Zpět na » 1. Bundesliga » Souhrn 17. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Souhrn 17. kola Bundesligy

Souhrn 17. kola Bundesligy © -

0

15.12. - Bayern Mnichov uhrál v Berlíně remízu a přezimuje na čele tabulky. Bodově se však na něj dotáhly Brémy, které rozdrtily Leverkusen 5:2. Vysoko vyhrál také Wolfsburg nad Dortmundem - 4:0.

Energie Cottbus - Hannover 96 5:1 (3:0)

Branky: 12. Bassila, 30. Sörensen, 44. a 71. Rangelov, 65. Ziebig - 70. Kleine

Rozhodčí: Sippel

Cottbus: Tremmel - da Silva, I. Mitreski, Cvitanovic, Ziebig - Bassila - S. Angelov, T. Rost - Skela (89. Rivic) - Rangelov (84. Schao), D. Sörensen

Hannover: Enke - Cherundolo, Vinicius, Kleine, Tarnat (46. Rosenthal) - Lala (46. Hashemian), C. Schulz - Huszti, S. Pinto, Krebs (61. Štajner) - Hanke

Diváci: 14 026

FC Schalke 04 - 1. FC Norimberk 2:1 (2:0)

Norimberk chtěl za každou cenu poslední podzimní zápas vyhrát, a dostat se tak do vyšších pater tabulky. Měl více ze hry, častěji byl u míče, dokonce i lehce přestřílel Schalke, ale opět to nestačilo. Prvním důvodem byla rychlá inkasovaná branka. Heiko Westermann, který znovu zastoupil zraněného Pandera na levé straně obrany, nacentroval na volného Asamoaha, a ten hlavou otevřel skóre. Druhá branka padla ve 35. minutě po pasu z druhé strany, Rafinhův centr si srazil do vlastní brány Engelhardt. Ten po přestávce alespoň trochu vylepšil dojem ze svého výkonu, když po jeho rohu a prodloužení Reinhardta snížil na konečných 2:1 Charisteas.

Branky: 14. Asamoah, 35. Engelhardt (vl. gól) - 55. Charisteas

Rozhodčí: Weiner

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - F. Ernst, Jones - Rakitic (75. Bajramovic) - Asamoah, Kuranyi, Özil (61. Halil Altintop)

Norimberk: Blažek - D. Reinhardt, A. Wolf, Beauchamp, Engelhardt (63. Mnari) - Galásek (39. Glauber), Kluge - Misimovic - Charisteas, Mintál, N. Adler (46. Saenko)

Diváci: 61 482 (vyprodáno)

Werder Brémy - Bayer Leverkusen 5:2 (1:1)

Ve šlágru kola se setkali týmy, které mají jedny z nejlepších útoků v lize a svou image si nezkazili. Padlo sedm branek, pět z nich ve druhém poločase. Skóre otevřel Tranquillo Barnetta už v šesté minutě. Úlohu mu značně usnadil svou chybou Per Mertesacker. Potom se rozstřílely Brémy. Borowskeho ránu z 30. minuty Adler parádně vyrazil, ale míč dorazil Klasnič. Mezi 50. a 70. minutu natlačil Weder čtyři branky a definitivně rozhodl o svém vítězství. Trefil se Diego, Fritz, potom dal svůj druhý gól Klasnič a když ještě připravil Rosenbergovi pátý gól, nebylo o hvězdě zápasu pochyb. V 76. minutě už Kießling pouze korigoval. Brémy se díky této výhře a remíze Bayernu bodově dotáhly na svého největšího soupeře v boji o titul.

Branky: 30. Klasnic, 50. Diego, 57. Fritz, 63. Klasnic, 69. Rosenberg - 6. Barnetta, 76. Kießling

Rozhodčí: Kircher

Brémy: Wiese - C. Fritz, Mertesacker, Naldo, Pasanen - D. Jensen - Vranjes (31. Andreasen), Borowski (31. Hunt) - Diego - Rosenberg, Klasnic (85. Harnik)

Leverkusen: R. Adler - Sarpei, M. Friedrich, Haggui (46. Sinkiewicz), Gresko - Castro, Rolfes - Freier (67. Gekas), Barbarez (73. Dum), Barnetta - Kießling

Diváci: 40 000

Hertha Berlín - Bayern Mnichov 0:0

Bayernu stačila remíza k titulu Halbmeistera, ale chtěl zlepšit dojem z konce podzimu a zvítězit. Jako obvykle si Mnichované vytvořili územní převahu, dostávali Herthu pod tlak, ale nedokázali překonat Drobného. Hráči Herthy si dávali na ofenzivu Bayernu pozor a hosté najednou nevěděli, jak se dostat ke střele. Do prostoru vymezeného třemi tyčemi se trefili pouze třikrát. I Hertha párkrát zahrozila, ale také nedokázala brankáře překonat, a tak utkání skončilo bez branek 0:0.

Rozhodčí: Merk

Hertha: Drobný - A. Friedrich, von Bergen, Simunic, Fathi - Dardai (89. Chahed), Mineiro - Lustenberger (72. Piszczek), Gilberto - Grahn - Pantelic

Bayern: Rensing - Lell, van Buyten, Demichelis, Lahm - van Bommel, Zé Roberto - Schweinsteiger, Ribery, Podolski (82. Schlaudraff) - Klose

Diváci: 74 220 (vyprodáno)

Arminia Bielefeld - VfB Stuttgart 2:0 (0:0)

Ve Stuttgartu si před zápasem mnuli ruce nad tím, jak se jim s blížicí se zimou daří a uklidňovali se, že prohra s Dortmundem byla jen výjimka. Jenže přišel zápas a hráči VfB sice zatlačili šestnáctý Bielefeld do defenzivy, měli více míč na kopačkách, ale nedokázali se dostávat ke střelám, natož ke gólu. Hráli navíc velice nedisciplinovaně, viděli celkem šest žlutých a dvě červené karty. První červenou viděl Pavel Pardo v 73. minutě. Faul na Wichniarka byl potrestán druhou žlutou a následným vyloučením. Trvalo něco málo přes pět minut, než Kamper střelou ze střední vzdálenosti využil přesilovku. Stuttgart si místo vyrovnání nechal vyloučit dalšího hráče, Osorio fauloval opět Wichniarka. A ve třetí minutě nastavení se Wichniarek pomstil po svém a završil účet brankou na 2:0.

Branky: 79. Kamper, 90. Wichniarek

Rozhodčí: Gräfe

Bielefeld: Fernandez - Kirch, Kucera, Gabriel (55. Korzynietz), Schuler - Kauf, T. Marx - Kamper (90. Rau), Böhme (78. Eigler) - Wichniarek, Zuma

Stuttgart: R. Schäfer - Osorio, Tasci (34. Hilbert), Delpierre, Magnin (38. Boka) - Fernando Meira - Pardo, Hitzlsperger - Bastürk - Ewerthon, Marica (78. da Silva)

Diváci: 20 000

VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund 4:0 (2:0)

Nevyovnané výkony předvádí dortmundská Borussia. Před týdnem nasázela Bielefeldu šest gólů, teď inkasovala od Wolfsburgu hned čtyřikrát. V osmé minutě po centru zprava nedokonale zasáhl Weidenfeller, míč odskočil k Schäferovi, a ten střelou mezi nohy dortmundského brankáře dal na 1:0. Na další dvě branky Schäfer přihrál. Nejprve hned tři minuty po svém gólu nabil Ricardu Costovi a potom patnáct minut po přestávce ještě vyzval k oslavě branky Gentnera. V 79. minutě zvýšil na konečných 4:0 svým pátým gólem v sezoně Edin Džeko, když výstavní ranou z desíti metrů obstřelil Weidenfellera.

Branky: 8. Schäfer, 11. Ricardo Costa, 60. Gentner, 79. Džeko

Rozhodčí: Gagelmann

Wolfsburg: Lenz - Ricardo Costa, Šimůnek, Madlung, Karimov - Gentner, Josué (73. Thiam) - Dejagah (82. Munteanu), Marcelinho (73. Radu), M. Schäfer - Džeko

Dortmund: Weidenfeller - Blaszczykowski, Amedick, Wörns, Dede - Kruska (46. Klimowicz) - Buckley, Tinga - Federico (84. Eggert) - Valdez (67. Hillebrand), Petric

Diváci: 29 000

Karlsruher SC - Hamburger SV 1:1 (0:0)

Mírným favoritem byli hosté a vyjádřili to mnohem větším držením míče. Jinak se ale jedná spíše o spravedlivou remízu, HSV vyrovnal až za minutu dvanáct. První významný moment přišel ve 37. minutě, kdy viděl Mutzel žlutou kartu za faul na Jarolíma, ale Mathijsenovi se to zdálo málo, a tak šel svému soupeři ještě vyčinit. Trochu to přehnal, a proto ho sudí Rafati také potrestal kartou. Do vedení šlo Karlsruhe necelou minutu po začátku druhé půle, Timm zpracoval Mutzelovu přihrávku na značce pokutového kopu a vystřelil přesně. Hamburg vyrovnal až v 90. minutě, van der Vaartův roh poslal hlavou do sítě Ivica Olič.

Branky: 46. Timm - 90.Olič

Rozhodčí: Rafati

Karlsruhe: Kornetzky - A. Görlitz, Eggimann, Franz, Eichner - Porcello, Mutzel - Timm, Hajnal, Iashvili (88. Staffeldt) - Freis (81. Aduobe)

Hamburg: F. Rost - J. Boateng (71. Benjamin), B. Reinhardt, Mathijsen, Atouba - Jarolím (78. Zidan), de Jong - Trochowski (71. Castelen), van der Vaart, Olic - Guerrero

Diváci: 30 300 (vyprodáno)