Zpět na » 1. Bundesliga » Úterní přípravná utkání

1. Bundesliga - Úterní přípravná utkání

0

17.01. - VfB Stuttgart sice podlehl Dynamu Kyjev, důvodem k radosti ale může být probuzení střelce Tomassona. Hamburger SV porazil Hansu Rostock. Hertha se rozešla s Dortmundem nerozhodně 3:3. Gladbach neměl žádné problémy s národním týmem Číny. Bochum si otevřela proti Gibraltaru střelnici. Zato Leverkusen si prožil v zápase s týmem Oberligy Bergisch Gladbach pěknou blamáž.

Tomasson se konečně prosadil

VfB Stuttgart prohrál v přípravném utkání v Dubaji s vedoucím mužstvem ukrajinské ligy Dynamem Kyjev 1:2 (0:0). Jedinou jeho branku vstřelil před ani ne 50 diváky v 77.minutě Jon Dahl Tomasson. Branky soupeře zařídili Nigerijec Atanda Yussuf (51.) a Maksim Shatskikh (88.). Tomasson dokázal od svého přestupu z AC Milan do VfB Stuttgartu v létě 2005 nastřílet ve 30 bundesligových zápasech pouhých 8 gólů. V první polovině letošní sezóny se v ligových utkáních dostal na hřiště jen 4x, naposledy byl střelecky úspěšný v pohárovém zápase proti Alemannii Aachen (9.září 2006). Kyjevský Yussuf viděl v 86.minutě po faulu na Christiana Gentnera červenou kartu. VfB Stuttgart již předtím prohrál i zápasy proti ĂŤránu (0:1) a SAE (1:2). Tentokrát trenér Armin Veh postrádal zraněné Samiho Khediru, Ludivice Magnina a Alexandera Farneruda.

Bezbranková remíza Cottbusi

Na závěr tréninkového tábora v Antalyi remízovala Energie Cottbus s tureckým prvoligovým Caykurem Rizespor 0:0. Bundesligový tým většinou udával tempo hry, ovšem příležitostí bylo k vidění málo. V předchozí přípravě východoněmecký klub porazil Dinamo Minsk 3:1 a po výsledku 0:0 podlehl v penaltovém rozstřelu 3:4 Fenerbahce Istanbul. Už na svém stadionu v Cottbusi se Energie v dalším testovacím utkání střetne se Slavií Praha.

Lakic dvakrát srovnal

Hertha BSC, tentokrát prakticky s B-týmem, uhrála ve španělské Marbelle remízu 3:3 s Borussií Dortmund. 700 diváků vidělo od začátku zajímavou hru. Okoronkwo přivedl mužstvo trenéra Falka Götze ve 4.minutě do vedení, Philipp Degen (7.) a Nelson Valdez (13.) ovšem dokázali rychle stav otočit. Ale za další pouhé 4 minuty vyrovnal Srdjan Lakic. Po změně stran se prosadil dortmundský Matthew Amoah (61.), Lakic však svým druhým gólem (83.) zařídil nerozhodný výsledek. Götz postavil do základu jen dva hráče stabilní sestavy - Dicka van Burika a Malika Fathiho. Jeho kolega Jürgen Röber se musel obejít bez marodů Alexandera Freie, Martina Amedicka, Christiana Wörnse, Tingy a Sebastiana Kehla.

Gladbach nedal Číně žádnou šanci

Borussia Mönchengladbach oslavila v Portugalsku třetí výhru ve třetím zápase. Tým trenéra Juppa Heynckese porazil národní mužstvo Číny 4:0 (4:0). V předchozích dnech již bundesligový tým zdolal druholigový SC Freiburg 2:1 a skotský Falkirk 3:0. Jedenáct dnů před úvodním ligovým zápasem na Energii Cottbus zařídili vítězství Gladbachu David Degen (7.,35.). Federico Insua (38.) a Wesley Sonck (43.). Hrálo se před 150 diváky na stadionu ve Faru. Dnes odlétá mužstvo zpátky domů.

VfL Bochum si zastřílela

Na závěr svého tréninkového tábora si VfL Bochum otevřela střelnici. V andaluzské Chiclaně porazila den před odletem do Německa výběr britské kolonie Gibraltar 9:0 (4:0). Po dvou brankách soupeři nasázeli Fabio Junior, Joris van Hout a Christoph Dabrowski. Zbylé zásahy obstarali před stovkou diváků Filip Trojan, Ivo Ilicevic a kamerunský reprezentant Joel Epalle. Před pár dny Bochum zdolala druholigový SpVgg Greuther Fürth 2:1.

Frankfurt poprvé vyhrál

Eintracht Frankfurt se ve třetím přípravném utkání konečně dočkal vítězství. Hesenští hráči porazili druholigový SV Wacker Burghausen 3:0 (1:0). Na frankfurtském stadionu na Riederwaldu (1.000 diváků) skórovali Albert Streit (44.), Japonec Naohiro Takahara (78.) a Alexander Meier (82.). Předtím proti MSV Duisburgu a SC Freiburgu Eintracht pouze remizoval.

Ostuda Bayeru

Bayer Leverkusen deset dnů před startem jarní části bundesligy stále hledá formu. V úterý jej zostudil tým Oberligy Bergisch Gladbach, se kterým Skibbeho svěřenci ukopali jen nerozhodný výsledek 1:1 (1:0). Jedinou branku proti soupeři z Oberligy-Severní Porýní, kterého trénuje bývalý brankář Leverkusenu Lars Leese, dosáhl ve 39.minutě Paul Freier. 1.500 diváků vidělo v 61.minutě vyrovnávací branku amatérů, prosadil se Linus Werner. V minulém přípravném zápase Bayer porazil italský tým 4.ligy Cisco Roma 5:1.

Hamburg zdolal Rostock

Zato Hamburg další test zvládl. Na hřišti druhého týmu druhé ligy Hansy Rostock vyhrálo HSV 1:0 a odčinilo tak předchozí debakl 1:4 s Dynamem Kyjev. Mužstvo si tak připsalo třetí výhru ve čtvrtém utkání. Před 7.900 diváky na Ostseestadionu vstřelil jedinou branku Alexander Laas. Ve 12.minutě se ujala jeho rána z 18 metrů.