Zpět na » 1. Bundesliga » Češi v 17. kole Bundesligy

1. Bundesliga - Češi v 17. kole Bundesligy

Češi v 17. kole Bundesligy © -

0

17.12. - V posledním podzimním kole na sebe nejvíce upoutal Jaroslav Drobný udrženým čistým kontem proti Bayernu. Tomáš Galásek a Petr Gabriel museli pro zranění předčasně opustit hřiště.

Jiří Štajner nastoupil do pátečního utkání mezi Cottbusem a Hannoverem v 61. minutě za stavu 3:0. Hráči Hannoveru hráli bez všichni bez výjimky špatně a český záložník se jen zařadil do podprůměru. Po jeho příchodu sice Kleine vstřelil jediný gól hostí, ale Štajnerovo mužstvo také dostalo dvě branky a odjelo s debaklem 1:5.

Jaromír Blažek inkasoval v brance Norimberku od Schalke dvě branky. Hned po čtvrthodině ho překonal Asamoah, v 35. minutě potom nešťastně také jeho spoluhráč Engelhardt. Jinak Blažek působil vyrovnaným dojmem, několikrát si na něm útočníci Schalke vylámali zuby.

Tomáš Galásek odehrál nešťastný zápas. Pár chvil po obdrženém gólu na 2:0 byl faulován a odkulhal za postranní čáru. Oštetření už nic nespravilo a český reprezentační záložník musel být střídán. Jeho náhradníkem se stal Glauber.

Gólman Herthy Jaroslav Drobný zažil povedený víkend, vychytal proti Bayernu čisté konto. Mnichované po většinu zápasu útočili, ale domácí Berlín pozorně bránil a neustále znepříjemňoval lídrovi tabulky život. Na Drobného letělo 19 střel, z nichž pouze tři přímo do prostoru branky. Drobný všechny lapil.

Stoper Bielefeldu Radim Kučera se po několika méně vydařených kolech vrátil ke svým tradičním výkonům a byl tahounem defenzivy Arminie. Ewerthon, Marica ani Bastürk si na českého obranáře nepřišli a i díky tomu Bielefeld udržel se Stuttgartem čisté konto.

Pětapadesát minut podával Petr Gabriel podobně kvalitní výkon jako Kučera, ale potom musel předčasně střídat. Operace nadočnicového oblouku si vyžádá asi čtyřtýdenní rekonvalescenci, a tak by Gabriel mohl začátek jara stihnout.

Nejen před Janem Šimůnkem, ale před celou obranou Wolfsburgu vyvstal před zápasem těžký úkol uhlídat útok Dortmundu, který o týden dříve nasázel Bielefeldu šest kousků. Hráči v zelenobílých dresech to zvládli parádně, neodstali ani jednu branku. Dobrou formu před zimní pauzou ukázal i český mladík. V 57. minutě viděl žlutou kartu po faulu na Valdéze.

David Jarolím byl klíčovou postavou v záloze HSV. Zápas v Karlsruhe zachránil Hamburg až vyrovnávacím gólem v devadesáté minutě. Jarolím u toho sice neby ani v roli asistenta, ani v roli střelce branky, ale své dobré hodnocení si vysloužil už dříve v zápase dobrou technikou i poziční hrou.

Pavel Drsek nastoupil do utkání mezi Hansou Rostockem a VfL Bochumí až v 84. minutě a nestihl na sebe výrazněji upozornit.