Zpět na » 1. Bundesliga » Nagelsmann věří v evropský úspěch Lipska. Před dvěma lety jej přitom málem angažoval Real Madrid

1. Bundesliga - Nagelsmann věří v evropský úspěch Lipska. Před dvěma lety jej přitom málem angažoval Real Madrid

Nagelsmann věří v evropský úspěch Lipska. Před dvěma lety jej přitom málem angažoval Real Madrid © 90min.com - Julian Nagelsmann místo Realu zvolil postupnou cestu na vrchol

0

Líbilo se

09.08. - RB Lipsko se těší z historického úspěchu. Klub, který jinak postrádá historickou návaznost, ve čtvrtek čeká čtvrtfinálový duel Ligy mistrů s Atlétikem Madrid. Při svém premiérovém postupu do vyřazovací fáze milionářské soutěže ovšem Rudí býci míří ještě dál. Nezanedbatelnou zásluhu na tom má trenér Julian Nagelsmann. Vedení Realu Madrid může jen mrzet, že dva roky zpátky odmítnul volání Bílého baletu.

Teprve 33letý stratég usednul na lavičku Lipska loni v červenci a se svou první sezónou, jíž zamávala koronavirová pandemie, může být zcela spokojen. Mezi sílící bundesligovou konkurencí obhájil třetí místo, co je však hlavní, velí zatím nejúspěšnějšímu tažení pohárovou Evropou, jaké nepříliš obsáhlé klubové kroniky pamatují.

Podíváme-li se ale zpátky v čase do roku 2018, rodák z bavorského města Landsberg am Lech byl blizoučko smlouvě s daleko tradičnějším celkem. V madridském Realu tehdy po kompletaci zlatého hattricku Champions League nečekaně rezignoval Zinédine Zidane a Los Blancos potřebovali nutně sehnat nového vůdce. Jak zpětně přiznává sám Nagelsmann, tou dobou trenér Hoffenheimu, volbou číslo jedna byl právě on sám.

Nástupcem Zinédina Zidana se Nagelsmann nestal

Několikrát jsme si telefonovali, ale nakonec jsem jednání sám ukončil," řekl před čtvrtfinálovou bitvou v Lisabonu deníku Marca. „Z mého pohledu se nejednalo o správný krok. Figuroval jsem na listině kandidátů, která skutečně nebyla příliš dlouhá."

Řekli jsme si, že by to možná mohlo vyjít někdy v budoucnu. Chtěl jsem, aby můj příští krok měl logické opodstatnění. Snažím se vše rozplánovat, i když zrovna ve fotbalové branži to není jednoduché. Stále se považuji za mladého muže, není a nebylo třeba se hned hnát do těch nejvyšších pater."

Zatímco Real se ustřelil s angažováním Julena Lopeteguiho a následně Santiaga Solariho, Julian Nagelsmann si ještě na změnu zaměstnavatele dvanáct měsíců počkal. Nyní se hodlá skolit konkurenční Atlético, přičemž novopečený španělský mistr, jehož hru už znovu diriguje Zinédine Zidane, vypadl rukou Manchesteru City.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články