Zpět na » 1. Bundesliga » Hororové zranění. Santiago Arias z Leverkusenu utrpěl děsivou zlomeninu, bez fotbalu bude minimálně půl roku

1. Bundesliga - Hororové zranění. Santiago Arias z Leverkusenu utrpěl děsivou zlomeninu, bez fotbalu bude minimálně půl roku

Hororové zranění. Santiago Arias z Leverkusenu utrpěl děsivou zlomeninu, bez fotbalu bude minimálně půl roku  © thescore.com - Santiago Arias

0

Líbilo se

13.10. - VIDEO Kolumbijský fotbalový reprezentant Santiago Arias z Bayeru Leverkusen nebude na zápas mezi Kolumbií a Venezuelou rád vzpomínat. Při vítězství národního týmu v kvalifikaci MS 2022 nad Venezuelou 3:0 utrpěl utrpěl zlomeninu lýtkové kosti a poranění kotníku. Podle posledních zpráv by doba rekonvalescence měla trvat minimálně půl roku.

Už v 8. minutě si obránce, při střetu s venezuelským útočníkem Darwinem Machísem, nešťastně zalehl nohu během duelu o míč, na který soupeř spadl a způsobil mu děsivou zlomeninu. Rozhodčí Machisovi udělil nejdřív červenou kartu, po upozornění video asistenta, že šlo o nezaviněný střet, hlavní rozhodčí vyloučení zrušil. Zraněného Ariase ošetřovali na hřišti přibližně sedm minut a následně ho odvezli do nemocnice.

„Chtěl bych toto vítězství věnovat Santimu. Poté, co se mu to stalo, jsme hráli pro něj,” uvedl trenér kolumbijské reprezentace Carlos Queiroz.

„Santiago k nám přišel s velkými ambicemi a toto vážné zranění nás velmi mrzí. Podobně jako Atlético uděláme všechno pro jeho uzdravení. Po operaci bude v dobrých rukách lékařů z Leverkusenu, kde bude probíhat jeho rehabilitace," ujistil sportovní ředitel Bayeru Simon Rolfes.

„Nedokážu popsat, jak se cítím. Lhal bych, kdybych řekl, že se cítím dobře, ale ani opak není pravdou. Ze situace jsem ale smutný. Nikdo si tím nechce projít, zvlášť ne fotbalista. Slibuji, že budu tvrdě pracovat, abych se vrátil silnější ve prospěch Kolumbie i mého klubu,” uvedl obránce na svém Instagramu.

Santiago Arias

Santiago Arias

Santiago Arias

Kmenový hráč španělského Atlética Madrid se před zahájením nové sezóny připojil k Bayeru Leverkusen na roční hostování a jeho kontrakt obsahuje i opci na možný přestup. Arias měl s Atléticem platnou smlouvu do roku 2023, ale v týmu dostával na jeho místě více přednost anglický reprezentant Kieran Trippier.

Německý tým nevstoupil do nové sezóny zrovna nejlépe, z úvodních tří duelů vytěžil tři remízy a další špatná zpráva pro něj přišla z Jižní Ameriky.

Gabriela Průšová / sportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
peeko83 - 13.10. Odpovědět

Nešťastná shoda okolností, kterou holt někdy někdo blbě chytne Smajlík 11

peeko83
Reklama
Reklama
Nejnovější články