Zpět na » 1. Bundesliga » Češi v 16. kole Bundesligy

1. Bundesliga - Češi v 16. kole Bundesligy

Češi v 16. kole Bundesligy © -

1

10.12. - Tentokrát zasáhlo do zápasů první Bundesligy pouze sedm Čechů, oproti minulému kolu chyběl Radim Kučera a David Jarolím. Velice dobře se v 16. kole vedlo Tomáši Galáskovi v dresu Norimberku a také Jiřímu Štajnerovi, který si svými výkony pomalu říká o základní sestavu.

V pátečním zápase si uřízla obrana Bielefeldu pořádnou ostudu, když inkasovala od Dortmundu šest branek. Borussia není v současné době zrovna v ideální formě, ale s Arminií si dělala, co chtěla. Ani jeden z defenzivních mužů Bielfeldu si nezaslouží pochvalu, i Petr Gabriel hrál doslova strašně. Takto se o základní sestavu nebojuje.

Wolfsburg sice dostal od Stuttgartu "jenom" tři branky, ale Jan Šimůnek nehrál o moc lépe než Gabriel. Z celé obranné čtyřky byl asi nejhorší, Marica ani Cacau s ním neměli při svých ofenzivních snahách téměř žádné problémy. Podprůměrný výkon.

Obránce Bochumi Pavel Drsek přišel na hřiště v šedesáté minutě, hned poté, co dal Stanislav Šesták svůj druhý gól a upravil tak stav na konečných 2:2. Drsek za půlhodinu svého pobytu na hřišti neudělal žádnou výraznou chybu, hrál jistě a co je nejdůležitější, jeho tým už neinkasoval.

Jiří Štajner byl na začátku sezony na odpis a vypadalo to, že odejde, ale v posledních zápasech se z něj stal žolík zajišťující v závěrech zápasů důležité body pro Hannover. V sobotním zápase nastoupil v 69. minutě za stavu 3:3 a po osmi minutách zpracoval dlouhý Tarnatův pas a přihrál hrdinovi utkání Mike Hankemu na jeho poslední třetí gól.

V neděli se představili tři Češi, všichni v zápase Norimberk - Hertha. Brankář domácích Jaromír Blažek inkasoval až v 65. minutě, když Lustenberger pouze korigoval na 2:1. Byla to jediná přímá střela na Blažka, i tak ale musel být exsparťanský gólman celý zápas v pozoru a působil velice jistě.

Štítový záložník Tomáš Galásek patřil k nejlepším na hřišti. Měl velký podíl na tom, že skvěle šlapala nejen obranná fáze, ale také mezihra. Zapojoval se i tvorby hry, rozděloval svým spoluhráčům přesné přihrávky. Dobře se osvědčila zejména jeho spolupráce s Peerem Klugem.

Jaroslav Drobný v brance Herthy byl mnohem zaměstnanější než jeho kolega v červenočerném dresu. Chytal také nejistěji, určitě se na něm podepsala Charisteasova branka z úvodu utkání. V 39. minutě ještě nestačil na Misimovičův volej, a tak berlínský klub odjel s porážkou 1:2.