Zpět na » 1. Bundesliga » Klinsmann se loučí s Herthou již po deseti zápasech ve funkci. Stěžoval si na atmosféru v klubu

1. Bundesliga - Klinsmann se loučí s Herthou již po deseti zápasech ve funkci. Stěžoval si na atmosféru v klubu

Klinsmann se loučí s Herthou již po deseti zápasech ve funkci. Stěžoval si na atmosféru v klubu © bundesliga.com - Jürgen Klinsmann

1

Líbilo se

13.02. - Když se na konci listopadu Jürgen Klinsmann ujal jako hlavní trenér prvního týmu Herthy Berlín, v Německu z toho málem zešíleli. Rodák z Göppingenu, který však dnes pobývá zejména v zámoří, ale v nově nabyté pozici dlouho nevydržel. Na lavičce strávil pouze deset zápasů a rozhodl se pro rychlou rezignaci.

Na podzim loňského roku se o spojení Klinsmanna s klubem z hlavního města hodně namluvilo. Média spekulovala zejména o angažovaní 55letého experta do vedení celku z Olympiastadionu, bývalý útočník však nakonec byl dosazen rovnou do křesla šéfa seniorského výběru.

Jen něco přes dva měsíce strávil Klinsmann ve funkci, než oznámil nečekaný konec. Podle vlastních slov ovšem zůstane součástí klubu v rámci dozorčí rady. Koncem listopadu prý přebíral A-mužstvo ve snaze dočasně vypomoci rozházenému kádru.

Dohodli jsme se tak, že pomůžu velice kvalitnímu mančaftu z krize. Za krátký časový úsek jsme na sobě hodně zapracovali, přestože jsme na programu měli těžké soupeře. Věřím, že se Hertha letos bez problémů udrží,” napsal vážený stratég na Facebook.

Možná nám trochu chyběla v záchranářských bojích jednota a soudržnost. Tu jsem z vedení plně necítil a pokud tomu tak není, nemohu naplno rozvinout svůj potenciál,” neodpustil si také rýpnutí do osob stojících v čele celé organizace.

Prázdné místo po Klinsmannovi dočasně zaplní asistent Alexander Nouri, kterého však rozhodně nečeká snadná práce. Někdejšího trenéra Brém či Ingolstadtu bude tížit částka 76 miliónu eur, jež klub v lednu utratil na přestupovém trhu, a vysoká očekávání s ní spojená.

Hertha momentálně pobývá ve spodních patrech tabulky, před dvaadvacátým kolem konkrétně okupuje čtrnácté místo s šestibodovým náskokem na barážovou příčku. Již tuto sobotu mají Berlíňané na programu ligový duel v Paderbornu.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články