Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení podzimu: Dortmund

1. Bundesliga - Hodnocení podzimu: Dortmund

Hodnocení podzimu: Dortmund © -

0

Líbilo se

26.12. - Jako na houpačce byly výkony Borussie Dortmund. Jednou po třech vítězstvích třikrát prohráli, jindy zase po vítězství 6:1 prohráli v dalším kole 4:0. Trenér Doll musel kvůli zraněním i výpadkům formy často míchat sestavou.

Na začátku sezony se Borussia musela potýkat s několika problémy. Christopher Meztelder odešel do Realu Madrid a na jeho místo přišel z Juventusu Robert Kovač. Jeho aklimatizace ovšem nebyla dobrá a v prvních kolech předváděl natolik příšerné výkony, že ho kouč Doll musel posadit na lavičku náhradníků.

Zranění postihlo nejlepšího hráče i střelce BVB v minulém ročníku Alexandra Freie. Zacelit mezeru po Švýcarovi bylo velice těžké, navíc jeho zranění bylo tak vážné, že neodehrál na podzim ani minutu. Do španělského Santanderu odešel polský střelec Ebi Smolarek, a tak se hledala nová útočná dvojice.

Poslední obtíží bylo obnovené zranění Sebastiana Kehla v prvním kole. Řešit tento problém ale nebylo v Dortmundu nic nového, Kehl v posledním roce víc běhal po doktorech než na hřišti.

I kvůli těmto nepříjemnostem začala Borussia ligu nevalně, dvě porážky poslaly Dortmund až na samý chvost bundesligové tabulky. Potom přišla další rána, když brankářská jednička, Roman Weidenfeller, dostala stop za rasistické urážky. Její nástupce Marc Ziegler ale chytal famózně a Borussia třikrát v řadě vyhrála.

Hned poté přišly zase tři porážky a Dortmund klesl někam do míst, ve kterých se pohyboval až do konce první poloviny soutěže. Přes zimu by se měl dát do kupy Frei, pořádně natrénovat Kehl a vyléčit Weidenfeller a Borussia by mohla začít stoupat výše, někam blíže k pohárovým příčkám.

Hvězda týmu:
Mladen Petrič: Měl pomalejší rozjezd, ale postupně se vypracoval v nečekanou oporu. S osmi brankami je nejlepším střelcem mužstva, k tomu přidal dvě asistence. Umí to s míčem, hraje podobně jako většina úspěšných útočníků Borussie v posledních letech. Technicky vyspělý s dobrou střelou. Tím připomíná Freie i Smolarka. Prosadil se do základu přes Diega Klimowicze.

Opory týmu:
Florian Kringe: Kringe umí do obrany i útoku, nečekaně je druhým nejlepším střelcem BVB. Pět branek je na záložníka velmi slušná bilance. Konečně si vybojoval stálé místo v základu dortmundského mužstva.

Tinga: Brazilský záložník přesvědčoval o svých kvalitách už v minulém ročníku, letos na ně jen navazuje. Když chybí Kehl, zaskakuje na místě defenzivního záložníka, jinak hraje na kraji zálohy. Na obou postech patří k nejlepším na hřišti.

Ideální sestava týmu: Weidenfeller - Blaszczykowski, Wörns, Kovač, Dedé - Kringe, Kehl, Federico, Tinga - Petrič, Valdéz

Nejlepší letní posila:
Mladen Petrič: Pozornost přitahovala spíše jména jako Kovač, Klimowicz, nebo Federico, ale byl to právě Petrič, který ze všech vynikal nejvíce. Tři a půl milionu eur Basileji se zatím vyplácí.

Co se povedlo?
Brankářská dvojice: Ať chytá Weidenfeller nebo Ziegler, hráči v žlutých dresech mají za sebou vždy kvalitního gólmana. Oběma se daří a tým jim věří.

Co se nepovedlo?
Udržet si stabilní výkonost: Nevyrovnané výkony, výkyvy ve formě. To se nevyhlo ani nejzkušenějším mazákům Wörnsovi a Kovačovi. I proto je Borussia v tabulce tam, kde je.

První jarní zápas:
MSV Duisburg - venku

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
civik - 31.12. Odpovědět

už by mohly hrát ligu mistru Smajlík 1

Ustálit výkonnost, probudit ke gólům Klimowicze a jaro bude dobré... ;)

ronaldo!
Reklama
Reklama
Nejnovější články