Zpět na » 1. Bundesliga » Cottbus jasně zdolal Hannover

1. Bundesliga - Cottbus jasně zdolal Hannover

Cottbus jasně zdolal Hannover © -

0

14.12. - K velkému překvapení došlo na stadionu Cottbusu, kde domácí vysoko zdolali hostující Hannover. Do té doby poslední tým tabulky tak znemožnil soupeře, který hraje o evropské poháry.

Hannover jel do Chotěbuzi s jednoznačným cílem - vyhrát. V případě vítězství se mohl dotáhnout na čtvrtý Leverkusen.

Byli to však domácí, kteří začali aktivněji a brzo také vstřelili branku. Ve 12. minutě nejvýše vyskočil Bassila a Cottbus vedl 1:0. Hra se vyrovnávala, Hannover držel míč častěji na svých kopačkách, ovšem pokusy na branku nebyly zcela přesné.

Cottbus v tomto utkání zdobila efektivita. Přestože soupeře nepřehrával, dokázal své šance nekompromisně proměňovat. Po půlhodině hry zvýšil vedení Sörensen, který se také trefil hlavou. Hosté se snažili ještě více přidat na aktivitě, ovšem marně. A do konce poločasu inkasovali potřetí. Rangelov poslal míč do pravé strany branky Enkeho a uzavřel účet první půle.

Druhý poločas už se spíše dohrával. Domácím stačilo džet míč daleko od branky a nepouštět soupeře do větších šancí. Navíc mohli využívat protiútoky. V 65. minutě dal čtvrtý gól Cottbusu Ziebig a v tu chvíli bylo prakticky rozhodnuto.

Hráčům Hannoveru se v utkání nedařilo nic. Když v 70. minutě alespoň snížil Kleine, za minutu přidal Rangelov další branku domácích. Útočník Chotěbuzi se v utkání trefil podruhé.

Cottbus vyhrál potřetí v sezoně a situace pro něj vypadá pro jarní boje o záchranu zas o něco lépe. Hannover bude muset na tento výkon zapomenout, aby mohl na jaře bojovat o pohár UEFA.

Energie Cottbus - Hannover 96 5:1 (3:0)

Branky: 12. Bassila, 30. Sörensen, 44. a 71. Rangelov, 65. Ziebig - 70. Kleine

Rozhodčí: Sippel

Cottbus: Tremmel - da Silva, I. Mitreski, Cvitanovic, Ziebig - Bassila - S. Angelov, T. Rost - Skela (89. Rivic) - Rangelov (84. Schao), D. Sörensen

Hannover: Enke - Cherundolo, Vinicius, Kleine, Tarnat (46. Rosenthal) - Lala (46. Hashemian), C. Schulz - Huszti, S. Pinto, Krebs (61. Štajner) - Hanke

Diváci: 14 026