Zpět na » 1. Bundesliga » Souhrn 16. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Souhrn 16. kola Bundesligy

Souhrn 16. kola Bundesligy © -

0

08.12. - Aktualizováno! Po vysokém vítězství Dortmundu pokračovala Bundesliga v sobotu. Bayern doma jen remizoval s šestnáctým Duisburgem, Brémy prohrály v Hannoveru. Divoký závěr utkání se odehrál ve Frankfurtu. V nedělních střetnutích si Leverkusen poradil s Hansou Rostock a Norimberk zvítězil Herthou Berlín. V souboji českých brankářů tak triumfoval Blažek.

Borussia Dortmund - Arminia Bielefeld 6:1 (2:0)

Branky: 13. Tinga, 19. Schuler (vlastní gól), 47. Petric, 55. Valdez (pen.), 61. Kringe, 67. Federico - 81. Kirch

Rozhodčí: Fandel

Dortmund: Weidenfeller - Blaszczykowski, Amedick, Kovac, Dede - Kehl (74. Kruska) - Kringe, Tinga (78. Buckley) - Federico - Valdez (78. Klimowicz), Petric

Bielefeld: Fernandez - Korzynietz, Bollmann, Gabriel, Schuler - Kauf - Zuma (61. Kampantais), Kirch, T. Marx (58. Versick), Kamper - Wichniarek

Diváci: 78 500

VfB Stuttgart - VfL Wolfsburg 3:1 (1:0)

Stuttgart šel do vedení ve 26. minutě po zásluze tria Pardo, Meira, Marica. První jmenovaný zahrával roh, Fernando Meira jej hlavou prodloužil k Maricovi a ten z bezprostřední blízkosti otevřel skóre. Hned po přestávce dostal napravo hodně prostoru Osorio a poslal centr mezi dva stuttgartské a jednoho wolfsburgského hráče. Nejdůraznější byl Cacau a zvýšil na 2:0. Za pár minut znovu snížil na rozdíl jediné branky Džeko, ale těsně před koncem potvrdil výhru VfB třetím gólem Hitzlsperger.

Branky: 26. Marica, 48.Cacau, 86. Hitzlsperger - 51. Džeko

Rozhodčí: Merk

Stuttgart: R. Schäfer - Osorio, Fernando Meira, Delpierre, Magnin - Pardo - Hilbert (72. Ewerthon), Hitzlsperger - Bastürk - Marica (89. Meissner), Cacau (58. Boka)

Wolfsburg: Lenz - Baier (84. Riether), Šimůnek, Madlung, Karimov - Ricardo Costa - Gentner, Josué (64. Dejagah) - Marcelinho - Grafite (64. Radu), Džeko

Diváci: 53 000

Bayern Mnichov - MSV Duisburg 0:0

Duisburg vyrukoval na Bayern s pečlivou defenzivou, profesorsky dodržoval rozestavení 5-4-1. Mnichované si s touto hrou nedokázali poradit a remíza 0:0 je určitě ztrátou pro ně. Co jim je platné, že drželi míč téměř dvě třetiny zápasu, že výrazně svého protivníka přestříleli a měli dvakrát méně faulů?

Rozhodčí: Rafati

Bayern: Kahn - Lell (70. Sagnol), van Buyten, Demichelis, Lahm - van Bommel, Zé Roberto (70. Schweinsteiger)- Sosa, Ribery - Klose, Toni (76. Podolski)

Duisburg: Starke - Weber, Roque Junior (81. Filipescu), Grlic, Schlicke (49. Fernando), Willi (37. Lamey) - Georgiev, Y. Mokhtari, Tararache, Idrissou - Lavric

Diváci: 69 000 (vyprodáno)

Hamburger SV - Energie Cottbus 0:0

Hodně podobný zápas jako na Bayernu se hrál v Hamburgu. Hosté také na favorita vymysleli tuhou defenzivu a vyplatilo se. Kouč Stevens poslal na hrot Guerrera a ze strany ho ještě výrazně podporoval Olič, ale nepřineslo to ani jednu branku. David Jarolím chyběl.

Rozhodčí: Perl

Hamburg: F. Rost - Demel, Mathijsen, B. Reinhardt, J. Boateng (80. Atouba) - de Jong, Kompany - Trochowski (65. Castelen), van der Vaart, Olic - Guerrero (77. Choupo-Moting)

Cottbus: Tremmel - da Silva, I. Mitreski, Cvitanovic, Ziebig - Bassila, T. Rost - Rivic (86. Ipsa), Skela - D. Sörensen (69. Aloneftis) - Rangelov (89. Shao)

Diváci: 56 132

VfL Bochum - Karlsruher SC 2:2 (1:1)

V osmnácté minutě vystřelil parádní ránu Stanislav Šesták a nedal Kornetzkymu šanci. KSC se ale nepoložilo a už za šest minut bylo vyrovnáno díky střelci Hajnalovi. Deset minut po přestávce našel Iashvili krásným pasem Timma, proti němu vysprintoval Renno, ale Timm místo střely volil přihrávku na Freise, který měl před sebou už pouze prázdnou branku - 1:2. Za tři minuty kopala Bochum roh a Šesták svým druhým dnešním gólem vyrovnal na konečných 2:2.

Branky: 18. a 59. Šesták - 24. Hajnal, 56. Freis

Rozhodčí: Kircher

Bochum: Renno - Concha, Maltritz (60. Drsek), Pfertzel, P. Bönig - Imhof (85. Zdebel), Dabrowski - Epalle, D. Fuchs - Sestak, Mieciel (81. Bechmann)

Karlsruhe: Kornetzky - A. Görlitz, Eggimann, Franz, S. Buck - Porcello - Timm, Mutzel - Hajnal - Iashvili, Freis

Diváci: 20 784

Hannover 96 - Werder Brémy 4:3 (3:2)

Byla to velká přestřelka mezi Hannoverem a Brémy. U všech branek domácích byl Mike Hanke. Tři dal sám, při druhém gólu svého mužstva centroval a míč se odrazil od Baumanna do vlastní brány. Na dva góly mu přihrál Tarnat, u té rozhdující asistoval Jiří Štajner. U všech branek hostí byl zase Rosenberg, který se trefil dvakrát a vybojoval pokutový kop. Ten proměnil Diego.

Branky: 12. Hanke, 20. Baumann (vlastní gól), 21 a 77. Hanke - 10. a 54. Rosenberg, 41. Diego (pen.)

Rozhodčí: Stark

Hannover: Enke - Cherundolo, Vinicius, Kleine, Tarnat - Balitsch (72. Rosenthal), C. Schulz - Krebs (69. Štajner), S. Pinto (85. Hashemian), Huszti - Hanke

Brémy: Wiese - Pasanen, Mertesacker (46. Hunt), Naldo, Tosic - Baumann - Vranjes (79. Borowski), D. Jensen - Diego - Rosenberg, Sanogo (80. Hugo Almeida)

Diváci: 49 000 (vyprodáno)

Eintracht Frankfurt - FC Schalke 04 2:2 (0:0)

První poločas skončil bez branek, do vedení šel Eintracht hned na začátku druhé půle. Amanatidis přesně našel centrem volného Toskiho. Divoko bylo v závěru. V 77. minutě vyrovnal Westermann, potom Amanatidis dával na 2:1. Už už to vypadalo, že domácí zvítězí, ale minutu před koncem normální hrací doby se podruhé prosadil Westermann.

Branky: 49. Toski, 81. Amanitidis - 77. a 89. Westermann

Rozhodčí: Fleischer

Frankfurt: Pröll - Ochs, Galindo, Kyrgiakos, Spycher - Fink, Russ - Mahdavikia (83. Thurk), Toski (72. Weissenberger), Koller - Amanatidis

Schalke: Neuer - Rafinha, Krstajič, Bordon, Westermann - Rakitič (64. Lövenkrands), Ernst, Jones, Özil (92. Bajramovič) - Altintop (45. Asamoah), Kuranyi

Diváci: 51 500

Bayer Leverkusen - Hansa Rostock 3:0 (1:0)

Leverkusen nepřipustil s outsiderem žádné trápení a obul se do zápasu hned od začátku. Ve čtvrté minutě centroval Barnetta, míč prodloužil Haggui k Rolfesovi a bylo to 1:0. Druhou branku přidal po přestávce Freie, když využil pokutový kop po faulu na Castra. A na tři nula zvýšil ještě v 72. minutě střelec k pohledání Theofanis Gekas.

Branky: 4. Rolfes, 55. Freier (pen.), 72. Gekas

Rozhodčí: Schmidt

Leverkusen: R. Adler - Sarpei, M. Friedrich, Haggui, Gresko - Sinkiewicz - Castro (84. Faty), Rolfes - Freier, Barnetta (80. Dum) - Gekas (74. Bulykin)

Rostock: Hahnel - D. Langen (76. Bülow), Sebastian, Orestes, M. Stein - Rathgeb, Beinlich - Kern, Pearce - Cetkovic (83. Bartels), Agali (46. Hähnge)

Diváci: 22 500 (vyprodáno)

1. FC Norimberk - Hertha Berlín 2:1 (2:0)

Tři Češi nastoupili do tohoto duelu, byli v poměru 2:1 pro Norimberk a stejně tak skončil i celý duel. V páté minutě proměnil Charisteas v branku ideální Reinhardtův centr z pravé strany. Do poločasu ještě zdvojnásobil vedení Misimovič, na jeho parádní volej neměl Drobný nárok. Hertha dokázal pouze snížit, gólově se prosadil nadějný mladík Lustenberger.

Branky: 5. Charisteas, 39. Misimovic - 65. Lustenberger

Rozhodčí: Meyer

Norimberk: Blažek - D. Reinhardt, A. Wolf, Glauber, Engelhardt (79. R. Schmidt) - Galásek, Kluge - N. Adler (60. Saenko), Mintál (84. Kristiansen), Misimovic - Charisteas

Hertha: Drobný - A. Friedrich, A. Schmidt (46. Grahn), von Bergen, Fathi - Dardai, Simunic - Lustenberger, Gilberto (73. Traore) - André Lima (46. Okoronkwo), Pantelic

Diváci: 41 490