Zpět na » 1. Bundesliga » Piątek po roce znovu mění dres. Za 27 miliónů eur jej přivedla Hertha

1. Bundesliga - Piątek po roce znovu mění dres. Za 27 miliónů eur jej přivedla Hertha

Piątek po roce znovu mění dres. Za 27 miliónů eur jej přivedla Hertha © bundesliga.com - Krzysztof Piątek

0

Líbilo se

31.01. - Na San Siru si od polského snajpra jistě slibovali více. Do Janova poslali necelých 40 miliónů eur a přestože se Krzysztof Piątek ze startu svého nového angažmá jevil jako slibná posila, postupně jeho hvězda slábla. Kouč Stefano Pioli momentálně preferuje konkurenty Ibrahimoviće, Leaa a Rebiće, rodák z Dzierżoniówa se tedy rozhodl znovu zvednout kotvy.

Pro AC Milán Piątek nebyl zrovna nejvydařenějším tahem. Za jeho odchod vyinkasovalo o 11 miliónů eur méně, než kolik činila pořizovací cena. V hlavním městě Německa podepsal 24letý forvard smlouvu do roku 2025. Na zádech bude nosit číslo 7.

V Krzysztofovi získáváme talentovaného útočníka, který se už osvědčil na elitní úrovni v Serii A a v národním týmu. Teď máme v ofenzívě ještě větší kvalitu než dříve,” nešetřil slovy chvály sportovní ředitel Herthy Michael Preetz.

Klub, v němž mimo jiných působí také český reprezentant Vladimír Darida, neprožívá zrovna idylkovou sezónu. Po devatenácti bundesligových kolech okupuje berlínský mančaft až třináctou příčku. S 24 vstřelenými góly patří k nejméně produktivním celkům v lize a právě s tím by měl Piątek pomoct.

Na konci loňského listopadu došlo k odvolání trenéra Ante Čoviće od prvního týmu. Jako nečekaná náhrada přišel legendární Jürgen Klinsmann. Stratég s americkým občanstvím v minulosti vedl třeba reprezentaci Německa či Bayern Mnichov.

Klinsmann zatím upřednostňuje formace s jedním útočníkem. Na pozici čistokrevné devítky mu do této chvíle v kádru scházela všestrannější volba. Krom nepříliš zkušených Selkeho s Redanem mu ještě zbývá ostřílený Vedad Ibišević, kterému však táhne na 36 let.

Piątek poprvé nastoupil na seniorské úrovni po přestupu do Lubině. Tam se sice jako mladíček příliš nepředvedl, laso mu ale hodili z Cracovie, kde se 183 centimetrů vysoký snajpr chytil. V 65 zápasech střílel gól skoro každý druhý zápas. Minimálně stejně pak překvapil v Janově, který za něj nečekaně utratil čtyři a půl miliónů eur.

Přístavní město se stalo Polákovou bránou do světa vrcholové kopané. 21 utkání mu stačilo na devatenáct přesných zásahů a přestup do AC Milán byl na světě. Za reprezentaci mezitím zaznamenal deset startů okořeněných celkovým počtem pěti branek.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 01.02. Odpovědět

mohlo to být horší mohl dělat dalšího Girouda do té modré špíny Hertha je mnohem lepší klub jak chelsea...

Wazz

do 3 let bude v nejakem velkoklubu. AC udelalo chybu

ovmartin23
Forte02 - 31.01. Odpovědět

Na co by měli v týmu hráče co se nedokáže zase další sezónu prosadit. Vždyť si nedokázal vytvořit skoro žádnou šanci.

Forte02

Do 3 let bude v Polsku. V AC slušnej nástup, ale pak bída s nouzí.

NoIscoNoDisco
Forte02 - 31.01. Odpovědět

Bral jsem ho jako velkou nadeji s cichem na goly ale zklamal.

Forte02
Reklama
Reklama
Nejnovější články