Zpět na » 1. Bundesliga » Zůstane nakonec Thiago v Mnichově? Bayern je můj domov, svěřil se

1. Bundesliga - Zůstane nakonec Thiago v Mnichově? Bayern je můj domov, svěřil se

Zůstane nakonec Thiago v Mnichově? Bayern je můj domov, svěřil se © 90min.com - Zda Thiago Alcântara opravdu opustí Bundesligu, zatím není jasné

2

Líbilo se

04.09. - Mnohá fotbalově zaměřená média už se domnívala, že přesun Thiaga Alcaacirc;natary do Liverpoolu už od reality dělí jen oficiální razítko a potvrzení na webových stránkách, skutečnost je však podstatně zamotanější. Spekulace vyeskalovaly na závěrečném turnaji Ligy mistrů v Lisabonu, který Bayern Mnichov ovládnul, po něm ale zatím na nové informace čekáme marně.

Dovolené si středopolař bavorského celku příliš neužil. Už včera, tedy necelé dva týdny od zmiňovaného triumfu v Champions League, odehrál za španělskou reprezentaci kompletních devadesát minut proti Německu (1:1) v rámci prvního kola Ligy národů UEFA. Na hřišti se prezentoval svým typickým herním projevem, aktivní rozehrávkou a tvorbou ofenzivních akcí od samotných základů.

Po utkání se musel popasovat s nepříjemnou otázkou ohledně své budoucnosti v kádru německého mistra. „Bayern je můj domov a jsem tam moc šťastný. Momentálně myslím pouze na naše střetnutí s Ukrajinou. Potom se uvidí, co dál," řekl 29letý záložník.

Ještě před několika málo týdny přitom na veřejnost prosákla informace, že Thiago, jemuž běží poslední rok stávající smlouvy, již obdržel svolení hledat si nové angažmá. Celek z Allianz Areny mu odměnou za sedm let věrných služeb nechtěl dělat potíže. Trenér The Reds Jürgen Klopp se měl s italským rodákem dokonce sám telefonicky zkontaktovat.

Stěhováním do Liverpoolu by se nevysoký fotbalista postavil tváří v tvář svému osudovému kouči Pepu Guardiolovi. Ten zblízka poznal hráčovy kvality ještě v Barceloně, Thiagově domovskému klubu, a následně si jej s sebou vytáhnul právě na nejblyštivější německou adresu. Zatímco Alcânatara dávno splatil Bayernu přestupovou částku 25 miliónů eur, Guardiola si zanedlouho balil kufry. Aktuálně už výrazně úspěšněji vede Manchester City.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články