Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení podzimu: Hertha

1. Bundesliga - Hodnocení podzimu: Hertha

Hodnocení podzimu: Hertha © morefoot.com - Marko Pantelič

0

Líbilo se

25.12. - Hertha Berlín patří do skupiny týmů, které myslely na umístění ve vyšších patrech tabulky. Dvanácté místo je už sice relativně daleko od sestupových pozic, nicméně k evropským pohárům to je taky velká dálka.

Hertha posílila na místě brankáře, z Bochumi přišel Jaroslav Drobný a odsunul dlouholetou jedničku klubu Christiana Fiedlera na místo druhého gólmana.

Začátek byl dobrý, v prvních šesti kolech čtyři výhry znamenaly druhé místo pro klub z hlavního města. Potom se však naplno projevila největší bolest Herthy, a to jsou zápasy na půdě soupeře. Jednou jedinkrát dokázali hráči BSC venku bodovat, když v pátém kole porazili Duisburg 2:1. Dvěma přesnými zásahy se o to postaral Marko Pantelič.

Od té doby už Hertha získavala body pouze doma, a ani tam to nebylo stoprocentní. Jen dvakrát zvítězila Hertha víc než o jednu branku, přičemž prohrát o dva tři góly nebyla výjimka. Tento nešvár zavinil, že mají Berlíňané špatné skóre a jsou až za Wolfsburgem.

Hertha jenom dvakrát remizovala, v obou případech bez branek. V devátém kole doma s Cottbusem to byla ztráta, naopak v posledním kole s Bayernem spíše zisk.

Hvězda týmu:
Marko Pantelič: Hbitého forvarda média často peskují, že hraje moc na sebe. Správný útočník ale musí být trochu egoista a Pantelič je toho zářným příkladem. Dal sedm branek, na tři přihrál. Dokáže rozhýbat obranu soupeře a tím dělat prostor pro své spoluhráče, jeho hlavní předností ale je střela. Umí se zorientovat v pokutovém území i vystřelit z dálky. Jasná hvězda.

Opory týmu:
Arne Friedrich: Devětadvacetiletý střední obránce nemá na svém kontě už 55 reprezentačních startů pro nic za nic. Diriguje obranu, s přehledem odráží útoky soupeře. Není to žádný střelec, ale defenzivní povinnosti si plní na výbornou.

Josip Simunič: Také reprezentant, ale chorvatský. Z počátku hrál ve středu obrany, potom se přesunul do zálohy. Na obou postech se mu dařilo, jako defenzivní záložník ale asi přece jen lepší. Obranná čtyřka měla radost, že je před nimi taková persona, zastavující útočné nájezdy.

Ideální sestava týmu: Drobný - Chahed, Friedrich, von Bergen, Fathi - Mineiro, Simunič - Lustenberger, Gilberto, Ebert - Pantelič

Nejlepší letní posila:
Jaroslav Drobný: Český brankář měl skvělé jaro v Bochumi, a tak jej Hertha hodně chtěla, navíc když byl zadarmo. Drobný chytal spolehlivě, nevynechal ani minutu.

Co se povedlo?
Úvod soutěže: Po šesti kolech byla Hertha na druhém místě, vynikající začátek. Bohužel počáteční euforie nevydržela a Berlíňané šli rychle dolů.

Co se nepovedlo?
Hrát venku: Osm zápasů - tři body za jednu výhru. Tak špatnou venkovní bilanci má jen Hertha a Rostock. Dokud hráči Herthy nezlepší hru venku, nemohou pomýšlet na vzestup.

První jarní zápas:
Eintracht Frankfurt - doma

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Maty - 25.12. Odpovědět

Pantelič-to je borec,jsem zvědavej jestli zakotví v nějakém větším klubu než je Hertha.

Maty
Trip - 26.12. Odpovědět

tak to ja ho uplne nesnasim Smajlík 2 , ale kvality ma to je nesporne

Trip
Reklama
Reklama
Nejnovější články