Zpět na » 1. Bundesliga » Středeční přípravná utkání

1. Bundesliga - Středeční přípravná utkání

0

18.01. - 1.FC Nürnberg se ve středu utkal s Paschingem, rakouskému soupeři podlehl 1:2. Lépe se dařilo Schalke, modří bez problémů porazili SSV Reutlingen 4:1. FC Bayern neměl žádné problémy na hřišti 1.FC Saarbrückenu, zvítězil zde před 35.000 diváky 5:1. Hertha BSC zdolala Galatasaray Istanbul těsně 1:0.

Nürnberg nestačil na Pasching

1.FC Nürnberg podlehl ve středu odpoledne v přípravném zápase rakouskému prvoligovému Paschingu 1:2. Rakušané šli do vedení ve 34.minutě díky brance Fidjeu-Tazemety. Argentinec Javier Pinola ale stihl ještě do přestávky vyrovnat (40.). Ve druhém poločase se pak prosadil Radoslav Gilewicz (75.). Tento polský útočník hrál v letech 1995-98 v německé bundeslize v dresu VfB Stuttgartu a Karlsruheru SC a v 70 zápasech nastřílel 11 gólů.

Skvělý závěr ze strany Schalke

Díky skvělému finiši dokázalo FC Schalke 04 vyhrát na půdě SSV Reutlingenu 4:1. Před 7.000 diváky na stadionu na Kreuzeiche vstřelil brzy úvodní branku hostující Dario Rodriguez, ovšem Christian Haas čtvrt hodiny před koncem srovnal skóre. Schalke ale v závěru Reutlingen doslova přejelo, o góly se podělili Tim Hoogland, Gustavo Varela a Mesut Ă–zil. Trenér Mirko Slomka postrádal zraněné Lincolna, Rafinhu, Marcela Bordona a Halila Altintopa.

Lehké vítězství Bayernu

Obhájce titulu FC Bayern zvítězil před 35.000 diváky ve vyprodaném Ludwigsparku nad místním 1.FC Saarbrückenem s přehledem 5:1. Claudio Pizarro (3.), Hasan Salihamidzic (10.) a Bastian Schweinsteiger (13.) přivedli favorita do rychlého tříbrankového vedení. Po hodině hry sice zaznamenal čestný úspěch týmu z Regionalligy-Jih Mustapha Hadji, ovšem poslední slovo měli Ali Karimi (73.) a znovu Schweinsteiger (83.).

Bastürk ve své vlasti skóroval

Hertha Berlin se v rámci přípravy střetla v Izmiru s tureckým Galatasarayem Istanbul a vyhrála těsně 1:0. Götzův tým tak zůstává zatím v roce 2007 neporažený. 15.000 diváků vidělo jedinou branku z kopačky Yildiraye Bastürka, který se tak střelecky prosadil ve své zemi. Turek se trefil po hodině hry ranou ze 13 metrů.