Zpět na » 1. Bundesliga » Osmifinále DFB-Pokalu

1. Bundesliga - Osmifinále DFB-Pokalu

Osmifinále DFB-Pokalu © -

0

27.01. - Soutěžní jaro v Německu začíná v úterý a ve středu osmifinálovými zápasy národního poháru. V něm se představí devět klubů z nejvyšší soutěže, pět z druhé Bundesligy a dva ze třetích lig.

Právě jeden z nich Wupparter narazí v osmifinále na pravděpodobně nejsilnější tým Německa Bayern Mnichov. Toto utkání se hraje v úterý v sedm hodin. Ve stejný čas startuje také zápas druhého mnichovského mužstva, 1860 jede na půdu Alemannie Aachen. Třetí zápas hraný v tomto termínu a čase je souboj Hoffenheimu a Rostocku.

Posledním úterním zápasem je největší hit osmifinále, Werder Brémy totiž zajíždí do Dortmundu na souboj s místní Borussií. Hledat favorita tohoto klání je velice obtížné. Brémy mají sice jistě kvalitnější kádr, ale pro Dortmund je DFB-Pokal snadnější cestou k evropským pohárům, než přes ligu. Navíc Borussii jistě poženou fantastičtí divácí a budou sledovat uzdraveného nejen Mladena Petriče, ale na několik minut by mohl naskočit i Alexander Frei, vracející se po dlouhodobé absenci.

Ve středu také začínají tři zápasy v 19:00. Ve všech z nich hrají venku prvoligové týmy proti mužstvům z nižších lig. Nejsnadnější úlohu by měl mít Stuttgart, který bude bojovat na půdě amaterské rezervy Werderu Brémy. Bielefeld narazí na Carl Zeiss Jenu a Hamburg zamíří do Essenu.

O půl hodiny později začne poslední utkání osmifinálového programu, je to druhý zápas ve kterém se potkají dva prvoligové týmy, Wolfsburg hostí Schalke. Tyto dvě mužstva se už letos ve Volkswagen Areně potkaly, remízu 1:1 zajistil Schalke Halil Altintop až pět minut před koncem.