Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení podzimu: Hannover

1. Bundesliga - Hodnocení podzimu: Hannover

Hodnocení podzimu: Hannover © -

0

Líbilo se

27.12. - Tým Hannoveru může být s průběhem podzimu spokojený. Mužstvo podávalo vyrovnané výkony a po polovině soutěže je sedmé. Hráče určitě mrzí horší konec. Jinak by mohlo být umístění ještě lepší.

Vedení před touto sezonou tým posílilo, a tak se dalo čekat, že by Hannover mohl zlobit a po případě i urvat pohárovou příčku. Přišli hráči jako Lauth, Pinto, Yankov, Hanke nebo Schulz. Bylo jen otázkou, zda složení mužstva bude optimální.

Úvod soutěže nebyl pro Hannover ideální. Z prvních šesti zápasů třikrát prohrál. Nedařilo se mu hlavně venku. Ze tří utkání z nich vytěžil jen bod. Doma dvakrát vyhrál, ale v šestém kole prohrál s Leverkusenem 0:3. Po této vysoké domácí porážce se fotbalisté Hannoveru 96 zvedli a povedla se jim několikazápasová šňůra bez prohry.

V ní se Hannoveru dařilo zrovna venku. Všechny body si odvezl z Bielefeldu a také ze Stuttgartu! Zlepšené výkony tak logicky znamenaly více bodů a posun v tabulce.

Z posledních pěti utkání na podzim uhrál šest bodů za dvě vítězství. Porážky v Berlíně, se Schalke a v Chotěbuzi přec jen trochu pokazily celkový dojem. Obzvlášť debakl v Chotěbuzi nebyl pro hráče příliš povzbudivý.

Co se týče Jiřího Štajnera, není v klubu spokojený. Nedostává tolik příležitost, jak by si představoval. Nutno říct, že jeho spoluhráčům to jde prostě lépe. Otázkou zůstává, zda Štajner Hannover opustí.

Klub Hannover 96 je tak po sedmnácti odehraných kolech na sedmé příčce a může útočit na poháry. Nesmí si ale dovolit selhávat se slabšími soupeři.

Hvězda týmu:
Robert Enke: Gólman Hannoveru drží svůj tým celý podzim. Hráči mu musí děkovat za jeho fantastické zákroky, které dovedly tým tam, kde je. Ideálně se mu nepovedly snad jen dva nebo tři zápasy.

Opory týmu:
Mike Hanke: Mladý útočník přišel do klubu v létě z Wolfsburgu. Na podzim vstřelil osm branek, což je nejvíce z celého mužstva. Zakončování mu tedy nedělá žádný problém.

Steven Cherundolo: Americký obránce je vůdcem obrany. Z obránců odehrál také nejvíce utkání. Je velmi jistý v osobních soubojích a problém mu nedělá ani malá výška, kterou na obránce má. Měří 172 centimetrů.

Ideální sestava týmu: Enke - Cherundolo, Vinicius, Kleine, Tarnat - Balitsch, C. Schulz - Lala, S. Pinto, Huszti - Hanke

Nejlepší letní posila:
Mike Hanke: Výborný nákup se povedl funkcionářům Hannoveru. Hanke se od začátku chytil a pravidelně střílí góly. Pokud bude ve výborných výkonech pokračovat nadále, zamíří do nějakého velkoklubu.

Co se povedlo?
Příchody: Sergio Pinto, Mike Hanke, Christian Schulz. Ti v létě přišli a zapadli do kolektivu velmi dobře. Hrají v základní sestavě a výraznou měrou se podílejí na dobrých výkonech Hannoveru. I když se samozřejmě nechytli všichni fotbalisté, co v létě přišli, dá se říct, že přestupy se vedení povedly.

Co se nepovedlo?
Poslední podzimní utkání: To čekal málokdo. Hannover prohrál 5:1 v Chotěbuzi, která hraje o záchranu. Svěřenci kouče Heckinga si tak trochu pokazili celkový dojem z úspěšné podzimní části.

První jarní zápas:
Hamburger SV - venku

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Lhotka - 28.12. Odpovědět

Štajner už měl z Hannoveru odejít dávno. Na druhou stranu chápu, že třeba do české ligy se zrovna nehrne.

Lhotka
Dee Snider - 27.12. Odpovědět

Smajlík 1 Smajlík 2 Smajlík 3 Smajlík 4 Smajlík 5 Smajlík 6 Smajlík 7 Smajlík 8 Smajlík 9 Smajlík 10 Smajlík 11 Smajlík 12 Smajlík 13 Smajlík 14 Smajlík 15 Smajlík 16 Smajlík 17 Smajlík 18 Smajlík 19

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články