Zpět na » 1. Bundesliga » DFB-Pokal - výsledky osmifinále II

1. Bundesliga - DFB-Pokal - výsledky osmifinále II

DFB-Pokal - výsledky osmifinále II © -

0

30.01. - Ze středečních bojů postoupil jednoznačně Hamburg, Stuttgart si poradil s rezervou Werderu. Naopak Bielefeld nestačil na Jenu a prohrál v prodloužení. Ještě dál se dostal zápas Wolfsburg - Schalke, úspěšnější ve střelbě pokutových kopů bylo domácí mužstvo.

Rot-Weiss Essen - Hamburger SV 0:3 (0:1)

Hamburg proměnil tento zápas na nejjednoznačnější utkání osmifinále německého poháru. První a, jak se později ukázalo, také rozhodující branku vstřelil tradičně Rafael van der Vaart. Netradiční byl způsob zakončení, "Rafa" rozvlnil síť střelou hlavou. Přesný pas mu z pravé strany poslal Choupo-Moting. Pojistný gól přidal HSV až po pauze. V 52. minutě napřáhl záložník Trochowski z necelých pětadvaceti metrů a gólman Masuch na míč nedosáhl. Poslední hřebíček na postupovou rakev Essenu přidal Ivica Olič tři minuty po brance Trochowskiho. Do šance ho vyslal mozek hry van der Vaart. David Jarolím odehrál celý zápas.

Branky: 6. van der Vaart, 52. Trochowski, 55. Olič

Rozhodčí: Grä,,fe

Essen: Masuch - Czyszczon, Joseph-Augustin, Andersen - Erfen, Gorschlüter, M. Lorenz (67. Klinger), Kotula (58. Baltes) - Brandy, Stoppelkamp (20. Kazior) - Jans

Hamburg: F. Rost - Demel, Kompany, Mathijsen, J. Boateng - Jarolim, de Jong (64. Benjamin) - Choupo-Moting, van der Vaart (77. Ben-Hatira), Trochowski - Olic (69. Guerrero)

Diváci: 21 500 (vyprodáno)

FC Carl Zeiss Jena - Arminia Bielefeld 2:1 po prodl.(1:1, 0:1)

Hned čtveřice českých fotbalistů zasáhla do tohoto zápasu. Za Jenu odehrál celý zápas Jan Šimák a souboj dokonce rozhodl. Na straně Arminie nastoupil stoper Gabriel, Kučera jako defenzivní záložník a do zálohy se postavil také David Kobylík, který přišel deset minut před koncem řádné hrací doby. Ve 42. minutě centroval Jonas Kamper na Wichniarka a ten poslal přesný pas do sítě. Pro Jenu byl gól těsně před koncem první půle velkým šokem a dlouho se z toho vzpamatovávala. Povedlo se jí to až v 83. minutě, když hlavou vyrovnal Petersen. Velkou zásluhu na brance měl Tobias Werner, zahrávající přímý volný kop. Následovalo prodloužení a na rozhodujícím momentu se podíleli dva Češi. Petr Gabriel fauloval v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Jan Šimák.

Branky: 83. Petersen, 116. Šimák (pen.) - 42. Wichniarek

Rozhodčí: Sippel

Jena: Khomutovski - S. Günther (120. Riemer), A. Maul, Omodiagbe, Stegmayer - Kikuchi - Amrhein (70. Allagui), Werner - Šimák - Petersen (87. Petersen), Schied

Bielefeld: Hain - Kirch, Mijatovic (106. Korzynietz), Gabriel, Schuler - Kauf, Kučera - Kamper, Nkosi (82. Kobylík), Böhme (79. Marx) - Wichniarek

Diváci: 14 500 (vyprodáno)

Werder Brémy II - VfB Stuttgart 2:3 (0:3)

Zápas byl rozhodnut už v prvním poločase a rozhodl ho Mario Gomez, který dosáhl čistého hattricku. Po půlhodině hry jej vyzval k prvnímu gólu pravý záložník Khedira a německý reprezentant nabídkou neopovrhl. O tři minuty později ho našel pro změnu Hitzlsperger a bylo to o dvě branky. Spolupráce stejných hráčů vyplodila i třetí branku a díky tomu se šlo do šaten za stavu 0:3. V té době málokdo očekával drama, to však přišlo. Harnik, který se trefil už i za první mužstvo Werderu, vyslal Heidera a ten střelou do vzdálenějšího rohu branky snížil. V 71. minutě se Heider změnil v nahrávače a jeho centr zužitkoval přesnou hlavičkou Peitz. Do konce zápasu chybělo dvacet minut a každá zbloudilá střela mohla poslat zápas do prodloužení. Naštěstí pro Stuttgart žádná nepřišla a VfB může oslavit postup.

Branky: 57. Heider, 71. Peitz - 29., 32., 43. Gomez

Rozhodčí: Drees

Brémy II: Pellatz - Owomoyela, Mohr, Stallbaum, Erdem - Peitz - Harnik, Heider (76. Artmann) - Kruse - Schindler (88. Ronneburg), Löning

Stuttgart: R. Schä,,fer - Hilbert, Fernando Meira, Delpierre, Beck - Pardo - Khedira, Hitzlsperger - Bastürk (90. da Silva) - Marica (74. Radu), Gomez

Diváci: 10 310

VfL Wolfsburg - FC Schalke 04 1:1 (0:1) na penalty 5:3

Z posledního zápasu osmifinále DFB-Pokalu se stal zápas nejvyrovnanější a postupujícího musely určit až střely ze značky pokutového kopu. Úspěšnější byl Wolfsburg, který ještě v 90. minutě prohrával 0:1. Schalke vedlo zásluhou Lövenkrandse už od 27. minuty. Halil Altintop se prosadil přes pozdějšího hrdinu Karimova, odcentroval na Lövenkrandse, který byl u míče dřív než Reither a překonal Benaglia. Wolfsburg vyrovnal až z poslední možné šance. Marcelinho kopal rohový kop, Neuer vyrazil centr nedostatečně pouze ke Karimovi, který se s míčem nepáral a vyrovnal na 1:1. Proudloužení rozuzlení nepřineslo, a tak přišly na řadu penalty. Z devítí střelců proměnilo osm, jediným neúspěšným exekutorem byl Krstajič, jehož střelu Benaglio vyrazil. Poslední penaltu dal Karimov a poslal Wolfsburg do čtvrtfinále.

Branky: 90. Karimov, rozh.pen. Karimov - 27. Lövenkrands

Rozhodčí: Kircher

Wolfsburg: Benaglio - Riether (69. Dejagah), Šimůnek, Madlung, Karimov - Gentner, Josué, Santana (69. Krzynowek) - Marcelinho - Džeko, Grafite (75. Ljuboja)

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - Jones, F. Ernst - Rakitic (76. Kobiashvili) - Asamoah (87. Varela), Lövenkrands (70. Sanchez), Halil Altintop

Diváci: 25 831