Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení podzimu: Bielefeld

1. Bundesliga - Hodnocení podzimu: Bielefeld

Hodnocení podzimu: Bielefeld © -

0

Líbilo se

24.12. - Perfektní start do soutěže, ale pak přišel pád a pokles až téměř k sestupovým příčkam. To je stručné hodnocení podzimu Arminie Bielefeld.

V sezoně 2006/2007 skončil Bielefeld na dvanáctém místě, jenže přes léto moc neposiloval a do nové sezony to vypadalo na holý boj o udržení. Do Schalke totiž odešla velká opora zadních řad - Heiko Westermann.

Začátek vyšel Arminii náramně, z úvodních tří kol vybojovala sedm bodů a držela se na druhém místě. Potom přišla nečekaná prohra s Duisbrugem, ale v pátém kole si hráči Bielefeldu zlepšili náladu vítězstvím 4:2 nad Rostockem.

I když bylo mužstvo znovu na druhém místě hned za Bayernem, hráči neztráceli pokoru a například Radim Kučera tvrdil, že tyto body se ještě budou hodit do boje o záchranu. A to asi nevěděl jak blízko je pravdě. Potom totiž přišly čtyři porážky za sebou, další výhra až ve třináctém kole s Norimberkem.

Bielefeld klesal a vyvrcholilo to až vyhazovem trenéra Ernsta Middendorpa. V posledním kole zvítězila Arminia 2:0 nad Stuttgartem a alespoň trochu si zvedla sebevědomí.

Bielefeld měl, i kvůli odchodu Westermanna, nejhorší obranu v celé Bundeslize. Dostal 38 branek, velkou měrou se o to zasloužily debakly 8:1 v Brémách a 6:1 v Dortmundu.

Hvězda týmu:
Artur Wichniarek: Polský útočník je se sedmi brankami nejlepším střelcem klubu, zejména v úvodu soutěže byl postrachem obran. Základní sestava Bielefeldu bez Wichniarka se dá představit jen těžko.

Opory týmu:
Rüdiger Kauf: Třiatřicetiletý záložník se v Arminii cítí jako doma, působí zde už od roku 2001. Hraje na pravé straně zálohy nebo na pozici defenzivního záložníka. Kromě bránění prokázal i smysl pro kombinaci a dobrou přihrávku.

Radim Kučera: Přestože zažil už i lepší sezony, také nyní patří v klubu k nejlepším. Začal jako defenzivní záložník, jenže potom se díky své univerzálnosti přesunul do středu obrany zacelit mezeru. Na obou postech exceloval.

Ideální sestava týmu: Hain - Kirch, Kučera, Langkamp, Schuler - Zuma, Kauf, Böhme, Kamper - Eigler, Wichniarek

Nejlepší letní posila:
Matthias Langkamp: Střední obránce přišel z Wolfsburgu a ihned se zařadil do základní sestavy. Nějakou dobu trvalo než se sehrál se svým stoperským kolegou Kučerou, ale na jaře už by měla být obrana Bielefeldu jistější.

Co se povedlo?
Start: Začátek sezony byl vynikající, v úvodních pěti kolech Bielefeld třikrát vyhrál a jednou remizoval. A to Wolfsburg, Frankfurt ani Hertha není žádný slabý soupeř.

Co se nepovedlo?
Bránit: Osmatřicet branek je za osmnáct kol až příliš. Největší příčinou byly obrovské debakly s Werderem a Borussií o osm respektive šest branek. Vina nebyla jen v brankáři nebo obráncích, ale v bránění celého mužstva.

První jarní zápas:
VfL Wolfsburg - doma

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články