Zpět na » 1. Bundesliga » Sancho v době krize za 100 miliónů liber neodejde, tvrdí Paul Merson

1. Bundesliga - Sancho v době krize za 100 miliónů liber neodejde, tvrdí Paul Merson

Sancho v době krize za 100 miliónů liber neodejde, tvrdí Paul Merson © The Sun - Jadon Sancho

2

Líbilo se

11.04. - O nejžhavějším zboží přestupového trhu se ví již delší dobu. Jadon Sancho podle všeho změnil původní úsudek a Borussia Dortmund se mu stala malou. Během nastávajícího období by už chtěl přesídlit na věhlasnější adresu. Zájem mají v rodné Anglii, bývalý hráč Paul Merson si však myslí, že cenovku hbitého křídelníka podstatně sníží krize spojená s koronavirovou pandemií.

Z ostrovů se prý Sanchovu agentovi ozvalo hned několik klubů. Dlouho se mluvilo o Chelsea, za poslední dny ale otěže vyjednávání přebral konkurenční Manchester United. Spekulovalo se o přestupové částce ve výši 100 miliónů liber, podobné odhady jsou však dle Mersona nemístné.

Nemoc COVID-19, která pozastavila drtivou většinu fotbalových soutěží po celém světě, má obrovský dopad na ekonomiky klubů. Majitelé musí balancovat s výplatami personálu a bývalý útočník Arsenalu říká, že na velké přestupy v tuto těžkou dobu nemají ani pomyšlení.

Všechny ty zprávy kolem Sanchova transferu v hodnotě 100 miliónů mi osobně připadají nereálné. Borussia sice za svůj klenot požaduje sumu snad ještě vyšší, momentálně na to však mohou zapomenout,” napsal ve svém sloupku pro Daily Star.

Pokud se ptáte mě, ten přestup se neuskuteční. Fakt ne, smeťte to ze stolu. Kluby nemohou propouštět zaměstnance a potom na začátku transferového okna utrácet takové sumy na fotbalistech. Ještě k tomu připočtěme plat někde v oblasti 300 tisíc liber týdně.

Finanční měřítka se změnila v každém odvětví včetně fotbalu. Podobné přestupy možná neuvidíme delší dobu. A kdyby ten klub takové peníze vskutku zaplatil, mezi zaměstnanci a ve společnosti by to vyvolalo velké pozdvižení,” uzavřel téma Merson.

Stále teprve 20letý Sancho zažívá v Bundeslize další famózní sezónu. Za 23 ligových utkání nastřádal těžko uvěřitelných 14 gólů a 16 asistencí, navíc se trvale usídlil v anglické reprezentaci. Přestup mezi úplnou elitu by si jistě zasloužil, letos se však nejspíše neuskuteční.

Vojt?ch Olšr / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tak proste rok počkají a pak ho lupnou za 100

Barcelonan
Reklama
Reklama
Nejnovější články