Zpět na » 1. Bundesliga » Kouč Bielefeldu Middendorp odvolán

1. Bundesliga - Kouč Bielefeldu Middendorp odvolán

Kouč Bielefeldu Middendorp odvolán © -

0

Líbilo se

10.12. - Přesně, jak se očekávalo, vedení Arminie Bielefeld odvolalo po prohře 1:6 na hřišti Dortmundu svého dosavadního trenéra Ernsta Middendorpa.

Bielefeldu se v poslední době vůbec nedaří, téměř v polovině soutěže je pouze jediný bod od sestupových pozic. Má nejhorší obranu, nejvíce za to mohou dva debakly: 1:8 v Brémách a 1:6 v Dortmundu.

Proto se sešlo vedení Arminie a jednalo o otázce trenéra. "Statistika nelže. Dáváme málo branek, hodně jich dostáváme a blížíme se sestupovým vodám. Už nemůžeme dále čekat," řekl člen nejužšího vedení Reinhard Saftig.

Middendorp skončil již své třetí působení na lavičce Bielefeldu. To první trvalo od roku 88 do roku 90, nejdelší bylo druhé (94-98). Poslední spojení Middendorp - Bielefeld platilo pouze necelých devět měsíců. Pro Arminii bude odvolání hlavního kouče nákladné, protože s ním měla platnou smlouvu až do léta 2009.

Ernst Middendorp je 307. odvolaným koučem v historii 1. Bundesligy. V letošní sezoně je ale teprve druhým. První byl Petrik Sander, který skončil v Energii Cottbus. A právě Sander je jedním z adeptů na uvolněné místo, dále se skloňují jména jako Jürgen Röber, Jürgen Kohler nebo Michael Frontzeck.

V posledním podzimním kole povede hráče Bielefeldu Detlev Dammmeier, kouč amaterské rezervy Arminie.

Kam dál?

Jakub Sitek / transfermarkt.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
KaPi - 10.12. Odpovědět

No, přesně tohodle jsem se bál fakt nejvíc! Přesně! V sobutu hostí Arminia VfB Stuttgart a opět to může být zcela jinak, protože hráči můžou být pod jiným trenérem mnohem více namotivovaní atd., takže fakt super. Taky ho mohli odvolat až v zimě když se teď hraje poslední kolo...! Smajlík 19

KaPi
MatyCZ (webmaster) - 10.12. Odpovědět

Hehe, aspoň bude muset Stuttgart ukázat co v něm opravdu je! Smajlík 5

MatyCZ
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články