Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení podzimu: Norimberk

1. Bundesliga - Hodnocení podzimu: Norimberk

Hodnocení podzimu: Norimberk © -

0

Líbilo se

23.12. - Norimberku první polovina Bundesligy hrubě nevyšla a po sedmnácti odehraných kolech je až na šestnáctém místě. Oproti šestému místu z poslední sezony je to obrovský posun dolů.

Norimberk v létě hodně obměnil mužstvo, ale nezdálo se, že by k horšímu. Za každého ocházejícího hráče přišla náhrada, bohužel některé se ukázaly jako neadekvátní, k tomu se přidala špatná forma některých opor a zranění dalších a výsledkem je umístění v sestupovém pásmu.

Hráči Norimberku měli na úvod dva nováčky, s Karlsruhe prohráli 0:2, v Rostocku vyhráli 2:1. Na další výhru ovšem potom čekali až do desátého kola. Sestava často rotovala, protože trenér Hans Meyer hledal ideální složení základu.

V desátém kole FCN porazil Frankfurt po výborném druhém poločase 5:1 a fanoušci doufali ve zlepšení situace v klubu a k postupu výše. Bohužel, nestalo se a Norimberk opět pokračoval v nevýrazných výkonech.

Naději na lepší zítřky dal ještě závěr podzimu, když Norimberk ve čtyřech zápasech dvakrát vyhrál. Porazil Borussii Dortmund a Herthu, naopak nestačil podle očekávání na Schalke a trochu překvapivě ani na Duisburg.

Vedení se pokusí v zimě získat posily a ligu zachránit. S francouzského Nice už přišel stoper Jacques Abardonado a mluví se i o dalších. Velice blízko je příchod českého kanonýra Jana Kollera.

Hvězda týmu:
Andreas Wolf: Wolf si kroutí v Norimberku už desátou sezonu, stala se z něho opravdová opora týmu. Útočníci ho nemají rádi kvůli jeho tvrdé a nepříjemné hře. Pro svůj tým je tím ale velice platný.

Opory týmu:
Tomáš Galásek: Kapitán mužstva je jeden z mála, kteří snesou i přísnější měřítko. Skvěle brání, hraje čistě, dává hře řád. Dvakrát se prosadil i gólově, což je při jeho stylu hry a pozici v sestavě výborná bilance.

Zvjezdan Misimovič: Misimovič hraje v záloze pod útočníky a tato pozice mu vyhovuje. Chyběl jen jedinkrát, ve druhém kole, od té doby je pevným stavebním kamenem základní sestavy. S pěti góly nejlepší střelec týmu.

Ideální sestava týmu: Blažek - Reinhardt, Wolf, Beauchamp, Engelhardt - Kluge, Galásek - Misimovič, Mintál, Saenko - Charisteas

Nejlepší letní posila:
Zvjezdan Misimovič: Přišel z Bochumi a hned se zařadil k nepostradatelným. Rozjížděl ofenzivní akce, zakončoval i proměňoval penalty.

Co se povedlo?
Druhý poločas s Frankfurtem: Snad jen v tomto poločase měli fanoušci ze hry svého týmu radost. Pohledné kombinace, rychlé přechody do útoku a využité šance. Norimberk tuto půli vyhrál 4:0.

Co se nepovedlo?
Najít produktivního útočníka: V rozestavení Norimberku je hodně důležitý koncový útočník, který umí střílet branky. Sázka na Charistease moc nevyšla, řecký mistr Evropy se trefil jen čtyřikrát, do systému úplně nezapadl.

První jarní zápas:
Karlsruher SC - venku

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
rtzžu - 19.02. Odpovědět

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkrrrrrrrrr rrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaavvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvvviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii innnnnnnnnaaaaaaaaaaaaaaaaa Smajlík 16 Smajlík 16 Smajlík 15 Smajlík 14 Smajlík 11 Smajlík 10

Podle mě je jasná volba do útoku právě Koller. Charisteasovi se vůbec nedaří a Mintál se Saenkem hrajou of. zálohu. Vittek by se asi zařadil vedle Jendy, nebo by bojoval společně s ním, Charisteasem a jedním z dvojice Saenko - Mintál o dvě místa útočníků.

jelen.10
janoas - 23.12. Odpovědět

Hm, velmi ma zaujíma kto bude hrať v útoku ked sem príde ešte aj Koller?! Predsa len hráči ako Vittek, Saenko, Koller, Charisteas a ešteaj Mintál budú velkí konkurenti! Inak prečo mám pocit, že Norimberg skupuje starnúce české hviezdy?! Vid Koller, Blažek a Galásek......Ale netýka sa to len Cechov....

janoas
KaPi - 23.12. Odpovědět

FCN má určitě na víc! To souhlasím! Myslím si, že byla určitě chyba nechat odejít Poláka do Arderlechtu, to je big problém no. 1... Pak mají smůlu v tom, že hodně zápasů na podzim jim chyběl Vittek, mezi náma, velmi dobrý útočník! Smajlík 18

KaPi

Norimberk má s tímto kádrem rozhodně na víc. Charisteas je úplně platnej akorát v Řeckým nároďáku a kdyby hrál Mintál v útoku, tak bude Norimberk útočit na evropský poháry a ne bojovat o záchranu.

jelen.10
Reklama
Reklama
Nejnovější články