Zpět na » 1. Bundesliga » Hannover získal Valeriena Ismaela

1. Bundesliga - Hannover získal Valeriena Ismaela

Hannover získal Valeriena Ismaela © -

0

Líbilo se

05.12. - Z Bayernu do Hannoveru přestoupí v zimní přestávce zkušený francouzský obránce Valerien Ismael. Vysoký stoper se po zranění nemohl probojovat do sestavy Ottmara Hizfelda, a tak raději zvolil odchod.

V Bayernu je na pozici středního obránce velký přetlak a Ismael není na hru na krajích obrany stavěn. Stoperskou dvojici každý trenér mění jen nerad, Hitzfeldovi se osvědčilo duo Demichelis - Lucio. Pokud z nich někdo chybí, bayernský kouč dá před Ismaelem přednost van Buytenovi.

Proto se Valerien rozhodl odejít do Hannoveru. Dnes úspěšně podstoupil lékařskou prohlídku a hned po ní volal manažer ´96´ Christian Hochstätter svému mnichovskému protějšku Uli Hoeneßovi a doladili poslední detaily smlouvy. Poté byl Ismaelův přestup zpečetěn.

Francouz podepsal v Hannoveru smlouvu do léta 2010. Oba kluby se rozhodly přestupovou částku nezveřejňovat, i když se v kuloárech hovoří o 200 000 eurech. Je to výrazný posun dolů, vždyť v roce 2005 přestupoval stejný hráč z Brém do Bayernu za 8,5 miliónu eur.

V té době však byl na vrcholu, měl za sebou úspěšná angažmá ve Štrasburku nebo Lensu a i první dvě povedené sezony v Bundeslize. V každé odehrál za Werder 32 zápasů, dal čtyři branky a patřil k nejlepším obráncům v lize

Po přestupu do Bayernu už se sice střelecky neprosadil, ale jeho první sezona mu také vyšla náramně. Nastoupil třicetkrát a znovu se zařadil mezi nejlepší obranáře. Od minulé sezony ho ale začala pronásledovat zranění a od té doby už se nikdy do základní sestavy Bayernu probojovat nedokázal.

Ani v Hannoveru však jeho cesta do základní sestavy není úplně volná. Jistě, je zde menší konkurence než v Bayernu, ale ve středu obrany hraje v dobré formě Fahrenhorst a velice dobře mu sekunduje také Vinicius. Pokud se ovšem Ismael vrátí ke svým skvělým výkonům z let 2003 až 2005, bude pro tým Dietera Heckinga velkým přínosem.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
.,l, - 14.12. Odpovědět

Smajlík 5

Spala08 - 07.12. Odpovědět

Je to určitě přínos pro Hannover Smajlík 1

rocker - 06.12. Odpovědět

to je skvele je to hrac svetovej triedy a bude hrat za hannover konecne hannover ziskal opat hviezdu po lauthovi Smajlík 3

MatyCZ (webmaster) - 05.12. Odpovědět

Valerien je určitě skvělý obránce, přál bych mu zase pravidelně nastupovat.

MatyCZ
Zette - 05.12. Odpovědět

můj oblíbenec, snad se zase dostane do své někdejší formy! Smajlík 18

Zette
Reklama
Reklama
Nejnovější články