Zpět na » 1. Bundesliga » Premier League je jiná soutěže, všichni jsou na vysoké úrovni, svěřil se po přestupu z Německa Havertz

1. Bundesliga - Premier League je jiná soutěže, všichni jsou na vysoké úrovni, svěřil se po přestupu z Německa Havertz

Premier League je jiná soutěže, všichni jsou na vysoké úrovni, svěřil se po přestupu z Německa Havertz © Sky Sports - Havertz už od léta obléká modré barvy londýnské Chelsea

0

Líbilo se

17.10. - Obraz Kaie Havertze střílejícího jeden gól za druhým v dresu Bayeru Leverkusen už je věcí minulosti. Talentovaný 21letý ofenzivní univerzál se během léta přesunul za astronomických 80 miliónů euro do Chelsea, kde si pomalu zvyká na nové fotbalové prostředí. Právě o rozdílech mezi německou nejvyšší soutěží a Premier League se rozpovídal během reprezentační přestávky.

Že ostrovní kopaná patří k fyzicky nejnáročnějším se dobře ví, Havertz ovšem v porovnání s Bundesligou pozoruje také značně větší vyrovnanost. „Po stránce vytrvalostní a rychlostní je to úplně jiná liga. V Německu celková kvalita není nižší, ale našly by se jisté rozdíly. Připadá mi, že tady nenajdete průměrné, horší fotbalisty. Všichni jsou velmi dobří," řekl pro oficiální stránku The Blues.

Hned v prvních zápasech jsem si všimnul, o kolik je tady hra intenzivnější. Zatím jsem se tady nepředstavil špatně, ale stále vidím potenciál k růstu. Na ten bych se chtěl v průběhu následujících týdnů zaměřit."

Hattrick v EFL Cupu proti Barnsley mi pomohl. Začátek nebyl snadný, trénoval jsem zde tou dobou pět nebo šest dní. Poprvé se také musím poprat s životem mimo svou rodinu a známé prostředí. Samozřejmě aklimatizace nějakou chvíli trvá."

189 centimetrů vysoký forvard se narodil v Aachenu a jako dítě prošel akademiemi několika tamních fotbalových klubů. Od jedenácti let pak Havertz působil v Bayeru Leverkusen, kde už si dokonce i přes svůj nízký věk několikrát vyzkoušel kapitánskou pásku. Před odchodem na Britské ostrovy stihnul za první tým Farmaceutů nasázet 46 branek, k nimž přidal ještě 31 asistencí.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, chelseafc.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 19.10. Odpovědět

alibistický chcípák ještě nezahrál ani čtvrtsezónu a už skučí ...L Smajlík 13 L

Wazz
vrana17 - 19.10. Odpovědět

Tak víc trenuj at si na vyšší úrovní než ostatní.

vrana17
Reklama
Reklama
Nejnovější články