Zpět na » 1. Bundesliga » DFB-Pokal - výsledky osmifinále

1. Bundesliga - DFB-Pokal - výsledky osmifinále

DFB-Pokal - výsledky osmifinále © -

0

29.01. - V úterý se hrají první čtyři utkání osmifinále německého národního poháru. V něm druholigový Offenheim vyřadil Hansu Rostock. Mnichov 1860 v posledních minutách neuvěřitelně obrátil skóre v Aachenu a Bayern si poměrně lehce poradil s Wuppertalerem. V dramatickém utkání Dortmund - Brémy byl v závěru štastnější domácím tým a postoupil do čtvrtfinále.

Alemannia Aachen - Mnichov 1860 2:3 (2:0)

Alemannia měla parádní start do utkání, zvládla celý první poločas i většinu druhého. Jenže posledních deset minut se pro ni stalo osudných a vypadla. Ale pojďme popořádku. V desáté minutě otevřel skóre Kolev, který perfektně využil přihrávky Fiela a prostřelil Hofmanna. Pět minut před konecm první půle byl v hlavní roli opět Kolev, tentokrát připravil branku pro Ebberse. Gól do šaten Mnichovany zlomil a dlouho se pak nedokázali prosadit. Deset minut před koncem by si na jejich postup vsadil jen málokdo, jenže senzační obrat načal v 83. minutě defenzivní záložník Schwarz. A potom začal úřadovat Daniel Bierofka, bývalý hráč Stutttgartu, Leverkusenu nebo Bayernu. V 85. minutě nahrál na gól dobře hrajícímu Kucukovičovi, o tři minuty později pak ještě bekovi Johnosovi. Aachen už se z šoku nedokázal vzpamatovat a tato porážka ho bude mrzet asi ještě dlouho.

Branky: 10. Kolev, 40. Ebbers - 83. Schwarz, 85. Kucukovic, 88. Johnson

Rozhodčí: Gagelmann

Aachen: S. Straub - Stehle, Klitzpera, N. Herzig, Leiwakabessy - Reghecampf (77. Plasshenrich), Fiel, Lagerblom - Ebbers, Kolev, Krontiris (72. Polenz)

Mnichov 1860: M. Hofmann - Johnson, S. Bender (65. Pagenburg), Berhalter, T. Hoffmann - D. Schwarz, L. Bender - Gebhart, Wolff (54. Holebas), Bierofka - Kucukovic

Diváci: 18 000

Wuppertaler SV Bor. - Bayern Mnichov 2:5 (2:2)

Zápas vedoucího týmu třetí a první ligy se hrál v Gelsenkirchenu na místním stánku Arena AufSchalke. Domácí stadión Wuppertaleru je totiž v rekonstrukci a vejde se tam pouze 16 500 diváků. Domácí aréna Schalke 04 pojme přes šedesát tisíc diváků a přesto byla vyprodána. Zápas dokonce začal kvůli dopravní zácpě a tlačenicím na stadioně až o patnáct minut později. Stejnou dobu trvalo Miroslavu Klosemu, než otevřel brankový účet. Hlavou se opřel do centru Francka Ribéryho. V 26. minutě srovnal Damm, aby za minutu znovu převážil misky vah na stranu Bayernu Klose. Wuppertaler ještě jednou vyrovnal a tento stav vydržel až do přestávky. Hned po ní ale opět centroval Ribéry a tentokrát našel volného van Buytena - 2:3. O pět minut zvášil vedení Toni, když dorazil střelu van Bommela. Konečnou podobu výsledku dal v 88. minutě Hamit Altintop.

Branky: 26. Damm, 29. Saglik - 15., 27. Klose, 50. van Buyten, 54. Toni, 88. Hamit Altintop

Rozhodčí: Weiner

Wuppertaler: Maly - M. Stuckmann, Voigt, Wiwerink, Lejan - Bölstler - Jerat (77. Dogan), Lintjens (69. Malura) - Rietpietsch - Saglik, Damm

Bayern: Kahn - Sagnol, Lucio, van Buyten, Lahm - van Bommel, Zé Roberto (82. Kroos) - Sosa (74. Hamit Altintop), Ribery (74. Schweinsteiger) - Toni, Klose

Diváci: 61 482 (vyprodáno)

1899 Hoffenheim - Hansa Rostock 2:1 (1:0)

Hansa Rostock se stala prvním vyřazeným prvoligovým týmem v osmifinále letošního poháru DFB. První výrazný krok k postupu Hoffenheimu udělal stoper Per Nilsson ve dvanácté minutě. Ideálně si naběhl na přímý volný kop Salihoviče a hlavičkou z berprostřední blízkosti otevřel skóre utkání. Hansa si potom vytvořila několik šancí, nadějný byl zejména pokus Rathgeba z přímého kopu, ale gólman Özcan byl pozorný. V 52. minutě už Rostock srovnal, zasloužil se o to pravý záložník Enrico Kern. Rozhodující moment přišel v 71. minutě. Salihovič poslal falšovaný míč do pokutového území a vlastním gólem rozvlnil síť Orestes. V nastaveném čase ještě Salihovič kopal pokutový kop, jenže Wachter jeho pokus zneškodnil. Moc mrzet ho to však nemuselo, Hoffenheim si zahraje čtvrfinále.

Branky: 12. Nilsson, 71. Orestes (vl. gól) - 52. Kern

Rozhodčí:
Wagner

Hoffenheim: Özcan - Jaissle, P. Nilsson (57. Seitz), Compper, Löw - Teber, Salihovic, Carlos Eduardo, Luis Gustavo - Obasi, Ba

Rostock: Wachter - D. Langen, Sebastian, Orestes, M. Stein - Kern, Rathgeb, Cetkovic, Bartels - Agali, Hahnge (46. Yelen)

Diváci: 6 350 (vyprodáno)

Borussia Dortmund - Werder Brémy 2:1 (1:0)

Utkání dvou prvoligových celků začali aktivněji domácí fotbalisté. Podporováni skvělým publikem se pokoušeli co nejdříve pokořit defenzivu Brém. Povedlo se jim to po téměř dvaceti minutách, když po rychlém útočném výpadu z levé strany zakončoval Federico. Borussia byla i nadále lepším týmem a hráči Brém si museli pomáhat fauly, za které inakasovali žluté karty. V rozmezí posledních deseti minut první půle ji dostali tři hráči hostujícího týmu. Ovšem na konci prvního poločasu Brémy zlobily a o aktivní hru ze závěru první půle se pokoušeli i v půli druhé.

Naráželi však na pevnou obrannou hráz Dortmundu. Ofenzivu Brém posílil v 68. minutě Diego, ale Brémy se i tak do vyložených šancí nedostávaly. Naopak domácí hrozili z brejků a jeden z nich fantasticky využil Klimowicz, který na hranici ofsajdu přebral míč, obešel gólmana Wieseho a pohodlně zvýšil na 2:0. Vypadalo to, že je rozhodnuto.

Za dvě minuty ale přišel faul Kehla v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Diego. Mířil do pravého dolního rohu. Drama na Signal Iduna Parku pokračovalo a v 84. minutě domácí obránce Amedick zatáhl opět ve vápně za dres Rosenberga a Diego se postavil k druhé penaltě. Tentokrát mířil na druhou stranu, což se mu nevyplatilo, jelikož Marc Ziegler směr střely vystihl a díky němu Borussia vyřadila Werder Brémy.

Branky: 19. Federico, 80. Klimowicz - 82. Diego (pen.)