Zpět na » 1. Bundesliga » Žádaný gólman Ajaxu si možná zkusí angažmá v Německu

1. Bundesliga - Žádaný gólman Ajaxu si možná zkusí angažmá v Německu

Žádaný gólman Ajaxu si možná zkusí angažmá v Německu © 90min.com - André Onana by po pěti letech mohl změnit zaměstnavatele

0

Líbilo se

27.07. - Mimo evropské top pětky nejsledovanějších soutěží byste perspektivnějšího brankáře hledali jen velmi těžko. André Onana už však úroveň nejvyšší nizozemské soutěže přerostl a pomalu se schyluje k jeho přesunu za lepším. Během posledních dnů se vyrojily spekulace o nabídce Leverkusenu, který údajně jeví větší zájem než finančně silnější Chelsea.

Farmaceuti, jak se německému mančaftu přezdívá, se hodlá zařadit mezi nejlepší bundesligové celky a klubové vedení ví, že této mety bez gólmana světové třídy lze dosáhnout jen opravdu stěží. V Onanovi vidí nástupce momentální jedničky Lukase Hradeckého. Třetí brankář Özcan navíc po této sezóně ukončí kariéru.

Problém však tkví v nepříliš rozsáhlém rozpočtu Bayeru. Ten za africkou oporu Ajaxu Amsterdam podle zahraničních médií nemůže poskytnout více než 20 miliónů eur, které zdaleka neodpovídají hráčově tržní hodnotě přesahující 30 miliónů eur. Takovýto požadavek by naopak byli schopni naplnit zmiňovaní Blues. Tým ze Stamford Bridge, kde v uplynulém ročníku špatnými výkony nepříjemně překvapil Kepa Arrizabalaga, totiž zvažuje prodej nejdražšího gólmana historie.

Aktivněji o příchodu Onany vyjednává Leverkusen, Ajax ovšem s dohodou nikterak nespěchá. Ligové soutěže hrané systémem podzim-jaro většinou startují až druhý týden v září, na případný prodej tedy stále zbývá dostatek času. Nizozemský hegemon přitom doufá, že se mezitím dočká ještě štědřejšího kupce.

Onanova nadějná kariéra začala v rodném Kamerunu, kde sbíral fotbalové základy v akademii Samuela Eta´a. Jako čtrnáctiletý se následně stěhoval do barcelonské talentové továrny La Masia. Na šanci u prvního týmu ale čekat nechtěl, a tak v zimě roku 2015 vyrazil za dospělou kopanou jinam. Ajax tehdy vyšel asi na 150 tisíc eur, které vrchovatě splatil 74 čistými konty ve 178 soutěžních zápasech.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články