Zpět na » 1. Bundesliga » Na reprezentačních srazech vždy sleduji a učím se od Lewandowského, svěřil se Piątek

1. Bundesliga - Na reprezentačních srazech vždy sleduji a učím se od Lewandowského, svěřil se Piątek

Na reprezentačních srazech vždy sleduji a učím se od Lewandowského, svěřil se Piątek © bundesliga.com - Robert Lewandowski s Krzysztofem Piątekem

0

Líbilo se

07.02. - Společně budou na letošním mistrovství Evropy tvořit základ útoku polského národního týmu. Oba dva navíc od ledna působí v Německu. I přesto však nový forvard Herthy Berlín Krzysztof Piątek v rozhovoru nepřímo přiznal, že úrovně svého kolegy zatím nedosahuje.

Rodák z Dzierżoniówa začínal sezónu v dresu AC Milán, po příchodu trenéra Pioliho však začal hrát příchozímu Zlatanu Ibrahimovićovi a Rafaelu Leaovi druhé housle a po roce na San Siru se rozhodl pro změnu zaměstnavatele. Dlouho se mluvilo o zájmu Tottenhamu, s nabídkou 22 miliónů eur ale nakonec uspěla Hertha.

To Robert Lewandowski je dnes považován za nejkvalitnějšího hráče celé soutěže a fotbaloví experti jej řadí mezi absolutní elitu. Do bundesligy přicestoval jako neznámý mladík v roce 2010, od té doby stihl postupně za Borussii Dortmund a Bayern Mnichov vstřelit dohromady 224 ligových gólů.

Zcela jistě se jedná o nejlepšího útočníka v Německu, patří mezi špičku oboru,” prohlásil Piątek na adresu svého reprezentačního spoluhráče. „Když spolu trénujeme na repre srazech, neustále jej sleduji.

Pozoruji, co dělá. Zejména to, co dělá nejlépe. Hovořím s ním o své hře, protože se chci zlepšovat a věřím, že s jeho pomocí se mi to daří,” pokračoval 24letý snajpr v rozhovoru pro oficiální web bundesligy.

Lewandowski patří dlouhodobě k oporám mužstva našich východních sousedů. Debutoval už v roce 2008, tedy o deset let dříve než Piątek. Ten si donedávna mohl o vrcholové kopané nechat jenom zdát, přestup z Cracovie do Janova jej však vystřelil ke hvězdám.

K adaptaci na německé pojetí fotbalu si mohl jen stěží vybrat lepšího pomocníka. Lewandowski vyhrál tamní prvoligovou soutěž již sedmkrát, ve třech sezónách slavil také vítězství v poháru. Ve vitríně se mu lesknou čtyři trofeje pro nejzdatnějšího ligového střelce.

Oba dva hráče pojí podobný herní styl. Odjakživa hrají v roli klasické devítky a měří něco málo přes 183 centimetrů. Jen v produktivitě se Piątek ještě může zlepšit. Pokud se mu to ale v novém působišti podaří, polská reprezentace z toho bude na letním šampionátu starého kontinentu jedině profitovat.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články