Zpět na » 1. Bundesliga » Jak dopadne Bundesliga?

1. Bundesliga - Jak dopadne Bundesliga?

Jak dopadne Bundesliga? © lastkick.com - Bundesliga

0

Líbilo se

30.01. - Své prognózy na průběh a závěr německé ligy nevyjádřili v článku pouze redaktoři FotbalPortalu, ale také jeho čtenáři. Výsledkem je tak pět různých názorů.

Do startu Bundesligy schází jen několik málo dní, a je tak ideální čas tipovat, jak se týmům povede. V článku nepředvídáme přesné pořadí, ale vyjadřujeme svůj názor na výsledek boje o titul, o udržení, o korunu krále střelců a tipujeme, jak se povede největšímu překvapení podzimu. Karlsruher SC díky skvělým výkonům přezimoval na šestém místě, pouhý bod od pohárové Evropy.

Otázky:

1) Které týmy se poperou o titul a který z nich ho nakonec vyhraje?
2) Které týmy sestoupí?
3) Kdo vyhraje tabulku střelců?
4) Jak si povede dosavadní nejpříjemnější překvapení Bundesligy Karlsruhe?

Odpovědi:

Jakub Sitek, redaktor:

1) Bayern a Brémy si vytvořili čtyřbodový náskok před třetím Hamburgem a myslím, že o titulu se rozhodne přávě mezi těmito dvěma mužstvy. Zpočátku zimní přestávky jsem více věřil Brémám, zejména kvůli menšímu tlaku na hráče a také díky lepší formě v závěru, po obnoveném zranění Fringse a odchodu Andreasena jsem však začal více favorizovat Bayern. Ten má nejkvalitnější kádr, musí se však vyrovnat s obrovským tlakem. Pokud zvládné začátek jara, bude mistrem.

2) Věřím Norimberku, ten půjde nahoru. Platí u něj ale to samé, co u Bayernu, kvůli tlaku nesmí zaspat začátek. Jako jasného sestupujícího vidím Duisburg, pak to bude více otevřené. Rostoku se daří na mužstva ze spodu tabulky, a to mu pomůže k záchraně. O patro níž tak bude muset jít spolu s Duisburgem ještě Cottbus a Bielefeld. Možná jednoho z posledních dvou jmenovaných nahradí Bochum.

3) Mezi nejlepšími střelci je to hodně otevřené, může to být kdokoliv, ale pokud si mám tipnout jedno jméno, volím Rafaela van der Vaarta. Toni a Klose se celkem rovnoměrně podělí o branky Bayernu, Diego bude hlavně přihrávat a van der Vaart dále svými góly potáhne Hamburg.

4) Karlsruhe věřím, Kennedy se do týmu vhodně zapracuje a zlepší útočnou sílu mužstva. Na Ligu Mistrů KSC mít sice nebude, ale do bojů o pohár UEFA by se zapojit mohl. Přesto si myslím, že na něj těsně nedosáhne a skončí na šestém, sedmém místě.

Michal Sitek, redaktor:

1) O titul budou bojovat tři kluby, které jsou momentálně nejvýše v tabulce. Asi by bylo překvapením, kdyby se do tohoto boje přidal další klub. I když možné je všechno. Věřím Bayernu. Má velmi dobrou obranu a v ofenzivě hvězdy, které jsou schopny dávat góly. Podle mě má nejvyrovnanější kádr. Brémy a Hamburg jsou přece jen trochu pozadu.

2) Očekávám velký boj o udržení. Každý bod bude velmi důležitý. Do boje o udržení se zapojí šest prozatím posledních klubů, z nichž polovina bude úspěšná. Šanci udržet se má i poslední Duisburg. Nicméně je asi nejslabší a stane se prvním sestupujícím. Dalšími dvěma bude Cottbus a Rostock.

3) I zde se čeká zajímavý souboj. Nejspíš čtyři nejlepší střelci s devíti góly se poperou o primát nejlepšího střelce. Rozhodovat bude momentální forma. Vyhraje Luca Toni, který dovede Bayern k titulu.

4) Myslím, že Karlsruhe dosáhlo na podzim maxima a přestože že v zimě neoslabilo, nejspíš asi klesne. Skončí v klidném středu a sezonu tam budou hodnotit pozitivně.

Aleš Dvořáček, redaktor:

1) Boj o titul se podle mě odehraje zejména mezi nynější vedoucí trojicí Bayern, Brémy, Hamburk. Ze zadních pozic by ještě mohli útočit Leverkusen a Schalke, nikoho dalšího v první trojici neočekávám. V tipu na vítěze se přikláním k Bayernu Mnichov. Neočekávám nějaký velký souboj do posledního kola, Bayern si podle mě stihne vytvořit potřebný náskok už dříve.

2) Velice špatně na tom zatím je Duisburg, který už se podle mě ze sestupového pásma nedostane. Jako druhého sestupujícího vidím nyní předposlední Chotěbuz. Na zbylé místo mezi poslední trojicí je několik kandidátů. Věřím, že Norimberk, který nyní tento post zaujímá, se ze sestupových pozic dokáže vymanit. Na posledního sestupujícího tipnu Bielefeld, Stejně tak může sestoupit ale i Rostock, a nic jistého nemá ani Bochum.

3) Na otázku kdo bude nejlepším střelcem se vždy obtížně odpovídá, podle mě to však bude jeden z dvojice útočníků Bayernu. Více šancí dávám Tonimu.

4) KSC zažilo velmi povedený půlrok, zejména období mezi 4. - 9. kolem bylo velice úspěšné. Na jaře může určitě zabojovat o pohárové příčky, spíše však očekávám konečné postavení těsně za nimi.

kelkelkel, čtenář:

1) Bayern M. s Werderem se poperou přímo o titul, na paty jim pošlape Leverkusen. Nepříjemný nepřítel bude určitě Hamburk a možná i Schalke, i když si myslím, že to bude nejlépe páté.

2) Duisburg, Bielefeld a možná ten Rostock.

3) První bude Miroslav Klose, druhý van der Vaart (pokud nepřestoupí) a třetí nejspíš Gekas (Diego)

4) Nebude podávat tak skvělé výkony, ale čas od času potrápí nějaký silný tým. Můj tip je 8. - 11. místo.

Michal Potočný, čtenář:

1) O titul v Bundeslize se poperou tři týmy: FC Bayern, Werder Brémy a Hamburg. Mistrovský titul oslaví FC Bayern, podle mého názoru s náskokem pěti bodů. Na třetím místě zaručujícím předkolo Ligy Mistrů skončí Hamburg. Na místech pro pohár UEFA bude Leverkusen a Schalke.

2) Na místech znamenajících sestup skončí Duisburg, Cottbus a Rostock. Těsně se záchrání Bielefeld. Naopak Norimberk se postupně propracuje někam do středu tabulky.

3) Králem bundesligových střelců se stane Luca Toni, který nastřílí 20 gólů.

4) Karlsruhe bude nadále podávat dobré výkony, ale nebude získávát tolik bodů jako v zimě a nakonec zakončí sezonu na devátém místě.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
SVW - 01.02. Odpovědět

Já doufám že vyhraje Werder, tak o bod... Sestoupí Duisburg a pak asi Rostock a Bielefeld. Ten asi doplatí na katastrofální výsledky venku. Norimberk se z toho v pohodě dostane a Bochum asi taky. Cottbusu sestup nepřeju, je to blízko a dá se tam jezdit Smajlík 2 . Nejlepší střelec bude asi Klose nebo Toni, ale na co jim to bude, když titul bude v Brémách a nejlepší hráč taky (Diego) Smajlík 1 . A Karlsruhe vidim někde kolem 10. místa. Na podzim hráli dobře, ale myslim že je taky potká menší krize.

SVW
Lord - 30.01. Odpovědět

jeste Solun,leverkusen,chotebuz,bielefeld ,bochum...

Lord
Lord - 30.01. Odpovědět

polak s NEMECKYM obcanstvim a rozhodne je to nemec vic jak naky poleno toni

Lord
willi - 30.01. Odpovědět

jj, klose jenom pochazi z polska, ale uz hooodne dlouho zije v nemecku, takze je to nemec (podobne jako podolski, borowski...)

willi

Klose a nemec??Je to POLAK........

Schalke04
sheva - 30.01. Odpovědět

si skopcak nebo co Smajlík 12 Smajlík 12 Smajlík 12

sheva
- 30.01. Odpovědět

Zajímavá debata

Lord - 30.01. Odpovědět

ackoli sem samozrejme fanda bayernu tak doufam ze Toni kral srtelcu fakt nebude protoze dava socansky goly a to neni vizitka bayernu!!!Klose je lepsi a je to koneckoncu nemec

Lord
sheva - 30.01. Odpovědět

smrdis SKOPCAKU Smajlík 16

sheva
sheva - 30.01. Odpovědět

ten sttudgart vas vypekl Smajlík 3

sheva
willi - 30.01. Odpovědět

a mi zas vypekli: BREMY, rostock, ksc, norinberg, wolfsburg, hanover..... ach jo, nechc se mi to sem vsechno psat, je toho hodne

willi
sheva - 30.01. Odpovědět

Myslym mynuloroční tytul ty hnupe Smajlík 6

sheva
willi - 30.01. Odpovědět

no nvm, ale chelsea ligu taky nevyhrala tak nwm na co narazis Smajlík 11

willi
sheva - 31.01. Odpovědět

ze by skopcakom dali klepec Smajlík 5 Smajlík 5

sheva
Reklama
Reklama
Nejnovější články