Zpět na » 1. Bundesliga » Alaba se zdráhá podepsat novou smlouvu. Nesouhlasí s finančním ohodnocením

1. Bundesliga - Alaba se zdráhá podepsat novou smlouvu. Nesouhlasí s finančním ohodnocením

Alaba se zdráhá podepsat novou smlouvu. Nesouhlasí s finančním ohodnocením © 90min.com - Opustí Alaba své dlouholeté bavorské útočiště?

3

Líbilo se

31.10. - Svízelnou situaci kolem klíčového článku své defenzivní linie musí řešit zástupci Bayernu Mnichov. Davidu Alabovi běží poslední rok stávající smlouvy a přestože obě strany spolu zůstávají v kontaktu, ani po několika sezeních se jim stále nepodařilo najít konsenzus. Problém údajně tkví v nedostatečně vylepšených platových podmínkách.

Rakouský zadák naposledy prodloužil zaměstnanecký poměr s bavorským velkoklubem v březnu roku 2016, kdy se Bayernu upsal do 30. června 2021. Čas ovšem neúprosně letí a do naplnění platnosti smlouvy už chybí jen asi sedm měsíců.

Úřadující vítěz Ligy mistrů pochopitelně nehodlá usnout na vavřínech a aktivně se pokouší Alabu přesvědčit k setrvání v Allianz Areně. Podle informací německého Sport Bild však vedení bundesligového hegemona selhalo už se svou třetí nabídkou. Ačkoliv 28leté opoře předložilo roční gáži 11 miliónů euro, která by i s bonusy mohla nabobtnat až o dalších šest miliónů, Alaba shodil takovýto návrh ze stolu. Ve svých očích by si prý zasloužil ještě lukrativnější odměny, možná nejvyšší z celého kádru.

Stále doufám, že prodlouží," řekl na tiskové konferenci před dnešním duelem s Kolínem nad Rýnem trenér prvního týmu Hansi Flick. „Jistě dobře zná situaci v Bayernu. Máme úspěchy, klub patří mezi nejlepší na světě. Musí si to dobře promyslet a udělat rozhodnutí. Na hřišti se ale chová stále stejně, je hlasitý a soustředěný. Nevidím rozdíl oproti loňské sezóně."

Se svou tržní hodnotou 65 miliónů euro patří Alaba mezi nejvýše ceněné beky na trhu. Během uplynulé sezóny si jakožto levák perfektně zvyknul na pozici levého stopera a i přes svých ne nějak význačných 180 centimetrů zezadu dirigoval vítězné tažení mnichovského mančaftu ročníkem 2019/20. Pokud věci zůstanou tak, jak se momentálně mají, by si přitom v lednu mohl díky Bosmanově pravidle začít sám hledat nové angažmá.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, getfootballnewsgermany.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články