Zpět na » 1. Bundesliga » Bundesliga vábí českou krev

1. Bundesliga - Bundesliga vábí českou krev

Bundesliga vábí českou krev © -

0

Líbilo se

15.12. - Do německé Bundesligy míří hned několik známých českých fotbalistů. Žádné odchody avizovány nejsou, a tak se zdá, že se česká stopa v Německu viditelně zvýrazní.

Největším esem mířícím do první německé soutěže je Jan Koller. Velký zájem o něj má Norimberk, v jehož kádru už dva čeští reprezentanti působí a mají tam s nimi dobré zkušenosti. Galásek určitě jako kapitán mužstva svého krajana doporučí, a to by mohlo přestup přiblížit.

Norimberk bojuje nečekaně o záchranu a jedním z problémů je absence kanonýra. Nejlepší střelec je s pěti góly Misimovič, o gól méně dal Mintál. Jenže oba tito hráči hrají v záloze. Róbert Vittek je zraněný, mladí Saenko s Adlerem se ještě netrefili, Kennedy dal jeden gól. Na Kollerově místě hraje nejčastěji letní posila Angelos Charisteas. Ten se prosadil třikrát a asi od něj v klubu čekali víc.

Koller v Monaku nehraje tolik, kolik by si ve svých pětatřiceti letech představoval. Navíc si na něj v Německu stále velice dobře pamatují a má tam dobré jméno. I proto je jeho přestup velice reálný.

V některých médiích se objevila také zpráva, že by do FCN mohl zamířit také Milan Baroš, ale byla to spíše spekulace bulvárních plátků. Jeho příchod je v současné době velice nepravděpodobný.

Další reprezentační útočník, Martin Fenin, měl blízko do Německá v létě, nevyšlo to a nyní to vypadá, že odejde spíše do Itálie.

Větší šance má boleslavský Marek Matějovský, který zaujal skvělým výkonem v zápase Německo - Česko a rádo by jej získalo hned několik bundesligových klubů. Tvůrce hry je v ideálním fotbalovém věku, v šestadvaceti letech už něco zažil, navíc má perspektivu. Svými kvalitami už převyšuje úroveň tuzemské soutěže a v Bundeslize by se prosadit mohl.

O obránce Sparty Michala Kadlece projevil konkrétní zájem Leverkusen. Bayer má vysoké ambice, bojuje o Ligu Mistrů a v začátcích by Kadlecovi jistě pomohl Michal Papadopulos, který v klubu působí už několik let.

Navíc Leverkusen by souhlasil s tím, že Kadlec přijde až v létě a jaro dohraje na Spartě. Tím by Kadlecovi zůstali dobré vyhlídky na účast na evropském šampionátu v Rakousku a Švýcarsku.

V Bayeru by na jednu stranu mohl fotbalově vyrůst, ale mohou vyvstat problémy se zařazením do sestavy. V kádru Leverkusenu je totiž velký přetlak a obrovská konkurence. Na Kadlecově původním místě levého beka hraje Slovák Greško, umí tam hrát také Vidal nebo Castro. Ve středu obrany hraje stabilně Manuel Friedrich, často nastupuje Haggui nebo Callsen-Bracker. Probojovat se do základní sestavy by mohl být problém.

Posledním často skloňovaným jménem je kapitán Sparty Zdeněk Pospěch. Jednu z největších osobností Gambrinus ligy láká Wolfsburg. Pospěch tam měl namířeno už po odchodu z Baníku Ostrava, ale nakonec skončil ve Spartě. Teď už jednání dosahují konkrétních obrysů, sám hráč se už dokonce setkal s trenérem Magathem.

VfL také hraje v dolní polovině tabulky, od minulé sezony žádně výraznější zlepšení nepřišlo. Na místě pravého obránce mají Vlci problém, zkraje sezony tam zaskakoval Riether, potom Baier. Oba tito hráči jsou ale spíše záložníci. Pospěch by se proto prosadit mohl, ve 29 letech už má nejvyšší čas na odchod do zahraničí.

Na to, kolik přestupů se nakonec opravdu uskuteční, si budeme muset ještě chvíli počkat, ale zdá se, že počet Čechů v 1. Bundeslize by se mohl zvýšit.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Pitrais - 15.12. Odpovědět

Přej a bude ti přáno

Reklama
Reklama
Nejnovější články