Zpět na » 1. Bundesliga » Schalke sází na mladou krev

1. Bundesliga - Schalke sází na mladou krev

0

Líbilo se

21.01. - Schalke 04 pokračuje ve své politice zabudovávání mladých hráčů ze své juniorky do A-týmu. Profesionální smlouvu s druhým celkem Bundesligy podepsal nadějný brankář Ralf Fährmann a obránce Benedikt Höwedes.

Osmnáctiletý gólman Ralf Fährmann přišel do Schalke v roce 2003 z FC Chemnitz. Je členem mládežnické reprezentace Německa do devatenácti let. Díky odchodu zkušeného Franka Rosta do Hamburgu se v prvním týmu uvolnila pozice náhradního brankáře, a tu by měl zaujmout právě Fährmann.

"Už před sezonou jsme ho chtěli zabudovat do seniorského mužstva, ale až v současné době se k tomu naskytla vhodná příležitost," vysvětluje generální manažer Andreas Müller. "Ralf je velice ambiciózní brankář a má skvělý potenciál."

Velké naděje vkládá vedení FC Schalke také v Benedikta Höwedese. Je stejně starý jako Fährmann a také působí v německé U-19. V klubové juniorce navíc plní funkci kapitána. "A ne pro nic za nic! Stále předvádí vysoký standard, má profesionální přístup a už teď je opravdovou osobností," řekl Müller.

Zapracováním těchto mladíků potvrzuje Schalke svou taktiku, se kterou sklízí ovoce. "Náš propracovaný systém s mladými talenty přináší mnoho vynikajících fotbalistů do prvního týmu," tvrdí Müller. Sedm hráčů, kteří ještě nedávno kopali za dorost Schalke, se v letošní sezoně ukázalo v Bundeslize. Je to první brankář Manuel Neuer, dále Christian Pander, Sebastian Boenisch, Mesut Ă–zil, Tim Hoogland, Markus Heppke a Alexander Baumjohann. Posledně jmenovaný už ale přestoupil do Borussie Mönchengladbach.

Jakub Sitek / schalke04.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články