Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund si hravě poradil s Bielefeldem

1. Bundesliga - Dortmund si hravě poradil s Bielefeldem

Dortmund si hravě poradil s Bielefeldem © -

0

07.12. - Fotbalisté Borussie Dortmund po vítězství ve Stuttgartu rozdrtili doma Bielefeld a zdá se, že krize je zažehnána. Naopak Arminia prohrála třetí utkání ze čtyř posledních zápasů a blíží se sestupovým pozicím.

Borussia chtěla potvrdit vítězství ze Stuttgartu, Bielefeld přijel urvat alespoň bod. Oba týmy spojovalo to, že jejich trenéři nemají pevnou trenérskou židli.

Od prvních minut bylo jasné, že jsou to domácí, kteří mají více chuti do hry a tlačili se do ofenzivy. Po některých náznacích šancí v prvních deseti minutách se hráči Borussie do zápasu řádně obuli a začali vládnout na hřišti.

Úvodní branka zápasu nenechala na sebe dlouho čekat. Kringe krásně našel Blaszczykowskiho, ten posunul do vápna na Tingu, který si trošku s obtížemi zpracoval míč a střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre utkání. Dortmund nepolevil a na branku Bielefeldu se nadále řítily další útoky. V 19. minutě centroval Petric na volného spoluhráče. Ovšem než se míč k hráči Dortmundu dostal, srazil si ho Schuler do vlastní branky - 2:0.

Hosté byli na ručník a jen zázrakem do konce první půle neinkasovali. Borussia si totiž vytvořila další příležitosti.

Ihned po změně stran se skóre měnilo potřetí. Dede nacentroval na Petrice, jehož přesná hlavička znamenala vedení domácích o tři góly. Koncert Borussie neměl konce a do patnácti minut druhé půle vstřelili fotbalisté Dortmundu ještě dvě branky. Nejprve po faulu v pokutovém území zvýšil už na 5:0 z penalty Valdez a o šest minut později se mezi střelce zapsal i Kringe.

Poté se už jen utkání dohrávalo. Fantastické publikum v Dortmundu zpívalo oslavné chorály a hráči dál vymýšleli zajímavé kombinace.

Čestný úspěch Arminie Bielefeld zařídil Kirch, když mu přihrával Kamper. Nic to však nezměnilo na tom, že Borussia jasně zvítězila a mělo by se ji už lépe dýchat. Bielefeld čeká hodně práce. Vedení není delší dobu spokojeno s výkony svěřenců Middendorpa a je jen otázkou, jakým způsobem se bude situace řešit.

Borussia Dortmund - Arminia Bielefeld 6:1 (2:0)

Branky: 13. Tinga, 19. Schuler (vlastní gól), 47. Petric, 55. Valdez (pen.), 61. Kringe, 67. Federico - 81. Kirch

Rozhodčí: Fandel

Dortmund: Weidenfeller - Blaszczykowski, Amedick, Kovac, Dede - Kehl (74. Kruska) - Kringe, Tinga (78. Buckley) - Federico - Valdez (78. Klimowicz), Petric

Bielefeld: Fernandez - Korzynietz, Bollmann, Gabriel, Schuler - Kauf - Zuma (61. Kampantais), Kirch, T. Marx (58. Versick), Kamper - Wichniarek

Diváci: 78 000