Zpět na » 1. Bundesliga » All-Stars Bundesligy - podzim

1. Bundesliga - All-Stars Bundesligy - podzim

All-Stars Bundesligy - podzim © goal.com - Franck Ribery

0

Líbilo se

08.01. - Uvnitř článku najdete hned tři ideální jedenáctky Bundesligy. Jednu jste sestavili Vy - čtenáři FotbalPortalu, druhou jeho redaktoři a třetí autor těchto řádků.

Čtyři dny posílali čtenáři FotbalPortalu maily s návrhy ideální sestavy. Pouze dva hlasy nebyly započítány, v těchto sestavách bylo totiž celých osm hráčů z Bayernu Mnichov.

Téměř ve všech výběrech se objevili záložníci Franck Ribéry a Diego a stali se společně celkovými vítězi. Jenom o jeden hlas méně než toto duo získal tahoun Hamburgu Rafael van der Vaart.

Ale pojďme popořádku. V brance dostalo aspoň jeden hlas hned dvanáct brankářů, celkem jednoznačným vítězem se ale stal René Adler z Leverkusenu. Mladý gólman obdržel dvojnásobek hlasů druhého v pořadí Franka Rosta.

V obraně dominoval bayernský Phillipp Lahm. Pouze deset startů mu stačilo, aby přesvědčil fanoušky Bundesligy o svých kvalitách. Stal se nejen nejlepším obráncem, ale také nejlepším Němcem. Celkově však byl až pátý. Za ním získala shodný počet hlasů trojice Lucio, Mertesacker a Rafinha. Tím jsme dostali dva krajní obránce a dva stopery a nemuseli jsme tedy nijak improvizovat.

V záloze se za suverénním triem Diego, van der Vaart, Ribéry utvořila značná propast. Jarolím, Hitzlsperger ani Frings se však do top 11 nedostali, protože jim vypálil rybník obránce, který občas zaskakuje i v záloze - Clemens Fritz. Je největším překvapením ve výběru, odehrál pouhých osm utkání. Čtenáře si však získal a obsadil pravou stranu záložní řady.

V útoku nedali forvardi Bayernu nikomu sebemenší šanci a posily Luca Toni s Miroslavem Klosem obsadily oba posty. Toni navíc zabodoval i v celkovém pořadí, když obsadil čtvrtou přičku.

Do výběru čtenářů se tak dostalo hned pět hráčů vedoucího Bayernu, neztratily se ani Brémy, které dosadily tři hráče. Po jednom fotbalistovi mají ve výběru Hamburg, Leverkusen a Schalke.

Ideální jedenáctka podle čtenářů:


Adler


Rafinha

Mertesacker

Lucio

Lahm

Fritz

van der Vaart

Diego

Ribéry


Toni

Klose


Redaktorům FotbalPortalu se v brance naopak více líbil Frank Rost z Hamburgu. Zvítězil před mladíky Manuelem Neuerem a René Adlerem.

V obraně se se čtenáři shodli na Lahmovi a Mertesackerovi. Vedle stopera Brém však postavili oporu Schalke Marcela Bordona. Dále do ideální jedenáctky zvolili Heika Westermanna, který skvěle nahradil na levé straně obrany Schalke zraněného Christiana Pandera.

V záloze se také spolehli na jistoty Diega, van der Vaarta a Ribéryho. K nim postavili nejlepšího Čecha působícího v Bundeslize Davida Jarolíma. Ten hrál na podzim hlavně na postu defenzivního záložníka a hrál tak dobře, že jej redaktoři zařadili do sestavy.

Do útoku postavili také duo z Bayernu Miroslava Kloseho a Lucu Toniho. Za redaktory hlasoval Pavel Storzer, Aleš Dvořáček, Jakub Košťan a Michalové Horáček se Sitkem.

Ideální jedenáctka podle redaktorů:


Rost


Lahm

Mertesacker

Bordon

Westermann

Ribéry

Jarolím

Diego

van der Vaart


Toni

Klose


Poslední výběr jsem sestavil já, šéfredaktor Bundesligy. V brance se mi nejvíce líbil René Adler a souhlasím tedy se čtenáři. Začal chytat v minulé sezoně a mluvilo se o něm jako o velkém talentu, byl však stále trochu ve stínu Manuela Neuera, který chytal ještě lépe. V letošním roce se však Neuer nedokázal vyvarovat několika chyb, narozdíl právě od skvělého Adlera. Zanedlouho třiadvacetiletý brankář byl oporou Bayeru.

Na postu stoperů jsem naopak musel souhlasit s redaktory. Marcelo Bordon byl pro mě stoperem číslo jedna, na podzim navazaoval na své skvělé výkony z minulých let. Per Mertesacker má v ofenzivně laděném mužstvu Werderu velice těžko úlohu, ale zvláda ji s bravurou.

Stejně dobře jako on však hrál také Martin Demichelis. Narozdíl od čtenářů se mi ze stoperů Bayernu líbil více než Lucio. Vzhledem k jeho univerzálnosti jsem jej při nedostatku kvalitních krajních obránců zařadil na levou stranu obranné čtveřice. Moderní bek musí umět kromě bránění také potáhnout míč po straně a odcentrovat, na podzim jsme takových borců viděli málo. Za zmínku stojí jistě Andreas Görlitz, ale nejlepším byl Gonzalo Castro z Leverkusenu.

Tradiční nejlepší defenzivní záložníci jako Tomáš Galásek, Pavel Pardo nebo Torsten Frings sice nevyklidili pozice, ale předčili je dvě poměrně nečekaná jména. David Jarolím byl ceněný spíše pro svůj přinos ofenzivě, jenže letos nechal ještě více vyniknout své obranářské dovednosti. Právě díky skvělým výkonům v obraně i útoku si zasloužil nominaci mezi nejlepší. Vedle něj se v mém výběru postavil Simon Rolfes. Středoplař z Leverkusenu na podzim táhl své mužstvo, jeho výborné výkony jej vynesly mezi nejlepší hráče celé Bundesligy! U čtenářů i redaktorů opomíjený, pro Bayer nepostradatelný.

Vybrat tři ofenzivní záložníky nebyl problém. Diego, Ribéry i van der Vaart patří ke špičce nejen v Německu, ale v celé Evropě. Diego s van der Vaartem dali po devíti brankách, Ribéry sice jen čtyři, o to víc však týmu pomáhal jinde.

V útoku jsem se rozhodoval zejména mezi Tonim a Šestákem. Italský bombarďák dal sice o gól více, ale pro Šestáka mluvily tři asistence navíc. Nakonec jsem zvolil slovenského Stanislava Šestáka hlavně proto, že prosazovat se gólově v Bochumi je určitě těžší než v Bayernu po boku slavných spoluhráčů.

Ideální jedenáctka podle šéfredaktora Bundesligy:


Adler


Castro

Mertesacker

Bordon

Demichelis


Jarolím

Rolfes


Ribéry

Diego

van der Vaart


Šesták


Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kily - 10.01. Odpovědět

jan: nepouzivej vyrazy kterym nerozumis

Kily - 10.01. Odpovědět

nick: nevzdelany blbec si akorat ty, jestli si nevidel jednu ceskou klasiku tak tvou hloupost chapu pokud ano tak je tva hloupost obrovska a uz se raci nikde a nikdy nevyjadruj k nicemu

Horda - 09.01. Odpovědět

hmm...kde je olič?

Horda
Brodo888 - 09.01. Odpovědět

.?:. .?:. .?:. .?:. .?:. .?:. Stanislav Šesták je najlepší hráč Bundesligy Smajlík 3 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5

hehe,ta jedenáctka podle čtenářů je kromě Fritze nachlup stejná s tou,co jsem poslal,divný Smajlík 10

Frankie_Yeah
real - 09.01. Odpovědět

suhlasim s tebou tiago

jan - 09.01. Odpovědět

ty blbec kily

Tiago - 09.01. Odpovědět

šestak je tam zaslužene

j,nkl - 09.01. Odpovědět

jhkghkghkghjghk

Sushi - 09.01. Odpovědět

Lucaaaaaaaaaaaaa Toooooooooooooniiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiii !!!!!!

Sushi
Kily - 09.01. Odpovědět

Vraťte mi Šestáka, je to sice taky blbec, ale umí aspoň zpívat Smajlík 3 Smajlík 3

nick - 09.01. Odpovědět

blbec si tu ty ked nadavs na sestaka.... na 100% dosiahol vo svojom zivote viac ako ty a ty mu to iba zavidis

Bratři Altintopo vé jsou kokoti co neumí proměňovat šance Pravidelně sleduji magazín bundesligy a co halil zahazuje to je naprostá nestydatost

ronaldinho0925
koller - 09.01. Odpovědět

po sezone tam bude aj honzo koller

PiotrIV - 08.01. Odpovědět

A co bratři Altintopové??? Smajlík 14

PiotrIV
willi - 10.01. Odpovědět

jeden v bayernu moc nehral a druhej v schalke pali tutovky...

a - 08.01. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

KaPi - 08.01. Odpovědět

Hmmmm, super článek, super sestavy! Vše SUPER! Smajlík 18

KaPi
Sniper - 08.01. Odpovědět

trochu sa čudujem tomu demichelisovi, bo celkovo sa mi nejak obrana bayernu nepozdávala, ale čo každý máme iný názor Smajlík 7

sitko - 09.01. Odpovědět

Bayern dostal jenom osm gólů, což je jasně nejmíň v celé Bundeslize. Obrana podle mě šlapala dobře.

sitko
michal - 08.01. Odpovědět

Celkem se dá souhlasit se všemi sestavami,akorát bych nedával stopery na krajní beky(i když Westermann tam na podzim hrával.)

sitko - 09.01. Odpovědět

Westermann odehrál svoje nejlepší zápasy právě na levém straně, takže jeho zařazení mi přišlo logické. S Demichelisem s tebou částečně souhlasím, není to bek, ale hrál tak dobře, že mi bylo líto místo něj dát třeba Görlitze nebo Pasanena, kteří na něj prostě neměli.

sitko
Pedros - 08.01. Odpovědět

S tim Rolfesem bych taky souhlasil.... prekvapenim bundesligy je urcite Sestak Smajlík 7 akorat me trochu zklamalo ze vetsina z nas ctenaru dala prednost Fritzovi misto Jarolima... Smajlík 11

Pedros
Reklama
Reklama
Nejnovější články