Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund se po dvou týdnech rozhodl uplatnit opci na trvalý přestup Cana

1. Bundesliga - Dortmund se po dvou týdnech rozhodl uplatnit opci na trvalý přestup Cana

Dortmund se po dvou týdnech rozhodl uplatnit opci na trvalý přestup Cana © bundesliga.com - Emre Can

3

Líbilo se

19.02. - Na titulních stránkách novin byste tento přesun hledali jen stěží. Záložník Juventusu Emre Can trval na odchodu z Itálie, načekal se však až do posledního dne zimního termínu. Jeho služby si formou půlročního hostování zajistila Borussia Dortmund, která se ale již včera rozhodla středopolaře za 25 miliónů eur vykoupit.

Německý fotbalista přišel do Turína teprve před rokem a půl, kdy jej Stará dáma získala jako volného hráče po konci smlouvy s Liverpoolem. Rodák z Frankfurtu se však na Apeninském poloostrově ve své první sezóně příliš neprosadil a s aklimatizací mu nepomohla ani letní změna trenéra.

Maurizio Sarri se pár měsíců po nástupu do služby rozhodl nezařadit Cana na soupisku Juve pro Ligu mistrů, čímž si svého svěřence z pochopitelných důvodů značně pobouřil. Vysvobození se 26letému hráči s tureckými kořeny dostalo až zmiňovaným last minute odchodem do Vestfálska.

Ve žluto-černém dresu BVB sice zatím stihl nastoupit jen do čtyř soutěžních zápasů, necelé tři týdny však stačily celku ze Signal Iduna Parku k zásadnímu rozhodnutí. Vedení Borussie aktivovalo opci na trvalý přestup, který vyjde klub na 25 miliónů eur. Další jeden milión si Juventus vyúčtoval za samotné hostování.

Italským médiím není jasné, zda se Dortmund rozhodl pro dokončení obchodu sám, nebo naplnil určitou kvótu stanovenou ve vzájemné smluvní dohodě. Faktem však zůstává, že turínský celek vzhledem k bezplatnému angažování Cana prodejem vydělal přes 12 miliónů eur.

Také samotný hráč musí být s přestupem jistě nadmíru spokojen. Vždyť zatímco v Juventusu odehrál za dosavadní průběh sezóny pouhých 279 minut, švýcarský kouč Lucien Favre jej nasadil už toto úterý do vypjatého duelu Ligy mistrů s Paris Saint-Germain. Can se odvděčil solidním výkonem, jímž přispěl k vítězství 2:1.

Odchovanec Frankfurtu evidentně potřeboval návrat do známého prostředí. Krom Eintrachtu hrál v rodné zemi také za mládežnické výběry Bayernu Mnichov a do vrcholového fotbalu jej vyneslo roční působení v Leverkusenu.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články