Zpět na » 1. Bundesliga » Šok - Sebastian Deisler ukončil kariéru

1. Bundesliga - Šok - Sebastian Deisler ukončil kariéru

0

Líbilo se

16.01. - Sebastian Deisler přišel do tiskového centra v mnichovské Säbener Strasse jako první. Vše už zde bylo připravené na pouhou hodinu předtím oznámenou tiskovou konferenci. Krátce za ním vešel manažér Uli Hoeneß, poté i mediální ředitel FC Bayernu Markus Hörwick. V místnosti panoval hrobový klid, který přerušovalo jen několik záblesků fotoaparátů.

"Žádný příjemný důvod", začal Hoeneß, který si vzal jako první slovo, aby pak hned všechny šokoval: "Sebastian Deisler chce ukončit svou fotbalovou kariéru." Jednoho z vůbec nejtalentovanějších německých fotbalistů už nebude možné vidět na žádném z bundesligových stadionů. Už ve 27 letech musí Deisler pověsit kopačky na hřebík.

"Není to rozhodnutí, které by padlo ze dne na den. Uzrálo to ve mě", řekl Deisler o chvíli později. Už loni v březnu, kdy musel již popáté podstoupit operaci kolene, uvažoval o ukončení kariéry. "Ale ještě jednou jsem to zkusil." Deisler oslavil v listopadu úspěšný návrat na hřiště, při vítězství FC Bayernu v Hamburgu 2:1 patřil mezi největší hvězdy. Uli Hoeneß řekl, že jen s velkým úsilím přemluvil Deislera k tomu, aby soustředění v Dubaji absolvoval až do konce. "Bojovali jsme o něj." V pondělí večer si jej ale Deisler pozval na osobní rozhovor. "Ve své koleno nemám vůbec tu správnou důvěru", vysvětlil Deisler své rozhodnutí. "Nehrál jsem fotbal s tou správnou radostí. Stalo se z toho utrpení."

V Deislerovi, který už v minulosti často nehrál kvůli množství zranění a v letech 2003 a 2004 i kvůli depresím, zrálo rozhodnutí skončit dlouhou dobu. "Stále jsem věřil, že by se něco mohlo stát. Nebyl jsem uvolněný. Nechtěl jsem hrát jen tak trochu, to nemá smysl. Polovičatost nepřinese mě ani mužstvu nic." 36-násobný reprezentant by nyní chtěl získat odstup a dostat se do klidu. "Chtěl bych se starat o mou malou rodinu. Pak uvidíme, jak se věci dále vyvinou."

Hoeness Deislerova rozhodnutí hodně litoval. "Je jedním z nejlepších hráčů, kteří v Německu jsou. Do poslední chvíle jsem doufal, že je to špatný sen." Při personálním plánování do příští sezóny hodně spoléhal na Deislerův návrat. "Chtěli jsme mu dát volný prostor. Nejdříve se z toho musím vzpamatovat."

Deisler dodal, že teď cítí velké uvolnění. On i FC Bayern se dohodli, že smlouvu do roku 2009 definitivně neukončí, ale jen ji pozastaví. "Kdyby se měl kdykoliv rozhodnout, že konec kariéry vezme zpět, pak má nárok přijít zpátky k nám", vysvětlil Hoeneß. Naděje, že Deisler ještě někdy nastoupí za mnichovský velkoklub, si ale manažér klubu nedělá. "Musíme vycházet z toho, že skončil s hraním fotbalu. To je fakt." Při těchto slovech už byl Deisler pryč z klubových prostor FC Bayernu...

Petr Pelikán / fcbayern.de, bayern.wz.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články