Zpět na » 1. Bundesliga » Souhrn 15. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Souhrn 15. kola Bundesligy

Souhrn 15. kola Bundesligy © -

0

01.12. - Šlágr kola ovládl tým z Brém a minimálně do neděle zůstane na čele tabulky. Překvapení se zrodilo ve Stuttgartu, kde Dormund vyhrál 2:1 a připsal si velmi cenné vítězství. Leverkusenu a Hannoveru v tomto kole vyhovovalo hřiště soupřů, jelikož zvítězili 3:0!

Hansa Rostock - Hannover 96 0:3 (0:0)

Rostock měl ještě v 84. minutě velkou naději na remízu, držel bezbrankový stav, jenže pak přišly tři góly během čtyř minut a byl z toho debakl. Nejprve se po Husztiho přímém volném kopu trefil hlavou Fahrenhorst, potom Hanke dorazil Krebsovu střelu a v 87. minutě se mezi střelce zapsal i Jiří Štajner. Byl to jeho první gól v letošní sezoně Bundesligy.

Branky: 84. Fahrenhorst, 86. Hanke, 87. Štajner

Rozhodčí: Gräfe

Rostock: Wächter - D. Langen, Sebastian, Orestes, M. Stein - Rathgeb, Beinlich (87. Hähnge) - Dorn (77. Bartels), Rahn (46. Pearce) - Kern, Agali

Hannover: Enke - Cherundolo, Vinicius, Fahrenhorst, C. Schulz - Balitsch, Lala - S. Pinto (75. Štajner), Lauth (Hashemian), Huszti (85. Krebs) - Hanke

Diváci: 15 000

VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 1:2 (1:1)

Rozjíždějící se Stuttgart přivítal trápící se Dortmund, ale už v 11. minutě prohrával. Dedé centroval a míč skončil po souboji Valdeze s Delpierrem za zády gólmana Schäfera. VfB však dokázal do poločasu srovnat, Fernando Meira si naběhl při rohu na zadní tyč a proměnil. Jenže v 79. minutě šel Dortmund znovu do vedení díky brance Mladena Petriče.

Branky: 35. Fernando Meira - 11. Delpierre (vlastní gól), 79.Petric

Rozhodčí: Brych

Stuttgart: R. Schäfer - Tasci (46. Bastürk), Fernando Meira, Delpierre, Magnin - Pardo - Hilbert (62. Osorio), Hitzlsperger - Khedira (80. Ewerthon) - Marica, Cacau

Dortmund: Weidenfeller - Blaszczykowski, Amedick, Kovac, Dede - Kehl - Kringe, Tinga - Federico (89. Kruska) - Petric, Valdez (78. Buckley)

Diváci: 55 800 (vyprodáno)

FC Schalke 04 - VfL Bochum 1:0 (1:0)

Bochum zvolil taktiku se zesílenou obranou Pavlem Drskem na pozici defenzivního záložníka a Schalke si s tím po celý zápas nedokázalo dobře poradit. Gelsenkirchenští vystřelili pouze třikrát do prostoru branky. Jedna střela se naštěstí ujala, byla to Bordonova hlavička po rohu z 32. minuty.

Branky: 32. Bordon

Rozhodčí: Meyer

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - Jones, F. Ernst - Rakitic (82. Grossmüller), Özil (62. Asamoah) - Kuranyi, Halil Altintop (62. Lövenkrands)

Bochum: Renno - Concha, Maltritz, Yahia (14. Bönig), Pfertzel - Imhof, Drsek (73. Bechmann) - Epalle, Šesták, D. Fuchs - Mieciel

Diváci: 61 482 (vyprodáno)

Werder Brémy - Hamburger SV 2:1 (1:0)

Úvodní gól šlágru dal v 15. minutě bývalý hráč HSV Boubacar Sanogo po ideálním pasu Vranjese. Po hodině hry vyrovnával Rafael van der Vaart střelou z dvaceti metrů a dostal se díky tomu na dělené první místo mezi nejlepšími střelci. Za necelé tři minuty ale Brémy znovu vedly, zasloužil se o to Petri Pasanen.

Branky: 15. Sanogo, 64. Pasanen - 61. van der Vaart

Rozhodčí: Fandel

Brémy: Vander - Pasanen, Mertesacker, Naldo, Tosic - Baumann (46. Hunt) - Vranjes, D. Jensen - Diego - Rosenberg (81. Klasnic), Sanogo (87. Andreasen)

Hamburg: F. Rost - J. Boateng, B. Reinhardt, Mathijsen, Atouba - Jarolím, de Jong (59. Kompany) - Demel (59. Castelen), van der Vaart, Trochowski (69. Zidan) - Olic

Diváci: 42 100 (vyprodáno)

Hertha Berlín - Bayer Leverkusen 0:3 (0:1)

Leverkusen zvítězil díky výrazně lepší potenci v zakončení. V 31. minutě poslal Bayer do vedení Carsten Ramelow svým prvním gólem v ročníku. Pět minut po přestávce využil parádní přihrávky Freiera Barnetta a ze dvou metrů zvýšil vedení Leverkusenu. V samém závěru ještě uzavřel skóre Barbarez.

Branky: 31. Ramelow, 50. Barnetta, 90. Barbarez

Rozhodčí: Kinhöfer

Hertha: Drobný - Chahed, A. Friedrich, von Bergen, Fathi - Mineiro (74. Grahn), Simunic - Lustenberger, Gilberto, Ebert (46. André Lima) - Pantelic

Leverkusen: R. Adler - Castro, M. Friedrich, Haggui, Sarpei - Ramelow (82. Sinkiewicz), Rolfes - Freier (72. Schneider), Barbarez, Barnetta - Kießling

Diváci: 40 527

Energie Cottbus - Karlsruher SC 2:0 (0:0)

Cottbus vyhrál podruhé v sezoně a odpoutal se, alespoň do neděle, od posledního místa. Zasloužila se o to ofenzivní dvojice Angelov - Rangelov. V 62. minutě centroval druhý jmenovaný a Angelov hlavou dal na 1:0. Za třináct minut si pozice vyměnili, u Rangelovova gólu asistoval Angelov.

Branky: 62. Angelov, 75. Rangelov

Rozhodčí: Seemann

Cottbus: Tremmel - da Silva, I. Mitreski, Cvitanovic, Ziebig - Bassila - S. Angelov, T. Rost (88. Kioyo) - Skela - Rangelov (90. Aloneftis), D. Sörensen (76. Rivic)

Karlsruhe: Kornetzky - A. Görlitz, Eggimann, Stoll, Eichner - Porcello, Mutzel - Timm (58. Aduobe), Hajnal, Freis - Kapllani (68. Orahovac)

Diváci: 10 914

VfL Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2:2 (1:1)

První branku vstřelil už po šesti minutách Gentner, když hlavičkoval do sítě po rohu Marcelinha. V 35. minutě vyrovnal středopolař Chris, trefil se také hlavou. Těsně po přestávce šel do vedení opět Wolfsburg, prosadil se exteplický Edin Džeko. Konečnou podobu výsledku dal v 52. minutě Fink a rozhodl tak o spravedlivé dělbě bodů.

Branky: 6. Gentner, 48. Džeko - 35. Chris, 52. Fink

Rozhodčí: Sippel

Wolfsburg: Jentzsch (46. Lenz) - Baier, Šimůnek, Ricardo Costa, Quiroga - Gentner, Josué - Dejagah (84. Radu), Marcelinho, Munteanu (46. Džeko) - Grafite

Frankfurt: Pröll - P. Ochs, Russ, Galindo, Spycher - Chris, M. Fink - Mahdavikia (77. Hess), Toski (80. Ljubicic), Köhler (90. Chaftar) - Amanatidis

Diváci: 20 656

Arminia Bielefeld - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)

Bayern si překvapivě nedokázal vytvořit nějakou výraznější převahu a hrála se relativně vyrovnaná partie. Bayernu pomohla první branka, kterou dal Franck Ribéry. Francouzský záložník proměnil v gól hezkou přihrávku do volného prostru od Luci Toniho.

Branky: 22. Ribéry

Rozhodčí: Weiner

Bielefeld: Hain - Korzynietz, Kučera, Gabriel, Schuler - Kauf - Zuma, Kirch, T. Marx, Kamper - Wichniarek

Bayern: Kahn - Lell, van Buyten, Demichelis, Lahm - van Bommel, Zé Roberto - Kroos, Ribéry - Toni, Klose

Diváci: 23 800 (vyprodáno)

MSV Duisburg - 1. FC Norimberk 1:0 (0:0)