Zpět na » 1. Bundesliga » Nejlepší útočníci Bundesligy

1. Bundesliga - Nejlepší útočníci Bundesligy

0

Líbilo se

17.01. - V úvodních sedmnácti zápasech Bundesligy padlo více než čtyři sta branek. V nejvyšší německé soutěži se ukázalo mnoho vynikajících útočníků. Tabulku střelců vedou s deseti góly Miroslav Klose a Marko Pantelic.

Německý reprezentant Miroslav Klose nevynikal pouze ve střílení branek, ale dokázal také šance připravovat. Se sedmi přihrávkami je druhým nejlepším asistentem. Klose se ukazuje jako všestranný hráč: skóruje doma i venku, pětkrát se trefil pravačkou, dvakrát levačkou a tři góly dal hlavou. Nejlepší střelec uplynulého mistrovství světa věří, že jeho úspěch je v zápasové filozofii Werderu.

"Hrajeme ofenzivním systémem, snažíme se napadat a rychle odebírat soupeřům míče. Touto cestou dáváme většinu našich gólů," vysvětluje Klose.

Gólová mašina Herthy Marko Pantelic také prožívá skvělou sezonu. Pantelic dal celkově v Bundeslize za 44 zápasů jednadvacet branek. To je úžasná statistika. "Když ráno vstanu a v koupelně se podívám do zrcadla, nemám strach podívat se do očí. Vždycky totiž makám na 100%," vysvětluje Srb důvody svého úspěchu.

Ještě lepší bilanci má Roy Makaay (112 zápasů/70gólů). Hvězdě úřadujícího mistra velice prospěl příchod krajana Marka van Bommela. Na hřišti si rozumí a vhodně se doplňují. Nizozemská spolupráce je připravena se v roce 2007 ještě zlepšit. Makaay by tak mohl rozšířit svou sbírku devítí přesných zásahů.

V parádní formě hraje i Kevin Kuranyi ze Schalke. Ve vzduchu je ze všech nejnebezpečnější, úspěšně hlavičkoval už čtyřikrát. Nehraje sobecky, svůj týmový duch prokazuje pěti připsanými gólovými přihrávkami. Měl slabší začátek, ale teď už se prosazuje čím dál víc. Je to skvělá zpráva pro Schalke, zato soupeři se bojí.

Naohiro Takahara procitl po přestupu z Hamburgu do Frankfurtu. V první polovině ligy dal šest gólů, což se mu nepovedlo za celou dobu v HSV. Pro Eintracht se stal velice důležitou postavou. "Ve Frankfurtu se cítím lépe, protože zdejší životní styl je bližší japonskému. Mohu si tu i koupit japonské potraviny. Jsou to maličkosti, které dělají můj život šťastnějším," přibližuje důvody svého zlepšení.

V Bundeslize působili i další vyjímeční forvardi, kupříkladu Cacau, Mario Gomez nebo Thomas Brdaric. S takovými talentovanými fotbalisty by mohlo padnout v jarní části ještě více branek. A to by bylo dobré pro všechny fanoušky německé kopané.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články