Zpět na » 1. Bundesliga » Schick si znovu zahraje Bundesligu, už ale ne v Lipsku. Řím se prý dohodnul s Leverkusenem

1. Bundesliga - Schick si znovu zahraje Bundesligu, už ale ne v Lipsku. Řím se prý dohodnul s Leverkusenem

Schick si znovu zahraje Bundesligu, už ale ne v Lipsku. Řím se prý dohodnul s Leverkusenem © bundesliga.com - Patrik Schick

2

Líbilo se

31.08. - Léto plné nejistot prožívá Patrik Schick. Toho si před sezónou formou jednoletého hostování přivedlo RB Lipsko, které také bylo s výkony českého forvarda patřičně spokojeno, jak se zmínil dokonce i sám trenér Julian Nagelsmann. Jinak bohatě sponzorovaný klub si však ani přes postup do Ligy mistrů nemohl dovolit přestupní klauzuli v údajné hodnotě 28 miliónů eur. Rodáka z Prahy jim tak možná vyfoukne přímý soupeř.

Se žhavou novinkou přišel italský novinář Sky Sport Gianluca Di Marzio. Podle jeho informací se Bayer Leverkusen s AS Řím domluvil na kompenzaci 27 miliónů eur za Schickův přesun. Součástí dohody mají být rovněž procenta z případného dalšího hráčova prodeje, jež poputují do kasy italského velkoklubu. Na jakékoliv oficiální potvrzeníovšem stále čekáme.

Ještě nedávno se přitom konsenzus marně pokoušel najít konkurenční Red Bull. Původně se počítalo, že mančaft vlastněný rakouským koncernem vyrábějícím energetické nápoje by si v případě kvalifikace pro nadcházející ročník Champions League měl být schopen Schicka bez potíží pořídit. Ačkoliv zmíněnou podmínku hráči splnili, vedení se i tak bezúspěšně snažilo vyjednat nižší přestupní částku.

Druhé šance se Schick v AS Řím zřejmě nedočká

24letý reprezentant stihnul v dresu mladého východoněmeckého celku odehrát celkem 28 soutěžních utkání. Během nich zaznamenal deset gólů a tři asistence. Výraznou měrou se tak podílel na obhajobě loňského třetího místa a historickém postupu do semifinále Ligy mistrů, v němž už Nagelsmannovi svěřenci oslabeni o Tima Wernera podlehli ještě mnohem zámožnějšímu Paris Saint-Germain.

Patrik Schick si tedy velmi pravděpodobně bude muset zvykat na prostředí již šestého týmu za svou sedmiletou profesionální kariéru. Odchovanec Sparty obdržel potřebný herní prostor až v Bohemians 1905, na Apeninském poloostrov se následně prosadil skrze roční spolupráci se Sampdorií Janov. Poté, co kvůli nepřesvědčivé zdravotní prohlídce v tréninkovém centru Juventusu padlo stěhování do Turína, se během sezón 2017/18 a 2018/19 nechytil v hlavním městě Itálie.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
peeko83 - 01.09. Odpovědět

Když se dobrá věc podaří Smajlík 1

peeko83

přestup ještě není výhra..taky může celou sezónu leštit lavku..bayer podle mě ještě posílí za ty prachy co vydělal

prasident
peeko83 - 01.09. Odpovědět

Tak to v každém případku.

peeko83

tyjo, to není krok zpátky, je to skvělé!

Vincent12

Budoucí kapitán a starosta Leverkusenu Smajlík 17

barbossaCFC

No pokud bude pokračovat ve výkonech, které doteď v Bundeslize předváděl, tak se nebojím říct, že dokonce budoucí kancléř Spolkové republiky Německo Smajlík 17

Tomguncz1

....jasně, Wir schaffen das Smajlík 3 Smajlík 13

TuffGong
Reklama
Reklama
Nejnovější články