Zpět na » 1. Bundesliga » Nejlepší záložníci Bundesligy

1. Bundesliga - Nejlepší záložníci Bundesligy

0

Líbilo se

15.01. - Jen málo záložníků podávalo v uplynulé polovině soutěže nadprůměrné výkony. Většinou se ukázali hlavně defenzivnější středopolaři. Jeden hráč však čněl vysoko nad ostatními. Brazilec Diego má lví podíl na umístění Werderu Brémy.

Diego přišel do Werderu před začátkem sezony s portugalského Porta. Rychle se aklimatizoval a stal se vůdčí postavou lídra. V šestnácti zápasech dal osm gólů a na dalších deset přihrál. Je to neuvěřitelný výkon od jedenadvacetiletého mladíka. Přestože jasně dominuje, necítí se jako hvězda, chová se skromně a pokorně.

Je si vědom toho, že jen s talentem nevydrží a dál musí dřít: "Vždycky jsem se chtěl zdokonalovat. Trénink je velice důležitý a já se snažím dělat vše na sto procent," tvrdí v současné době jeden z nejlepších záložníku v Evropě.

Velkou zásluhu na výkonech Diega má jeho spoluhráč a člen německé reprezentace Torsten Frings. Skvěle boří hru soupeře, umí dirigovat obránce a je vždy tam, kde je potřeba. Pokud se však naskytne příležitost, rád vystartuje dopředu a podpoří ofenzivní snažení svého týmu. Dokáže přesně vystřelit, což prokázal i v úvodním utkání letošního mistrovství světa parádním gólem.

Mnoho odborníku se domnívá, že Frings je stěžejním fotbalistou celých Brém. Je oddaný, pro soupeře nebezpečný a má neskutečnou touhu po vítězství. To se naučil ve svém předchozím působišti - v Bayernu Mnichov. "Bayern vždycky vyhrával i zápasy, ve kterých nebyl lepší. Tak se pozná dobrý tým. Pokud to dokážeme i my, nevidím důvod, proč bychom se nemohli stát celkovými vítězi," říká Frings.

Podobným typem fotbalisty je Mark van Bommel. Přišel z FC Barcelony, vítěze Ligy Mistrů. Je jeden z nejvšestranějších hráčů v celé Bundeslize. Skvěle odebírá míče, ale umí i zakončit. V letošním ročníku dal už tři góly. Před začátkem soutěže se hodně mluvilo o tom, že nenahradí Ballacka, protože neumí tak dobře tvořit hru. Van Bommel však odpověděl činy a stal se fotbalistou s největším počtem povedených přihrávek v lize.

Mnohonásobný nizozemský reprezentant a klub Bayern se ukazuje jako skvělé spojení: "Bayern je velký klub, největší v Německu. Jsem pyšný na to, že za něj mohu hrát"

Příjemným překvapením této sezony je Zlatan Bajramovic ze Schalke. V minulém roce toho moc nenahrál, ale letos působí spolehlivě. Někdy to vypadá, že je všude. Je pro něj velikou výzvou, že Schalke útočí na titul. A hlavně je rád, že konečně nastupuje. "Nezdá se mi, že bych se nějak radikálně zlepšil. Rozdíl je v tom, že letos hraji, zatímco v první sezoně za Schalke jsem prokazoval své kvality pouze na tréninku. Nikdy jsem neměl problém s aklimatizací, rychle si zvykám na nové prostředí," vysvětluje svůj názor Bajramovic.

Někteří jiní záložníci nepřesvědčili, nebo neměli čas předvést svůj um. Například Lincoln ze Schalke a Rafael van der Vaart z Hamburgu většinu zápasů promarodili a nemohli svým týmům pomoci. Nejen oni se pokusí v druhé polovině ukázat v lepším světle.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články