Zpět na » 1. Bundesliga » Nedělní zápasy 17. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Nedělní zápasy 17. kola Bundesligy

Nedělní zápasy 17. kola Bundesligy © kicker.de - Ioannis Amanatidis slaví jediný gól v zápase Duisburg - Frankfurt

0

16.12. - V nedělním utkání porazila Hansa Rostock Bochum a tímto vítězstvím si zajistila přezimování mimo sestupové pásmo. To Duisburg prohrál doma s Frankfurtem a je aktuálně nejhorším týmem Bundesligy.

Hansa Rostock - VfL Bochum 2:0 (2:0)

Rostock věděl, že v případě vítězství se dostane na místa nesestupová a i podle toho se pustil do úvodu zápasu. V sedmé minutě kopal rohový kop Yelen, míč poslal na bližší tyč, kde stál Rahn a prodlužoval za sebe. Ideálně postavený byl Kai Bülow a hlavou poslal Hansu do vedení. Domácí dále pokračovali v ofenzivní hře, snažili se hodně střílet a ovoce to přineslo na konci první půle. Agali založil rychlý protiútok, vyslal napravo Langena, který centroval do malého vápna. Tam stál Hähnge a hlavou zvýšil na 2:0. Bochum se v druhém poločase snažila zápas zdramatizovat, ale nepovedlo se a Rostock se rozloučil se svými fanoušky dvougólovým vítězstvím.

Branky: 7. Bülow, 43. Hähnge

Rozhodčí: Brych

Rostock: Hahnel - D. Langen, Sebastian, Orestes, M. Stein (90. Diego Morais) - Rathgeb - Bülow, Rahn (84. Pearce) - Yelen - Agali (63. Shapourzadeh), Hähnge

Bochum: Renno - Concha, Pfertzel, Yahia, P. Bönig (84. Drsek) - Zdebel (62. Bechmann), Dabrowski - Epallé, D. Fuchs (73. Grote) - Šesták, Mieciel

Diváci: 15 000

MSV Duisburg - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1)

Duisburg potřeboval bodovat, aby se odpoutal od posleního místa. V první půli ale diktoval tempo zápasu Frankfurt. Domácí sice nebyli nijak zalezlí před svým pokutovým územím, ale hrát nechávali hlavně Eintracht. A ten toho využil ve 40. minutě. Benjamin Köhler vyslal Amanatidise, ten si poradil nejprve s obráncem Weberem a potom také s brankářem Starkem. Ve druhém poločase převzal iniciativu Duisburg a pokoušel se o vyrovnání. Hosté byli ale v obraně pozorní a nedovolili nováčkovi odpoutat se od posledního místa.

Branky: 40. Amanatidis

Rozhodčí: Stark

Duisburg: Starke - Weber, Filipescu, Fernando (55. Cacares), Willi (54. Lamey) - Grlic, Tararache - Georgiev, Ishiaku (33. Daun), Y. Mokhtari - Ailton

Frankfurt: Pröll - P. Ochs, Galindo, Kyrgiakos, Spycher - Chris - M. Fink, Köhler - Mahdavikia (86. Inamoto), Toski (64. Weissenberger) - Amanatidis

Diváci: 26 557