Zpět na » 1. Bundesliga » Další Angličan v Bundeslize? O záložníka Chelsea je na německé půdě zájem

1. Bundesliga - Další Angličan v Bundeslize? O záložníka Chelsea je na německé půdě zájem

Další Angličan v Bundeslize? O záložníka Chelsea je na německé půdě zájem © 90min.com - Conor Gallagher si možná zkusí zahraniční angažmá

1

Líbilo se

03.08. - Hostování ve Swansea sice uzavřel nepodařeným play-off o postup do Premier League, Conor Gallagher ovšem i přesto upoutal zraky německých skautů. Alespoň se to tedy šušká v Anglii, kde se 20letý středopolař koncem července vrátil na soupisku svého kmenového klubu Chelsea. Ta si údajně může vybírat, komu svůj příslib dále vypůjčí.

Přechod z juniorské kopané do té seniorské, tím tuplem ještě v drsných ostrovních soutěží, oddělí zrna od plev a častokrát bohužel i zastíní nadějné fotbalisty mládežnických výběrů. Odchovanec Blues, pod jejichž záštitou piluje své dovednosti už od devíti let, má za sebou premiérovou sezónu mezi profesionály a nutno podotknout, že v The Championship se skutečně neztratil.

Teď ale Gallaghera nejspíše čeká zase o něco komplikovanější zkouška. Slibné výkony na domácí scéně totiž přitáhly pozornost ze zahraničí. Bundesligové kluby mají pro anglické teenagery poslední léta slabost a k již tak relativně početnému zastoupení hráčů ze Spojeného království by mohl přibýt další borec.

Angažování rodák z Epsomu prý zvažuje vícero mužstev. V popředí pomyslného závodu se zatím nachází Schalke 04, které má z uplynulého ročníku pozitivní ohlasy na hostování beka Evertonu Jonjoe Kennyho. Svůj tým by o Gallgahera ráda dočasně obohatila také Mohuč.

Mladík s tržní hodnotou kolem pěti miliónů eur tudíž s největší pravděpodobností zůstane na rozsáhlém seznamu vypůjčených fotbalistů z londýnské Chelsea a to přestože se svou finálovou přítomností na lavičce náhradníků dokonce podepsal pod loňský triumf v Evropské lize. První polovinu této sezóny už reprezentant Albionu do 21 let strávil v Charltonu Athletic, načež pro zbytek ročníku posílil zmiňovanou Swansea. Dohromady Gallagher na těchto dvou adresách zaznamenal celkem šest gólů a jedenáct asistencí.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 03.08. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2 tak čukomrdka si místo něj dokoupí náhrady..ten hnůj si neumí vychovat generaci hráčů..jen pár jednotlivců co po nich pak už stejně ani pes neštěkne...

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články