Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení podzimu: Bochum

1. Bundesliga - Hodnocení podzimu: Bochum

Hodnocení podzimu: Bochum © -

0

Líbilo se

25.12. - Bochum je po polovině soutěže na třináctém místě. Není to nijak zvlášť velký úspěch, ovšem propadák taky ne. Pokud budou fotbalisté Bochumi v jarní části předvádět podobné výkony, sestupu se bát nemusí.

V letním přestupním období opustil tým Jaroslav Drobný, který si zde udělal dobré jméno. Místo něj přišel další Čech - Jan Laštůvka. Ten měl Drobného nahradit. Spolu s ním přišel Slovák Stanislav Šesták, kterému se podzim 2007 vydařil lépe než sám čekal.

Bochum neodstartovala ligu zle. Domácí remíza s týmem Brém 2:2 byla šťastná. Poté dvě shodné výhry 2:1 znamenaly, že Bochum měla po třech zápasech sedm bodů. Začátek se tak vydařil také Laštůvkovi, který dostal přednost před Rennem a byl jedničkou.

Ovšem poté přišel obrovský pokles formy a osm zápasů bez vítězství. Bochumi nesedla série dvou utkání venku, které prohrála. Poté si doma neporadila s Frankfurtem a prohrála ve Stuttgartu. Krize vrcholila a naneštěstí se ještě zranil Jan Laštůvka. V té době měli fotbalisté Bochumi za sebou tři prohrané zápasy v řadě.

Bochum dostal na nohy divoký zápas s Wolfsburgem. V něm vedl po poločase už 4:0 a nakonec vyhrál 5:3. Tři branky v síti Renna nebyly pro něj příliš dobrou vizitkou, ovšem nastoupil i do dalších utkáních. A v nich se mu dařilo. Bochum dvakrát vyhrála a Renno pokaždé udržel čisté konto. Uzdravený Laštůvka musel přijmout roli dvojky.

Výkony Bochumi byly v průběhu podzimu jako na houpačce. Po třech vyhraných utkáních totiž fotbalisté Bochumi třikrát nevyhráli, z toho dvakrát prohráli. Po půlce soutěže jim tak patří třináctá příčka a přece jen ještě nemají nic jistého. Bude třeba porážet hlavně soupeře ze spodu tabulky.

Hvězda týmu:
Stanislav Šesták: Slovenský kanonýr táhne Bochum. Na podzim vstřelil osm branek a je nejlepším střelcem mužstva. Navíc může bojovat o korunu krále střelců, jelikož je jen o gól pozadu za čtyřmi nejlepšímí střelci podzimu.

Opory týmu:
Marcel Maltritz: Devětadvacetiletý obránce je jistotou v obranné hře Bochumi. U soupeřových útočníků má respekt a není lehké přes něj projít.

Daniel Imhof: Zkušený záložník řídí ofenzivu svého celku. Útočníky podporuje velmi dobrými přihrávkami a zakládá mnoho útoků. Na podzim dal dva góly.

Ideální sestava týmu:
Renno - Concha, Pfertzel, Yahia, Maltritz - Imhof, Dabrowski, Epallé, D. Fuchs - Šesták, Mieciel

Nejlepší letní posila:
Stanislav Šesták: Přestup Slováka z Žiliny do německé Bundesligy se vydařil znamenitě. Snad ani samotné vedení Bochumi nečekalo, že potáhne tým a bude střílet tolik gólů. Šesták se aklimatizoval skvěle. Jde jen o to, aby mu to vydrželo.

Co se povedlo?

Tři výhry v řadě: Po černé sérii bez výhry se Bochum probudila a třikrát za sebou zvítězila. Výsledky 5:3, 2:0 a 3:0 znamenaly velké povzbuzení. V těchto utkáních fungovala týmu ofenziva a ve dvou případech i parádně defenziva.

Co se nepovedlo?
Zranění Laštůvky: Český brankář začal chytat jako jednička a v úvodu se mu i dařilo. Poté přišly z jeho strany horší zápasy a pak zranění. Po něm už však pouze vysedával na lavičce a momentálně je v Bochumi dvojka.

První jarní zápas:
Werder Brémy - venku

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Johnny - Lazio - 04.01. Odpovědět

Jo jo Šesták hraje velmi hezky a ty góly?No nádhera.Jen tak dál Smajlík 7

Miro - 01.01. Odpovědět

Šestak je super futbalista podla mna to vytiahne na naj. hrača bundesligi Držim mu palce Smajlík 7

Miro - 01.01. Odpovědět

Šestak je super futbalista podla mna to vytiahne na naj. hrača bundesligi Držim mu palce Smajlík 7

Z - 25.12. Odpovědět

Šesták= Smajlík 18

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články