Zpět na » 1. Bundesliga » Coutinho v Bayernu skončil, Perišićová budoucnost je zatím nejasná

1. Bundesliga - Coutinho v Bayernu skončil, Perišićová budoucnost je zatím nejasná

Coutinho v Bayernu skončil, Perišićová budoucnost je zatím nejasná © goal.com - Coutinho se po Barceloně nechytil ani v Bayernu

2

Líbilo se

24.05. - Nadmíru zajímavé posily se před sezónou podařilo vyjednat Bayernu Mnichov. Ofenzivně ladění fotbalisté Philippe Coutinho a Ivan Perišić přišli formou hostování s nepovinnou opcí na trvalý přestup. Očekávalo se od nich hodně, nakonec je však možné, že se bavorský gigant v obou případech vzdá přednostního práva na koupi.

Brazilský šikula Coutinho měl v Barceloně vést novou generaci, po stěhování z Liverpoolu ale neuspěl a na Camp Nou vydržel pouhou sezónu a půl. V Německu se pokoušeli vzkřísit jeho nezpochybnitelný potenciál, on však místo toho střídal slibné výkony s nevýraznými.

Prvních několik zápasů v podání 27letého Jihoameričana jistě nebylo z nejhorších, s postupující bundesligovou sezónou ovšem klesnul na tenkou hranici mezi základní sestavou a lavičkou náhradníků. Jeho dosavadní bilance činí osm ligových gólů a šest asistencí, momentálně však rehabilituje po dubnové operaci kotníku.

Opce na Coutinhův přestup v hodnotě 120 miliónů eur vypršela a my jsme ji neaktivovali,” řekl klubový šéf Karl-Heinz Rummenigge magazínu Der Spiegel. Rodák z Ria de Janeira si tedy v létě s největší pravděpodobností bude muset hledat nové angažmá. V Barceloně už pro něj zřejmě místo nenajdou a ani Bayern se nejspíše nebude zajímat o vyjednání levnější dohody.

Coutinho s Perišićem už si spolu pravděpodobně v Bayernu nezahrají

Ve stínu Coutinhova přesunu dorazil do Bavorska formou jednoletého hostování také Ivan Perišić. Chorvat sice dostal na trávníku podstatně méně herního prostoru (1269 oproti 2036 minutám), se čtyřmi vstřelenými brankami a pěti asistencemi ovšem příliš nezaostává. V Lize mistrů přidal ofenzivní fotbalista, který letos oslavil 31. narozeniny, ještě jeden přesný zásah a další tři gólové nahrávky.

Bývalý hráč konkurenčního Wolfsburgu či Dortmundu se do jedenáctky vyvolených natrvalo neprobojoval, jako žolík z lavičky se však trenéru Flickovi osvědčil. I proto Bayern zvažuje jeho trvalé angažování za 20 miliónů eur.

Ještě jsme se na toto téma nebavili, Ivan se teprve nedávno vrátil po zranění. Uvidíme, co nám ještě ukáže. S vedením Interu mám dobré vztahy, zatím však není nic rozhodnuté,” svěřil se Rummenigge.

Jak velkou roli hraje v rozhodování Bayernu ekonomická krize, můžeme jen polemizovat. Minimálně u astronomické sumy za Coutinha se to však nabízí. Kdyby Bayern Brazilce přeci jen koupil za původní sumu, udělal by z něj svou historicky nejdražší posilu.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 25.05. Odpovědět

120 je nereálná cena, budou rádi, když jej udají za polovinu. A to nemluvím o platě ...

Kuzma

Za 60 bych to tak viděl no a to maximálně, žádnej klub za něj nedá aktuálně víc

Tomguncz9
peeko83 - 25.05. Odpovědět

Coutinho vypadá na Brazilce, který si zamiloval "anglický" fotbal a bez něj začne být po pár měsících jalový. Smajlík 1

peeko83
Reklama
Reklama
Nejnovější články