Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení podzimu: Karlsruhe

1. Bundesliga - Hodnocení podzimu: Karlsruhe

Hodnocení podzimu: Karlsruhe © -

0

Líbilo se

28.12. - Tým Karlsruher SC je příjemným překvapením a oživením podzimní části Bundesligy. Tým spoléhá na soudržnost a to přináší ovoce. Šesté místo rozhodně není nezasloužené!

Klub má nejméně hráčů ze všech týmů Bundesligy. Ani v létě nepřivedl tolik hráčů. Ovšem ti co přišli, se velmi dobře adaptovali a výsledkem je úspěšné postavení v tabulce. Největší posilou se stal Tamas Hajnal.

Úvodní kola Bundesligy nenaznačovala, že by Karlsruhe mělo hrát v první polovině tabulky. Nováček sice v prvním kole nečekaně vyhrál v Norimberku 0:2, ale následující dvě prohry doma s Hannoverem a v Leverkusenu vrátily mužstvo na zem.

Velkým povzbuzením však nejspíš byla výhra na obhájcem titulu ze Stuttgartu. Po něm svěřenci kouče Beckera vyhráli také ve Wolfsburgu. Ovšem další vystřízlivění fotbalistů Karlsruhe přišlo v dalším kole, když doma prohráli vysoko s Bayernem 1:4. Po šesti úvodních kolech tak mělo Karlsruhe devět bodů, což nebyl zas tak špatný start.

Poté se začaly dít věci. Karlsruhe vyhrálo ve Frankfurtu a následujících pět zápasů rovněž neprohrálo. V nich porazilo Dortmund, vyhrálo v Gelsenkirchenu se Schalke a zdolalo také Duisburg. Důležité bylo, že tým dostával málo gólů.

Po šňůře vydařených utkáních ale přišel debakl. V Brémách fotbalisté Karlsruhe vyhořeli a dostali čtyři branky. Od té doby už obrana nebyla tak pevná a do konce podzimu mužstvo vždy alespoň jednou inkasovalo. Konec podzimu nebyl ze strany nováčka ideální. Ze tří zbývajícíh zápasů uhrál jen dva body.

I přesto je šesté místo úspěchem a Karlsruhe nehraje o záchranu, jak se předpokládlo. Mnozí odbornící stále týmu nevěří a myslí si, že ještě půjde dolů. Uvidíme, jak na to zareagují samotní hráči.

Hvězda týmu:
Tamas Hajnal: Šestadvacetiletý záložník táhne nováčka a vstřelil už pět branek. Přitom hlavním popisem jeho práce je tvořit hru, což se mu také daří dokonale. Navíc je výborně hodnocen na serveru kickeru.

Opory týmu:
Mario Egimman:
Švýcarská jistota v obraně týmu. Egimman odehrál všech sedmnáct utkání na podzim a kromě toho, že výborně brání, splnil si své úkoly i v ofenzivě. Dal tři góly.

Christian Timm: Zkušený fotbalista se stará o ofenzivu svého mužstva. Hraje na pozici ofenzivního záložníka nebo útočníka. Perfektně se doplňuje se spoluhráči a střílí důležité góly.

Ideální sestava týmu: Miller - A. Görlitz, Eggimann, Franz, Eichner - Porcello, Mutzel, Timm, Hajnal, Iashvili - Freis

Nejlepší letní posila:
Tamas Hajnal: Maďarský fotbalista přišel do Karlsruhe z Kaiserslauternu. Jak už bylo uvedeno, chytil se skvěle a stal se nepostradatelným článkem základní sestavy.

Co se povedlo?
Překvapit Bundesligu: Snad ani největší optimisté nečekali, že by tým Karlsruhe přezimoval na šestém místě. Z podceňovaného nováčka se stal nepříjemný soupeř, na kterého si musí dát pozor každý tým Bundesligy.

Co se nepovedlo?
Zápasy proti favoritům: Nejspíš přílišný respekt mají hráči k největším favoritům Bundesligy. Vysoké porážky v Leverkusenu, doma s Bayernem a v Brémách jsou toho důkazem. Ovšem zase na druhou stranu Karlsruhe vyhrálo na Schalke.

První jarní zápas:
1. FC Norimberk - doma

Přetěte si také: Stuttgart, Hannover, Frankfurt, Dortmund

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články