Rostock se od úvodu snažil hrát aktivně a napadat rozehrávku Bayernu, ale skřípalo mu to v obraně. První šanci si Mnichované vytvořili v deváté minutě, Sosův roh se odrazil k Zé Robertovi, ten však mířil vedle. Druhé varování už nepřišlo a hned v desáté minutě Bayern udeřil. Zé Roberto vysprintoval s míčem kupředu, narazil si s Klosem a těsně před brankovou čárou přihrál volnému Ribérymu na první gól.

Miroslav Klose byl i u obrovské šance o pět minut později, ve výhodné pozici ke střele ještě vylepšoval na Toniho, ale přihrávka byla příliš dlouhá a akce tak skončila. Bayern přehrával Rostock hlavně ve středu pole, měl navrch rychlostně i technicky a Hansa se často uchylovala až k nebezpečným faulům.

Rostock hrozil jen sporadicky, pokud měli jeho hráči míč na noze v pokutovém území, padali k zemi. Jeden zákrok však hodně silně zaváněl penaltou, bylo to, když Lucio loktem atakoval Kerna. Sudí však pokutový kop nepískl, a tak Bayern mohl ve 42. munitě své vedení zvýšit.

Mark van Bommel kopal z velké vzdálenosti přímý kop, jeho centr si mezi dvěma protihráči levačkou zpracoval Luca Toni a hned z druhého doteku poslal pravou nohou míč do sítě.

Do druhého poločasu už nenastoupil záložník Bayernu Ribery, který měl problémy se stehenním svalem. Místo něj na hřiště přšel Hamit Altintop.

I když to po první půli vypadalo, že Bayern dojde v klidu k vítězství tak jako v prvním měření sil, Rostock se ve druhém poločase zvedl. Zlepšil pohyb a brzo snížil.

V 52. minutě Kern vystřelil, gólman Kahn jeho střelu vyrazil. Míč se dostal k Rahnovi, jehož střela mířila do tyče. Od ní se míč dostal ještě jednou ke Kernovi a ten už rozjásal domácí fanoušky. Hansu gól samozřejmě povzbudil a v následujících minutách se dostávala do dalších šancí. Po Bartelsově rohu nechybělo moc, aby bylo vyrovnáno.

S přibývajícími minutami se hráči Bayernu zklidnili a domácí fotbalisty už tolik nepouštěli do příležitostí. Ovšem i tak hosté nepůsobili jistým dojmem a hlavně jim vázla kombinace.

Poslední desetiminutovka patřila bavorskému klubu. Domácí se sice pokoušeli o vyrovnání, ale šance si vytvářel Bayern. Zlobil hlavně Luca Toni, který měl dvakrát blízko k pojištění náskoku. Neproměněné příležitosti ho nakonec nemuseli mrzet, jelikož závěrečný přímý volný kop domácích skončil nad brankou.

Fotbalisté Bayernu tak vstoupili do jarní části výhrou, která by jim mohla pomoct hlavně psychicky. Hansu Rostock důležité utkání o záchranu teprve čekají.

Hansa Rostock - Bayern Mnichov 1:2 (0:2)

Branky: 52. Kern - 10. Ribery, 42. Toni

Rozhodčí: Meyer

Rostock: Wachter - D. Langen, Orestes, Gledson, M. Stein - Rathgeb - Bartels, Kern, Yelen (83. Dorn), Rahn (84. Cetkovic) - Agali (88. Hahnge)

Bayern: Kahn - Sagnol, Lucio, Demichelis, Lahm - van Bommel, Zé Roberto - Sosa, Ribery (46. Hamit Altintop) - Klose (77. Ottl), Toni

Diváci: 29 000 (vyprodáno)