Zpět na » 1. Bundesliga » Zranění trápí opory Borussie

1. Bundesliga - Zranění trápí opory Borussie

Zranění trápí opory Borussie © -

0

Líbilo se

23.01. - V Dortmundu se sice radují z letního příchodu Tamase Hajnala, dobrý pocit jim však kazí zranění nejlepšího střelce BVB Mladena Petriče a Jakuba Blaszczykowskiho, jednoho z nejlepších nahrávačů mužstva.

Borussia začíná jarní část sezony 2. února, kdy jede na hřiště Duisburgu. Ještě včera to vypadalo, že žádná nová zranění nepříjdou, potom však přišly dvě rány.

Hůře to vypadá s Jakubem Blaszczykowskim, polským pravým záložníkem, který umí zaskočit i na kraji obrany. Ve včerejším přítelském utkání s Genkem si poranil stehno a pozdější vyšetření ukázala, že se jedná o svalové potíže. Blaszczykowski by měl být mimo hru zhruba tři týdny, a tak začátek jara určitě nestihne.

Příznivnější vyhlídky má chorvatský útočník Mladen Petrič. Ten na podzim skvěle nahradil zraněného Freie a v patnácti zápasech nastřílel osm branek. Jen jediný přesný zásah mu schází na vedoucí kvarteto. Fanoušci Dortmundu se proto hodně těšili na jeho spolupráci s Freiem.

Petrič si přivodil pouze lehčí zranění, trápí ho problémy s kyčlí a podle příznivých prgnóz by měl s tréninkem opět začít někdy za týden. Na sobotní zápas by se tak připravit stihnout měl.

Pokud by se mu to nepovedlo, byly by obě ztráty pro Thomase Dolla velmi citelné. Petrič má na svém kontě osm branek a dvě asistence, Blaszczykowski se sice dosud netrefil, se čtyřmi gólvými přirávkami je ale po Dedém nejlepším připravovatelem branek v kádru Borussie.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články