Zpět na » 1. Bundesliga » Frontzeck novým trenérem Bielefeldu

1. Bundesliga - Frontzeck novým trenérem Bielefeldu

Frontzeck novým trenérem Bielefeldu © bundesliga.de - Michael Frontzeck

0

Líbilo se

16.12. - Vedení Arminie Bielefeld rozhodlo, že nástupcem Ernsta Middendorpa na místě hlavního kouče se stane Michael Frontzeck. Fandové Bundesligy si jej jistě pamatují z jeho posledního angažmá na lavičce Aachenu.

Veřejnost se Frontzeckův příchod dozvěděla po posledním podzimním utkání Bielefeldu, který Arminia vyhrála 2:0 nad Stuttgartem. Ten odkoučoval Detlev Dammeier, trenér amaterské rezervy.

Frontzeck podepsal smlouvu platnou od 1. ledna 2008. Kontrakt by měl trvat jeden a půl roku. vypršet by tedy měl v létě roku 2009. Obě strany se domluvily, že smlouva je platná pro 1. i 2. Bundesligu.

Jenže hlavním cílem třiačtyřicetiletého trenéra je záchrana. Bielefeld čekal, že bude hrát v dolní polovině tabulky, ale začal dobře. Potom ovšem přišla série porážek a špatné výsledky vyvrcholily vyhazovem Middendorpa.

Frontzeck začal s trénovaním ve velkém fotbale jako asistent v Mönchengladbachu a později v Hannoveru. Angažmá u Alemannie Aachen bylo jeho prvním, kdy působil jako hlavní kouč. Trvalo necelý rok a skončilo pádem Aachenu do nižší soutěže.

Nyní se Frontzeck, který jako hráč odehrál v Bundeslize 436 utkání za Mönchengladbach, Stuttgart, Freiburg a Bochum, pokusí s Bielefeldem udržet v nejvyšší soutěži.

Zimní příprava začne v Bielefeldu 4. ledna 2008 a nový kouč by se měl potkat s triem českých fotbalistů: s Kučerou, Gabrielem a Kobylíkem. Radim Kučera, obránce nebo defenzivní záložník, má největší šanci na základní sestavu. Stoper Gabriel v poslední době nastupoval i v základu, naopak jen polepšit si může David Kobylík. Krajní záložník odehrál na podzim dohromady pouze dvacet minut.

Kam dál?

Jakub Sitek / transfermarkt.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články